falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про слонів. Цікаве
Зачем мне розовый слон?
Уверена, знаю вполне,
Объективно с любых сторон,
Абсолютно не нужен мне.
Но он ходит за мной всё время,
И уже надоел мне страшно.
Ведь люблю я других зверей,
Чёрных и камуфляжных.

Цікаві факти про слонів.


Слони - найбільші наземні ссавці. Вага дорослого самця в середньому становить 5 тонн, але може досягати і 7 тонн. Зріст, як правило, становить 3,5 метра, довжина хобота - 1,5 метра (вага 135 кг). Примітно, що хобот росте протягом всього життя тварини.

Тривалість життя слона складає 50-70 років. Відомий на сьогодні рекорд довгожительства - 82 роки.

У самок слонів найдовша вагітність з усіх земних ссавців - 22 місяці.

У суспільстві слонів діє матріархат. Самки живуть громадами чисельністю приблизно 15 осіб, главами яких, як правило, є найстаріші члени групи. Глава громади вирішує, коли потрібно їсти, спати, вирушати в дорогу, зупинятися на відпочинок. Самці живуть в жіночих громадах рівно до віку змужніння, тобто до 12-15 років. Потім вони формують окремі, чисто чоловічі групи, де діє лінійна ієрархія.

Слони можуть відчувати наближення один одного за допомогою сенсорних клітин своїх передніх стоп, які вловлюють найменше коливання землі. Крім того, вони можуть безпомилково передбачити наближення землетрусу і вчасно залишити небезпечну зону.

Правда, по-справжньому бігати вміють тільки африканські слони. Їх азіатські родичі такою здатністю, на жаль, не володіють.

Слони, також як вищі примати, сороки, дельфіни і дворічні діти, впізнають своє відображення в дзеркалі, а отже, мають гарний інтелект. І це не дивно, якщо врахувати, що у них найбільший мозок з усіх ссавців.

Незважаючи на те, що слонів справедливо називають товстошкірими (товщина шкіри 2,5 см), сонячні опіки для них також страшні і неприємні, як для людей. Тому слони регулярно обсипають себе і своїх дитинчат піском. Крім того, коли малюки сплять, дорослі особини намагаються захистити їх від сонця своєю тінню.

Процес прийому їжі займає у слонів 16-18 годин на добу. За цей час вони поглинають приблизно 250 кг їжі, а також 210 літрів води.

Слонам не чужі цілком людські емоції. Вони вміють сумувати і плакати, посміхатися і сміятися, скаржитися і співчувати і навіть цілуватися!


Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, просто так, тваринки, фото, цікаве
Subscribe

 • Про мости

  Розділила два села неспокійна річка, До весілля доросла і сестра Марічка. Річку в брід не перейти, міст не обминути Та вода аж до моста, до моста…

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments