falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про гітари. Цікаве


Спить ставок, не колишуться трави,
Вітерець в верболозах заснув...
Десь заграла плакуча гітара,
Там дівчина стрічала весну.
Цікаві факти про гітари.
Перші прообрази гітари відомі з другого тисячоліття до нашої ери.

На багатьох архітектурних будівлях, таких, як єгипетські піраміди, а так само ассірійських пам'ятках, були знайдені ієрогліфи, які означали якийсь інструмент - наблу. Хоч і дуже віддалено, все ж він нагадував гітару. Цікавих факт: саме цим ієрогліфом в стародавньому Єгипті позначалися такі поняття, як «добре», «красиво» і «бадьоро».

Спочатку гітара мала три або чотири струни. Таку будова цей музичний інструмент мав до сімнадцятого століття. А в Іспанії в шістнадцятому столітті вперше з'явилася гітара, яка мала 5 струн. Цікаво те, що ця гітара була не такою, як ми звикли її бачити: у нею всі струни були подвійні. Тільки перша була одинарною. Тут же, в Іспанії, гітара здобула шосту струну, а всі струни стали одинарними. Саме з середини сімнадцятого століття гітара залишилася незмінною. Саме після таких перетворень гітара стала найпопулярнішим музичним інструментом у всьому світі.

Майстри, що виготовляють гітари називаються "лют'є".

Семиструнна гітара носить назву «російська гітара» або «циганська гітара».

Діапазон звичайної гітари становить близько чотирьох октав.

Перша електрогітара була створена Жоржем Бошамом і Адольфом Рікенбекером в 1931-му році. У неї був металевий корпус.

Перший дерев'яний корпус електрогітари був створений Лео Фендером і музикантом Лісом Полом в 1950- х роках незалежно один від одного.

За версією журналу «Rolling Stone», найвпливовішим гітаристом XX-го століття став Джимі Гендрікс (Jimi Hendrix).

Гітарист Брайан Мей (Queen) воліє грати не медіатором а шестипенсовою монетою. Монету перестали карбувати ще в 70-му році минулого століття, однак, спеціально для світового турне в 1993-му році, монетний двір Великобританії випустив серію шестіпенсовік для Брайана.

За легендою, вступ пісні групи «Metallica», під назвою «Nothing Else Matters», було придумано Хетфілдом під час розмови зі своєю дівчиною по телефону. Вільна була одна рука, тому у вступі і фігурує перебір відкритих чотирьох струн.

У Фінляндії щорічно проходить конкурс майстрів гри на вигаданій гітарі. «Музиканти» просто «грають» на невидимих інструментах.

Хуліо Іглесіас був перспективним футболістом, однак, потрапив в страшну автокатастрофу. Три роки паралічу (крім рук), привели Хуліо до гітари. Саме завдяки їй Іглесіас став відомим музикантом.


Першу бас-гітару також розробила фірма Лео Фендера в 50-х роках минулого сторіччя.

Найдорожча в світі гітара коштує 2 800 000 доларів. Гітара Fender Stratocaster нічим не примітна.

Найдорожчою серійною моделлю на сьогодні є Fender Midnight Opulence, вартість якої становить $ 90 000.

Фахівцями Корнельського університету була створена найменша гітара. Довжина цієї крихітки - всього 10 мікрометрів.Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, литва, музика, просто так, фото, цікаве
Subscribe

 • Про знання

  Перший зуб загубив, Як з качелі летів. В школі сім довгих літ Гриз науки граніт. Günaydın Який у вас у школі був улюблений предмет?…

 • Про крила

  Я вмію літати, але хочу його крила І в темряві сяють, але він для мене світило Я вільна мов птаха, але хочу його небо З усіх скарбів світу мені…

 • Про пелюстки

  Шукай в телефоні мій слід Цілуй в вікно мої губи Як знак на моєму плечі ти квітка Habari ya asubuhi Чи доречно дарувати квіти чоловікам? Коли…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments