falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про дерева. Цікаве.

Слухай, як дерево пускає коріння
Всередині тебе, його гілля
Вигналось вгору до сонця жилами рук.
Там, на вершку, біля твого гнізда
Виростуть скоро нові міста,
Вулиці твоїх думок – мощений брук.
1. Випаровування вологи через листя і тінь від дерев знижує щорічні витрати на охолодження приміщень на 2,1 мільярда доларів.
2. Дерева є найбільш довгоживучими живими організмами на Землі.
3. Кожне дерево середніх розмірів заощаджує близько 7 доларів щорічних екологічних переваг, включаючи збереження енергії та зменшення забруднення навколишнього середовища.
4. Одне дерево виробляє близько 113 кілограмів кисню на рік. Це означає, що два дорослих дерева можуть виробляти достатньо кисню, щоб покрити щорічну потребу в кисні сім’ї з чотирьох осіб.
Цікаві факти про дерева5. Всього лише одне дерево здатне поглотити за рік стільки вуглекислого газу, скільки виробляє автомобіль за час пробігу 41,8 тисч кілометрів.
6. У перебігу свого життя одне дерево здатне поглинути одну тонну вуглекислого газу.
7. Середня тривалість життя дерев у межах міста складає всього 8 років.
Для порівняння максимальна тривалість життя дерев в дикій природі: яблуня до 200 років, груша до 300, сосна європейська — 500, дуб — 1000 років, яловець — максимум 1500 років.
8. Найбільше дерево росте в Національному парку в Каліфорнії. Його висота становить 112 метрів, діаметр 9 метрів, а вік понад 2000 років!
9. Найстаріше дерево також знаходиться в Національному парку в Каліфорнії. Його назва Вічний Бог, за оцінками вчених цьому дереву 12 000 років, хоча деякі стверджують, що йому всього 7000 років. Але ці сумніви не заберуть у нього звання найстарішого дерева у світі.


Оригінал публікації ось туточки
Tags: природа, просто так, фото, цікаве
Subscribe

 • Про краєвиди

  Згоріла хата - гори сарай Хай все палає, хай усе мине Лише б дізнатись, де той небокрай Та за що цей янгол полюбив мене Günaydın В…

 • Про світло

  Червоне бадилля на сході кричить, Угору лізе вогневий буряк, Видирається вище, і вище, і вище, Ударив, свиснув, розсипався іскрами — Ранок.…

 • Про світло

  Увечері, як лампа світиться – Сиджу за столом. Перебігають, переставляються, живуть Тонкі рухи слів. Kumoorn Ви коли за компом працюєте,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments