falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про солодке. Цікаво.

Ти хтіла чоколяду їсти мармуляду
І цукерки труфелядо
Чензано амаретті довгії шпагетті
Аби бути сито п'яно

Цікаві факти про цукерки. Хто на дієті - проходьте собі далі)1. Слово “цукерки” винайшли аптекарі, саме так у XVI столітті назвали зацукровані фрукти, які призначали для лікування.

2. На початку XIX століття навіть найбагатші й благородні російські панянки на званих прийомах крали цукерки.
Пояснення такій непристойній поведінці дуже просте: кондитерських фабрик тоді не було, для кожного прийому цукерки робив кондитер за власним рецептом, який зберігався в найсуворішій таємниці.

3. Перші цукерки були винайдені ще в давнину. В Єгипті їх готували з фініків і меду, на Сході – з мигдалю і фіг, у Стародавньому Римі варили горіхи й макові зерна з медом і обсипали кунжутом. У Древній Русі цукерки робили з кленового сиропу, патоки та меду.

4. Цукерки поза законом – шоколадні. У середні віки в Європі їх вважали джерелом майже всіх нещасть. Одна панянка писала своїй подрузі: “Раджу тобі не їсти шоколадних цукерок. Одна моя знайома їла їх під час вагітності й народила абсолютно чорне дитя”.
5. Найромантичніші цукерки – з полуничною начинкою, саме такий висновок зробили німецькі психологи. А ще вони з’ясували, що рішучі люди люблять вишневу, сором’язливі – горіхову, а творчі – кокосову.


6. Першою дівчиною-цукеркою стала німецька модель Альона Гербер. У січні 2010 року в Мюнхені вона представила першу шоколадну сукню.

7. Найбільшу коробку цукерок створила компанія “Майстер Фуд” для міжнародного кулінарного шоу. У коробку шириною півтора метра й довжиною 2,5 метра увійшло 800 кг шоколадних цукерок.
8. Найбільша цукерка у світі – це ведмедик на прізвисько Хагі-Бой висотою 1,68 метра і вагою 633 кг. Для виливки ведмедя зробили спеціальну форму вагою 4 тонни. Залита в форму фруктова маса сохла майже 2 тижні, потім її вийняли й відполірували до блиску.

9. Єдина дозволена цукерка в космосі – чупа-чупс. У 1995 році російські космонавти на станції “Мир” зажадали солоденького. У Центральному управлінні польотами вирішили, що найбезпечніші в невагомості цукерки якраз льодяники на паличці. Так з’явився рекламний ролик компанії Chupa Chups із космонавтами.

10. Найоригінальніші у світі цукерки – фінські, тому що вони можуть бути кислими й солоними до пива.

 
Оригінал публікації ось туточки
Tags: просто так, тяпниця, цікаве, їжа
Subscribe

 • Про Ґданськ2019. Ранок в місті

  Відкрию очі у ранок, Відчую дотик твого сну І злечу з ним у світанок, Вже більше не засну. Про Ґданськ2019. Я покажу тобі Про…

 • Про чистоту

  Ішов гуцул з Коломиї, а гуцулка з бані, Посідали під смереков, зробили сніданє. Доброго ранку Любите ходити в баню? Чи сауна краще? Або…

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments