falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про фортепіано. Цікаве

Фальшива музика, фальшиві звуки,
Фальшиві друзі потискають тобі руки.
Фальшиві оплески за твій талант,
За те, що ти, скрипаль, придворний музикант.

Цікаві факти про фортепіано.


Типове фортепіано середнього розміру має близько 230 струн, кожна струна має натяг близько 70 кг, а сумарний натяг - близько 18 тонн.

Загальний натяг струн концертного рояля досягає 30 тонн.

Механізм, що приводить фортепіано в дію, званий "механіка", має до 7500 деталей, кожна з яких бере участь у процесі удару молоточка по струнах внаслідок натискання клавіші.

Нове фортепіано слід налаштовувати чотири рази в перший рік експлуатації при кожній зміні сезону і принаймні двічі на рік у подальшому.

Перше фортепіано з поворотним механізмом для молоточків і можливістю грати з різним рівнем гучності було виготовлено близько 1700 італійцем Бартоломео Крістофорі ( 1655-1731 ). Крістофорі, який займався виготовленням клавесинів, удосконалив принцип їх роботи і створив кілька моделей фортепіано.

Слово "фортепіано" походить від назви, даного Крістофорі свого інструменту: "piano et forte", що значить "тихо і голосно".

Термін "рояль" був вперше застосований в 1777г .

Англомовне вираження "tickle the ivorys" ( дослівно - "лоскотати клавіші зі слонової кістки" ) має на увазі гру на білих клавішах фортепіано зі слонової кістки , однак слонова кістка не використовується при виготовленні клавіш з 50 -х років минулого століття (з тих пір вони пластикові).

За останні 100 років на ринку з'являлося близько 5000 виробників фортепіано, але дожило до наших днів менше сотні. Проте досі в строю окремі екземпляри більшості з зниклих марок.

У процесі виготовлення корпусу і механіки Фортепіано склеюють тисячі дерев'яних деталей; також використовується повсть, оленяча шкіра, сталь, чавун, мідь та інші матеріали.

Незалежні дослідження визначили вищі показники навченості в школі у дітей, що займаються фортепіано. Це відноситься до дисциплінованості, координації руху , навичкам поведінки в суспільстві, вивчення нової мови; велику роль відіграє і задоволення, одержуване в процесі створення музики.

Чим би ви не планували займатися в галузі музики, вам необхідний принаймні базовий курс гри на фортепіано. У музичних школах для цього існує дисципліна "загальне фортепіано" .

Фортепіано називають королем музичних інструментів. Воно удостоїлося цього звання з безлічі причин. Наприклад, за його тональний діапазон (він охоплює весь спектр звучання всіх інструментів в оркестрі, від найнижчої ноти басового фагота до верхньої ноти флейти - пікколо), за здатність одночасно виконувати і мелодію, і акомпанемент (спробуйте-но зробити це, наприклад , на флейті), і за його найширший динамічний діапазон. Крім того, це найбільший музичний інструмент (виключаючи орган), самий гнучкий, багатоплановий і цікавий щодо виконавських прийомів і звучання.
 
 
 
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, музика, просто так, фото, цікаве
Subscribe

 • Про солоне

  Де кроком останнім у вічність ступали, Узбіччям трухлявіють чорні хрести, А душі чумацькі до неба злітали І досі зірками нам світять вони...…

 • Про околиці

  Малі діти по гриби ходили, В зеленому гаї заблудили, Стали діти дорогу шукати І по лісі ходити, гукати Історія про 36191 крок.…

 • Про весну

  Очі, віки, двері, вікна, вікна... Квіти, дерева, звірі йдуть без кінця Тихими рисами твого лиця. Бери собі мої Списки, вежі, диски, межі, межі...…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment