falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Ахалцихе

Ты моя крепость, я камень в кирпичной стене.
У меня на боку написано гнусное слово.
Но это относится только ко мне.
Ты же надежна вполне и к новому штурму готова.
Маленька розповідь про те, як треба заманювати туристів


Суперський працівник туристичного центру в Боржомі запропонував мені екскурсію у Алалцихе і Вардзію. 30 ларі, на комфортабельному мікроавтобусі ( читай маршрутці), з розповідями гіда.. все таке. Але людей не назбиралася потрібна кількість , тож на другий свій день перебування у місті я вирушив на екскурсію самотужки.

Маршрутка від Боржомі до Ахалцихе коштує 4 ларі, ходять кожні півгодини починаючи з воської ранку. 60 кілометрів і ось я на автобусному вокзалі столиці Самцхе-Джавахеті.

Місто Ахалцихе, (стара назва Ломсія), є адміністративний центром регіону Самцхе-Джавахеті і Ахалцихський району. Місто розташоване в улоговині Ахалцихе, на берегах річки Поцхові, на висоті 1000 м. Над рів. моря. В історичних джерелах Ахалцихе згадується з XII століття зі старою назвою Ломсія. У XIII-XVII століттях місто-фортеця належала атабагу Джакели і вважалася їх родовим володінням.

У 1578 г місто було взято османськими загарбниками, а з 1628 став центром Ахалцихського пашалика. Нове будівництво Ахалцихе почалося 1829 коли місто увійшло до складу Російської Імперії. У старій частині міста збереглися фортеця, палац і мечеть. У Ахалцихе перебувати родова фортеця Джакели (XIII-XIV ст.), Церква св. Марини. монастирський комплекс Сапар, що знаходиться в поблизу міста. У місті Ахалцихе так є кафедра Ахалцихської Єпархії.
Станом на 2002 рік населення міста становить 46 134 осіб. Етнічний склад населення: грузини (трохи більше половини), вірмени (третина) та інші. Залізнична станція, вузол шосейних шляхів.

Підприємства промисловості будівельних матеріалів (гіпсовий, цегельний заводи), лісопильний завод, мебльова фабрика, м'ясокомбінат, виноробний та крохмальний заводи.

В районі видобувається буре вугілля, діатоміт та агат.
Самим містом я гуляв не дуже багато, місто як місто. Тільки грузинське. Відразу вирушив до перлини міста. Фортеці Рабат.У 2011 р урядом Грузії і адміністрацією міста Ахалцихе було прийнято рішення про повну реконструкцію фортеці Ахалцихський Рабат. У травні того ж року почалися будівельні роботи, яка було розгорнуто на території площею 7 га. В рамках проекту заплановано було повернути фортеці первісний вигляд. Крім відновлених старих будівель, в Рабат додатково були побудовані і сучасні об'єкти.
Рабат це один велике місто в місті. У комплексі крім історичних фортець, веж, церков, келій і мечеті існують і сучасні установи різного типу, такі як туристично-інформаційний центр, ресторан, кафе, магазин сувенірів і одягу, музей, будинок одруження.Вхід у фортецю коштує 5 ларі. Квиток включає в себе і відвідування археологічного музею на території фортеці. Сходіть обов'язково. Музей крутий. А фортеця взагалі - то щось неймовірне. Мішанина стилів. країн і епох. Одне з найбільших моїх вражень у Грузії.Історія заснування фортеці сягає своїм корінням в 1578 рік, коли місто Ломсія було узяте османськими військами, і з 1628 став центром Ахалцихського пашалика.

Знаменитий російський військовий історик Василь Олександрович Потто, в IV томі своєї книги «Кавказька війна», присвяченої російсько-турецькій війні 1828-1829 рр. так описує Ахалцихську фортецю:

«Власне, Ахалцихська фортеця складалася з двох відділень: крута гола скеля, обнесена кам'яною стіною, складала цитадель, а трохи нижче примикала до неї так звана Верхня фортеця, збудована на високому береговому кручі і обнесена подвійним рядом стін, фланкували вежами. Сорок знарядь обороняли ці стіни, злежалі століттями в таку щільну масу, проти якої безсиле було дію польової артилерії. У фортеці містилися всі казенні будівлі, будинок паші і головна Ахалцихської мечеті, при якій була одна з найбагатших бібліотек мусульманського Сходу. Потрібно сказати також, що у фортеці мали право жити тільки магометани і що тому вона була цілком гарантована від зради далекого їй населення. »Не дивлячись на вихідний день тут було багато екскурсій зі школярами. Дуже вічливими, до речі. Зі мною постійно здоровалися. Не індетифікуючи то російською. то англійською))В Рабаті постійно проводяться якісь масові заходи, знімаються фільми. Коли я виходив звідти, там натягували якийсь бабут, лабала дуже голосна музика. Якісь пацанчики бандитського вигляду в абібасах тусили. Так і не зрозумів. що то мало бути. До наступного дня). Мені розказали що то був відкритий чемпіонат Грузії з MMА.Я то займався пошуком попутчиків до Вардзії. Таксі туди коштує 50 ларі з Ахалцихе. Дороговато на одного)
Не знайшов.Пару годин бродіння фортецею пролетіли непомітно. Монументальна споруда!Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, грузія, подорожі, позитифф, супер, фото
Subscribe

 • Про мости

  Розділила два села неспокійна річка, До весілля доросла і сестра Марічка. Річку в брід не перейти, міст не обминути Та вода аж до моста, до моста…

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments