falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про дерева. Цікаве.

Слухай, як дерево пускає коріння
Всередині тебе, його гілля
Вигналось вгору до сонця жилами рук.
Там, на вершку, біля твого гнізда
Виростуть скоро нові міста,
Вулиці твоїх думок – мощений брук.
1. Випаровування вологи через листя і тінь від дерев знижує щорічні витрати на охолодження приміщень на 2,1 мільярда доларів.
2. Дерева є найбільш довгоживучими живими організмами на Землі.
3. Кожне дерево середніх розмірів заощаджує близько 7 доларів щорічних екологічних переваг, включаючи збереження енергії та зменшення забруднення навколишнього середовища.
4. Одне дерево виробляє близько 113 кілограмів кисню на рік. Це означає, що два дорослих дерева можуть виробляти достатньо кисню, щоб покрити щорічну потребу в кисні сім’ї з чотирьох осіб.
Цікаві факти про дерева5. Всього лише одне дерево здатне поглотити за рік стільки вуглекислого газу, скільки виробляє автомобіль за час пробігу 41,8 тисч кілометрів.
6. У перебігу свого життя одне дерево здатне поглинути одну тонну вуглекислого газу.
7. Середня тривалість життя дерев у межах міста складає всього 8 років.
Для порівняння максимальна тривалість життя дерев в дикій природі: яблуня до 200 років, груша до 300, сосна європейська — 500, дуб — 1000 років, яловець — максимум 1500 років.
8. Найбільше дерево росте в Національному парку в Каліфорнії. Його висота становить 112 метрів, діаметр 9 метрів, а вік понад 2000 років!
9. Найстаріше дерево також знаходиться в Національному парку в Каліфорнії. Його назва Вічний Бог, за оцінками вчених цьому дереву 12 000 років, хоча деякі стверджують, що йому всього 7000 років. Але ці сумніви не заберуть у нього звання найстарішого дерева у світі.


Оригінал публікації ось туточки
Tags: природа, просто так, фото, цікаве
Subscribe

 • Про жовте

  Я відніму себе в тебе, Я знаю, я знайду себе. Тебе саму залишу я – Моя депресія! Доброго ранку На день ближче до осені... і зими…

 • Про весну

  Очі, віки, двері, вікна, вікна... Квіти, дерева, звірі йдуть без кінця Тихими рисами твого лиця. Бери собі мої Списки, вежі, диски, межі, межі...…

 • Про день

  Нарешті, знову ти повертаєшся додому. Дивлюсь назад, хтось бананами гамує втому, Хтось щось читає, хтось в метро втикає, Лиш вона одна біля вікна…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments