falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Тбіліський зоопарк


Я ищу таких как я
Сумасшедших и смешных,
Сумасшедших и больных,
А когда я их найду
Мы уйдём от сюда прочь,
Мы уйдём от сюда в ночь.
Мы уйдём из зоопарка.

Притомив я вже вас трошки церквами і будиночками. На третій день свого перебування в Грузії я пішов відвідати місцевий зоопарк. Я не вважаю зоопарки тюрмами для тварин, чудово розумію їхню роль у справі підтримання популяції вимираючих видів. Це за умови, якщо тварини перебувають в хороших умовах. Як от наприклад у Тбілісі.Скажу відразу, зоопарк дуже сподобався, чистий, просторий, тварини живуть в більшості своїй у хороших вольєрах/, видно що про них піклуються. Побачив багато доволі рідкісних тварин.

Вхід для дорослих коштує 2 ларі. Якщо вам шкода платити ті гроші, можете подивитися на деяких тварин з естакади, яка веде до площі Героїв .

Цьогорічною новинкою зоопарку є пінгвіни) Для них відгрохали суперський акваріум.Птахів менше ніж у всіх зоопарках, де я був.
Павліни.Бенгальський коте спить).Найняшніши жителі Тбіліського зоопарку - лемури)

Гріються на сонечку. І дивляться на тебе , як .. ну ви розумієте.Дуже багато тварин , які представляють фауну Кавказу.З козлами живе зебра , і чудово себе почуває.Трошки історії.
Тбіліський зоологічний парк заснований в 1927 році згідно з постановою виконкому Тбіліського міськради. Для його будівництва була виділена територія площею близько 100 га в ущелині річки Вере (нині це самий центр міста). Генеральний план зоопарку був розроблений спеціальною комісією у складі професора П. А. Мантейфеля - керівника науково-дослідного сектора Московського зоопарку, архітектора Ленінградського (Петербурзького) зоопарку В. В. Степанова, провідних грузинських фахівців зоологів І. Д. Чхіквішвілі, А. Г. Джанашвілі, З. Н. Ростомбекова та ін. Передбачалося створення таких відділень: краєзнавчого, або відділення Кавказу (тварини і птахи альпійської зони - високогірних районів Кавказу, басейнів Чорного і Каспійського морів і т. д.), відділення фауни Радянського Союзу (лісова, степова зони і т. д.), екзотичного відділення (тваринний світ Африки, Австралії, Америки, Азії) та відділення промислових і сільськогосподарських тварин.З урахуванням умов природного середовища мешкання тварин у зоопарку штучно створювалися умови, максимально наближені до природних (скелі, водоспади, басейни, рослинність, галявини ...). У зоопарку були обезьянник, Акваріум, тераріум.

В Тбіліському зоопарку широко представлені ендемічні види особин, поширені на Кавказі і, зокрема, в Грузії: гірський тур, безоаровие кози, муфлони, сарна, косуля, кавказький фазан, кавказька гірська індичка, гірський орел і ін.

Протягом багатьох років беззмінним керівником наукової частини зоопарку був видний грузинський зоолог професор Арчіл Джанашвілі. Науково-дослідною роботою тут займалися багато відомих учених-натуралісти і провідні фахівці: І. Джандіері, Д. Агладзе, М. Рчеулішвілі, С. Еркомаішвілі, Н. Дзідзішвілі, Н. Бадріашвілі, Ц. Челідзе та ін. Фізіологію і психіку мавп вивчав академік [Іване Бериташвили]. Результати спостережень і досліджень, що проводяться в зоопарку, висвітлювали в Працях Тбіліського зоопарку.

У 1931 році в зоопар були відкриті паразитологічна лабораторія та зоологічний музей. Багато нововведень в зоопарку було впроваджено в період директорства Г. А. Гансон (1934-1944 рр.) - Людини передових поглядів, вмілого організатора та керівника. Це були роки невпинної творчої праці всього колективу з благоустрою зоопарку. Була освоєна велика земельна площа, виділена для зоопарку, побудовані нові вольєри та приміщення, розбиті газони та квітники (жоржини, айстри, троянди ...), город (вирощувані тут зелень і овочі йшли на корм вихованцям зоопарку), дитячий майданчик, налагоджений радіовузол, екскурсійне обслуговування, прогулянкові поні для дітей і т. д. При зоопарку працював гурток юних натуралістів.

В Тбіліському зоопарку велася інтенсивна наукова діяльність. У 1936 році під безпосереднім керівництвом Г. А. Гансон була заснована експериментальна лабораторія, консультантом якої з Москви був запрошений відомий російський вчений-біолог професор Н. К. Кольцов. У лабораторії проводилися цікаві досліди по гібридизації. Зокрема, шляхом схрещування самця дагестанського туру і самки дикої кози був виведений крупний гібрид - [козлотура] вагою 86 кг; шляхом гібридизації зебри і коня Тушинському породи був отриманий зеброїда - вид набагато більш витривалий, ніж його батьки. Схрещували дикого гірського барана муфлона з домашньою вівцею з метою виведення високошерстной породи. Робилася і спроба схрещування павича та індички для підвищення м'ясистості і поліпшення смакових якостей птиці, але безуспішно. Велика увага приділялася гігієну, здоров'ю, раціону і режиму харчування звірів і птахів, умовам їх змісту. Вивчалися проблеми поведінки і розмноження різних особин в умовах неволі, особлива увага приділялася розведенню хутрових звірів (зоопарк підтримував тісні контакти з Бакуріанський лисячій фермою).

У 1936 році під редакцією А. Джанашвілі вийшов перший путівник по Тбіліському зоопарку.

У 1938 році в житті Тбіліського зоопарку відбулася знаменна подія: з Московського зоопарку були привезені екзотичні тварини. Зокрема, Новосьолов нашого зоопарку стали: трирічний слоненя на ім'я Малка (перший слон в історії Тбіліського зоопарку), шимпанзе, бегемот, австралійський і американський страуси, різні види папуг, австралійські чорні лебеді, червоні і сріблясті фазани і т. Д. По всьому місту були розвішані афіші, повідомляти тбилисцев про прибуття дивовижних звірів і птахів. Відтоді Тбіліський зоопарк постійно поповнюється новими мешканцями.

Наприклад в 2009 році З Танзанії в тбіліський зоопарк привезли 7-місячного білого лева на ім'я Клеопатра. В 2013 році в зоопарку народилися 4 білих левеняти. На фото не лев. коль чо))Зараз в парку працюють атракціони, можна покататися на конях, на поні.ОрелЯструбТакий ось арт в яструба в клітціІ цього , мабуть колись це чекає)А нєфіг з ногами в корито)))В тбіліському зоопарку 2 слони. Цього року слону на ймення Гранд робили стоматологічну операцію- видаляли бивні. Коли я був, він якраз трохи відходив від неї.Я , до речі, спокійно зайшов у вольєр коли кормили слонів. Ніхто за мною з мітлою не ганявся.В тираріум/акваріум плата за вхід береться окремо. 1 ларі.Багато змій, багато з них не підписаних.

Риби не дуже. Прикольно що на ресепшині стіл зроблений у вигляді акваріуму. Там плаває маленька акула.Ця рибка дуже агресивна якась) все намагалася розбити мені об'єктив.Гримуча зміяДалі пішли ящірки різні)Продовжуємо прогулянку зоопарком. Папуги)

Мавп чомусь як і всюди образили. Вольєри в них не дуже сучасні.


Цього лемурчика знайшов окремо. На карантині , мабуть.

Про любов...


Спляча гієна)Вовкам класно. Вольєр у них величезний. Бігай - не хочу.

Гіпопотамчиг.У ведмедів також дуже класні вольєри..Як і у левів з тиграми...
До речі. В одному з вольєрів з левами побачив пуделя. Коли покликав працівників, щоб врятували його, мені розповіли з історію що той пудель дружить з левицею з її дитинства. Так і живуть в одній клітці))


дикий кабан.Зоопарк дуже раджу любителям тварин, навіть їх ярим захисникам. Тварини живуть тут живуть непогано, спалахів гніву у вас не буде. А я по естакаді знову в місто. Поглядів як ведмеді бавляться.І лев відпочиває. Ложив він на всіх)Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, грузія, позитифф, тваринки, фото
Subscribe

 • Про мрії

  Чомусь тут ніколи не хочеться чаю, Не хочеться снігу, не хочеться слави, Нехай дістається церквам з хоругвами!.. Ми просто з тобою удвох погуляєм…

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Про дороги

  І більше... Але врешті, а втім Якби в мене був дім Я б лишила його на людей, на котів Я б пошила усіх, я не люблю кутів! Shuprobhat Куди ви…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments