falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Тбілісі. Частина перша


Идёшь аллеей вдоль Куры
И над тобой платанов сень
Своей прохладой в знойный день манит.
И песня рвётся из груди
И даже листья все поют седой Куре, одетой здесь в гранит
.


Нарешті я добрався написати цей пост. Понєслась.


Шоста ранку і я прибуваю на вокзал Тбілісі. З грузинськими українцями я домовився вдень скататися в Мцхету, на свято Мцхетоба-Светицховлоба ( про це я розкажу в наступному пості), а поки на метро я потулив в хостел М42 ( доречі дуже раджу, класне місце, нормальні ціни, суперський персонал . https://plus.google.com/106826920214690074680/about?gl=ua&hl=uk) , закинув речі і пішов дивитися місто. Жив я біля центральної станції метро " Руставелі", тож моє знайомство з містом розпочалося зі знаменитого проспекту Шота Руставелі.

Власне розпочинає проспект пам'ятник Шота Руставелі.


Старовинний оперний театр, зараз на реставрації.


По всьому проспекту розкидані маленькі, трошки абстрактні, але прикольні скульптурки.

Або такіЧи такі)Один з видів на Тбіліську телевежу. Вночі вона неймовірно підсвічується, туди я вас ще звожу)Годинник. Йде неправильно.


Одною з перлин проспекту є церква Кашветі.
Офіційна назва - Церква святого Георгія

Ім'я «Кашветі» походить від старовинної легенди, пов'язаної з місцем, на якому стоїть церква. За цим переказом, знаменитий грузинський святий Преподобний Давид Гареджійского був ообріханий вагітною жінкою, котра стверджувала, що святий спокусив її. На тому місці, де нині стоїть церква, при великому скупченні народу Давид торкнувся живота жінки своїм посохом і запитав - хто твій батько, дитя? Прозвучало ім'я одного язичника, а жінка народила не дитину, а камінь. «Ква» - по-грузинськи означає «камінь», «шва» - народити. В церкві зберігається чудотворна ікона святого Давида.

Побудовано нинішню будівлю церкви в 1910 році тбіліським архітектором німецького походження Леопольдом Більфельдом, на місці колишньої сильно занедбаної церкви. Церква Кашветі є майже точною копією знаменитої церкви Самтавісі ( вам я її теж покажу)) ), що є чудовим зразком середньовічного церковного зодчества. Як і її прототип, церква Кашветі щедро прикрашена різьбленням по каменю роботи грузинських майстрів з родини Агладзе.

Пам'ятник художнику Л. ГуадішвішиТеатр імені Шота Руставелі.


Памятнік поетам Акакию Церетелі і Іллі Чавчавадзе біля Першої гімназії. У цій школі навчалися Шеварднадзе і СаакашвіліСтара будівля парламенту Грузії. Нова побудована в Кутаїсі і має доволі футуристичний вигляд. Цікаво, що коли нова будівля була побудована і туди переїхали працювати парламентарі. вони там задихалися і втрачали свідомість. Були проблеми з системою вентиляції, а вікна не відкривалися.

<</strong></a>


Площа Свободи розташована в центральній частині Тбілісі, столиці Грузії. В Середні століття - Караван-сарай (Готельна площа). З 1827 року і до революції - Площа Ериванського (в честь генерала Паскевича, графа Ериванського), в радянський час - спочатку Площа Берія, потім - Площа Леніна.

Пішов в сторону Кури , по вулиці Бараташвілі. Тут, як і взагалі в центрі Тбілісі, дуже багато будинків побудовано армянами. Але зараз їх тут майже немає, їх витіснили з міста, їхні церкви або захоплюють, або просто полишають потрохи руйнуватися.

Собор Святої Трійці в Тбілісі — головний кафедральний собор Грузинської православної церкви. Монументальна споруда, він просто величезний, його видно з будь якої точки міста. Розкажу про нього згодом докладніше.По місту розкидана просто неймовірна кількість різноманітних скульптур. Одна з них на мосту... філософіськи..


Анчісхаті - найстаріша церква в Тбілісі, яка збереглася до теперішнього часу. В лісах реконструкції . VI століття, на хвилиночку!Президенський палац (Авлабарская Резиденція) і новітній концертний зал, який будується. Думаю здогадаєтесь що де))

А за красивими фасадами місто з неймовірною атмосферою.


Славетний Міст Миру. Побудований Саакашвілі викликав дуже сильні суперечки серед жителів міста, але точно став приманкою для туристів.

Міст веде в Парк Європи, який зараз теж добудовують. Такі от там прикольні стільчики.. чи це підставки під квіти...незрозуміло)).Так і живуть...
З іншої сторони Кури неймовірне видовище...
Фортеця Нарікала.

На церкву Сіоні.
Фоткав мало, сонце сліпило якраз. Та й повертатися треба було. Мене чекали. Але я ще повернусь сюди) . Будуть фото.

А поки от такий от вам запалювач ліхтарів)Ще кілька неймовірних грузинських вуличок)

Поліційний відділок. Слід зазначити , що по всій країні поліційні відділки і будинки юстиції ( заклади . в яких в одному будинку зібрані всі бюрократи міста) суперські витвори архітектури. Люблю хай-тек.І велосипед. Ога. В кого погано з маштабом він висотою так мтрів 5. Стоїть не просто так. По місту доволі багато нормальних велосипедних доріжок. Точно місто розвивається в правильному напрямку.На сьогодні все. Далі була Мцхета і монастир Джварі. Про то буде завтра. Якщо встигну.


 

Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, грузія, подорожі, позитифф, супер, фото
Subscribe

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Про воду

  Повільний корабель вантажений піснями темряву випалює сигнальними вогнями, Пливе до нестями, пливе до знемоги. Шукає землю любові і тривоги.…

 • Про кольори

  Хочеш, я твоїм кольором буду, Восьмим кольором, восьмим чудом, Білим... я буду білим, як сніг, Якщо ти ним бути дозволиш мені. Kaliméra…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments