falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Батумі. Частина четверта

Най цілий світ пропаде, я пожити хочу сам
Кругом одні вар’яти, я вар’ятом чуть не став
Я маю досить ваших злих і ненормальних слів
Я хочу бути корабльом на свому морі снівПрокинувшись зранку на другий день перебування в Батумі, я вирішив скататися в Сарпі і можливо сходити в Турцію) 12 кілометрів від міста прикордонний пунк. Чому б не поставити додатковий штампик в паспорт. Перед тим я надумав собі зайти у фортецю, яка знаходиться там.

Проте прокинувся я надто рано і музей ще закритий був. тож я вирішив прогулятися ранковим містом трошки.Ще раз впевнився, що Батумі восени це такий собі курорт для пенсіонерів. Вони стадцями займалися ранковою гімнастикою на набережній, періодично чіпляючись до всіх осіб жіночої статі , які проходили повз. При чому не мало значення якого віку особи жіночої статі))Далі сів на маршрутку і поїхав в село Сарпі.
Про транспорт в Тбілісі трошки. По місту курсують дуже круті автобуси. Проїзд коштує 50 тетрі, але вам доведеться купити подвійний квиточок ( на 2 поїздки) за 80 тетрі. Все не просто кароч).
Маршрутки коштують від 75 тетрі ( в ботанічний сад , наприклад) до 1,5 ларі ( до Сарпі).
Я все більше правда пішки бродив, цікава частина міста не надто велика.
Отож про фортецю в Сарпі.Якщо чесно, не дуже вразила фортеця. Вхід в неї коштує 2 ларі. Бродіть скільки хочите.
Колись тут розміщався римський легіон. Збереглися стіни, частини водопроводу, відбудовуються деякі споруди. Сподобалося, що навіть в заштатному сільському музеї побудовано нормальний туалет.
А ще на території величезна кількість хурми росте))). Я спробував - несмачна. Дуже терпка.


Ломитися в Турцію таки передумав, тож повернувся в місто. Пішов покататися на місцевій канатній дорозі. Ціна в 5 ларі не сподобалася, але що робити - поїхав. Проте виявилося, що то ціна в 2 боки, тож нормально ( я заколупав працівників на верхній станції з питанням, де тут каса, англійською і російською вони чомусь не розмовляли).
А ще канатка так мальовничо проходить над кладовищем)).

Батумі це не тільки туристичне місто, але й великий морський порт.

Церквушка біля верхньої станції.Панорама з верхньої станції канатної дороги Батумі.
При з пуску канатка зупинилася , щось оголосили грузинською і я з двома туристками з бундестагу ( от не треба пошлити, оке?)) ) на 10 хвилин застряг на 50-тиметровій висоті). Відчуття неоднозначні).Спустився - пішов обідати. Звичайно ж хачапурі по Аджарські і яхні.
Багато фешенебельних ресторанів, але спокійно можна знайти затишні кафе де пообідати можна за 5-10 ларі . Так навіть краще, атмосфера передається.
Я їв в основному в маленькій кафешці біля хостела, часто був там єдиним клієнтом.

Пішов далі містом лазити.


Місцеве граффіті. В Батумі мало граффіті на стінах. Проте тут поставили спеціальні бігборди. де райтери можуть малювати ))Дуже довго намагався потрапити до мечеті. Здалеко її видно добре, а підходиш і губишся у вуличках арабського кварталу ( близкість Турції відчувається). Коли три нарізав, поки вийшов до мінарету.
Кебаб, кста 3-4 ларі)

Надумав піти в зоопарк . Побрів в ту сторону.Синагога.На набережній збереглося кілька статуй з радянських часів. Цю, наприклад, я назвав : "Зараз як йобну літачком!"))
Зоопарк знаходиться біля парку ім. 6-го травня ( день Святого Георгія, покровителя Грузії), тож мій шлях пролягав в тут сторону. Тут якраз добудувувались ( вже готові, мабуть) два корпуси готелю Hilton . Круто виглядають на фоні озера.Зоопарк виявився закритим, але мені пощастило я потрапив до дельфінарію за 15 хвилин перед початком єдиної в цей день вистави. Тож пропустити я таке не міг ( останній раз був у дельфінарії в Севастополі років 10 тому). 15 ларі і 30 хвилин радості і задоволення ... проте пролетіли вони якось швидко)).


Пішов далі бродити містом.

Крутецький фонтан!Кафешка.. десь вже проскакувала в нічних фото з батумі ( шукайте за теґом "грузія").І цей будинок проскакував. Дешева і красива реконструкція.Наближався вечір.Який цікавий парк в парку)) біля набережної. Він постійно був закритий, коли я повз проходив. Тож я так і не зрозумів що це.


Купа різноманітних новостворених статуй.А це вуличні шахи...і в них грають! І фігури не пиздять!)))
Чомусь згадався Луцьк з його шахами в Замку Любарта. Тільки більш розкуроченими((

Ще один приклад яскравої реконструкції. Невже не можна таке зробити з нашими "панельками" хоча б в центральних районах міст?Ехь.. собі б такі сходи.. на свій дах...


Статуя Медеї . Хто не в курсі. аджарці свято вірять, що саме тут висаджувався Еней з аргонавтами за золотим руном.Будівельний бум, трошки перегнав попит. оголошень про сдачу в аренду і продаж дуже багато.Отак підходив до кінця передостанній мій день в Грузії. Назавтра мене чекали Кутаїсі і ... літак в засніжений Київ. Але цікавого побачити я ще трошки встиг)). Тож не перемикайтесь)
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, висота, грузія, море, осінь, подорожі, фото
Subscribe

 • Про мости

  Розділила два села неспокійна річка, До весілля доросла і сестра Марічка. Річку в брід не перейти, міст не обминути Та вода аж до моста, до моста…

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments