falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Єврейське кладовище


Мила з шиї кров тягне. Тягне,
потягне. Тримає зубами мене
за трахею. Я млію. Під ранок сірію
Як отой підранок від двох малесеньких ранокРозбираю тут фотозавали. Надибав фотографії з подорожі , про яку так і не розказав до кінця.
Ще в травні минулого року завдяки
Роману Малєнкову і УКРАЇНА ІНКОГНІТА проїхався чудовими місцями Житомирщини.
Я вже розказував вам про
Палац Терещинків в селищі Дениші , про Кляштор Кармелітів Босих і Костел Святої Варвари в Бердичеві. Сьогодні ось дійшли руки показати вам фотографії з Єврейського кладовища у тому ж Бердичеві.Цвинтар знаходиться в північній частині міста, по вулиці Житомирській 72.
Кладовище закладено у кінці XVIII століття (за окремими даними – у 1798 році), на момент заснування це була окраїна Бердичева. Останні поховання датуються листопадом 1973 року: з цього часу кладовище закрито для поховань. На сьогодні на території кладовища збереглося понад 550 поховань.Кладовище має майже чітку прямокутну форму. З півдня кладовище обмежене колією залізничної магістралі Козятин-Шепетівка (Південно-Західна залізниця), з заходу – вулицею Житомирською, з півночі – вулицею Куйбишева, зі сходу – територією авторинку та житловими забудовами.

Надгробники на могилах – переважно відлиті з вапна та цементу, тесані та різьблені з каменю (вапняк, граніт), виготовлені бердичівськими майстернями у 18-19-му століттях. Їм притаманні художні композиційні форми традиційних біблійних сюжетів та талмудських емблем. Більшість з них мають форму "валянка", з обов'язковим поверненням ступні на захід, або дерева зі зрубаним гіллям, включають у свою орнаментацію рослинні емблеми та символи. На кладовищі ховали не лише міських євреїв. Тут знаходяться могили багатьох відомих релігійних діячів – цадиків і рабинів з інших містечок Волині.У 1809 році в південно-східній частині кладовища був похований рабин Леві-Іцхак Бен Меїр Бердичівський. Після його смерті на могилі була збудована усипальня у вигляді печери єврейських патріархів. В одному відділенні знаходилась могила рабина та його синів, у другому відділенні – дружини та дочки. За радянських часів в роки релігійних гонінь усипальня прийшла в занепад та була розібрана.
У 2007 році пройшла реконструкція усипальні та прилеглої до неї території – були зведені нові стіни усипальні поверх старих (їх згодом розібрали), встановлена огорожа. На сьогодні могила рабина Леві-Іцхак Бен Меїр Бердичівського залишається місцем паломництва хасидів з усього світу. Щороку майже 3 тис. паломників приїздить поклонитися великому проповіднику.Розказали історію. Старому Нью-Йоркському єврею при розповіді про Україну обмовилися, що побували в Бердичеві. На що він здивовано відповів : "Бердичів справді існує???". Місто для світових євреїв як Антлантида - чудова , напівреальна країна, яка невід'ємно пов'язана з їх історією.І це не питайте мене, чому надгробки на єврейських могилах у формі валянку. Про то навіть вони ( живі євреї , а не ті хто під ними))) ) не знають.

А взагалі чудову статтю прочитайте про Бердичівських євреїв можете прочитати на тій самій " Україні Інкогніта" дізнаєтесь багато цікавих і трагічних фактів про
Бердичівський Ієрусалим .
Пізнавайте свою країну. Вона неймовірна!


Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, весна, подорожі, україна, фото, цікаве, чудова україна
Subscribe

 • Про мости

  Розділила два села неспокійна річка, До весілля доросла і сестра Марічка. Річку в брід не перейти, міст не обминути Та вода аж до моста, до моста…

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments