falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про кажанів. Цікаве

Ведьма или ангел птица или звеpь
Веpнись я оставлю откpытым окно
И незапеpтой двеpь
Смеpть или спасенье свет ты или тьма
Если не веpнешься я впеpвые узнаю
Как сходят с ума

Цікаві факти про кажанів.


Печера Bracken Bat Cave в Техасі вважається найбільшою колонією летючих мишей у світі. Більше 20 мільйонів мишей живе в печері, що більше, ніж людей в Мумбаї, індійському місті, яке є одним з найбільш населених міст світу. Коли миші покидають печеру, їх група настільки велика, що на радарах фіксується величезна передгрозова хмара.

Some Mexican мішкокрилі кажани можуть пролітати до 402 кілометрів за ніч, піднімаючись при цьому на висоту 3 кілометри, і досягають швидкості трохи менше 100 км на годину.

Невелика колонія мишей може з'їдати більше однієї тонни комах в рік. Це десь 600 мільйонів дрібних комах.
Один кажан може з'їсти більше 600 комах на годину. У перерахунку на вагу людини це дорівнює 20 піццам.

Найбільший в світі кажан є об'єктом полювання і тому стоїть на межі зникнення. Це giant golden-crowned flying fox, рідкісний вид фруктової миші. Вона має розмах крил від 1,5 до 1,8 метра.

У світі живе більше 1100 видів кажанів, тільки у гризунів спостерігається більша різноманітність. У Сполучених Штатах мешкає близько 45 видів кажанів. З них три є найбільш типовими: Eptiesicus fuscus (велика коричнева летюча миша), Myotis lucifugus (мала коричнева летюча миша) і Tadarida brasilienis (мексіанская мешкокрилая кажан).

У південно-східній Азії невелика club-footed bat «гніздиться» в стеблах бамбука. Для того щоб потрапити в «будинок», ці тварини можуть використовувати отвір діаметром всього один см - це складає приблизно ширину нігтя.

Деякі насіння ніколи не зійдуть, якщо вони не пройдуть через травну систему кажана. Кажани поширюють мільйони насіння, які потрапляють в їхні шлунки з дозрілих плодів. Приблизно 95% відновлюваних тропічних лісів виростають завдяки кажанам.

Миші вампіри насправді не смокчуть кров. Насправді, вони кров хлебчуть язиками. Таким чином, за ніч вони випивають дві чайних ложки крові.

Кров всмоктується в організм миші через два канали, що знаходяться під язиком. Летюча миша-вампір використовує тільки червоні кров'яні тільця. Вже через дві хвилини після їжі вони позбавляються від невикористаної плазми через сечу.

Деякі білокрилі вампіри притискаються до курей, прикинувшись курчатами. Таким чином вони примудряються харчуватися їх кров'ю.

Дуже рідко летючі миші-вампіри кусають людей, але якщо це відбудеться, швидше за все, вона повернеться вже на наступну ніч, щоб попити крові у тієї ж людини. Дивно, але миші можуть розрізняти людей по диханню.

Летюча миша-вампір, яка знайшла їжу, може іноді ділитися кров'ю з іншими голодними побратимами в своїх гнездах. Миша, яка знайшла кров, відригує її для своїх друзів.

Більше половини видів кажанів втрачають свою популяцію або перебувають на межі вимирання. Головними причинами зменшення їх чисельності є втрата середовища проживання або таємнича хвороба, яку називають «синдром білого носа».

Наукова назва кажанів звучить «Chiroptera», яке склалося з двох грецьких слів «cheir» - рука і «pteron» крило. Також їх називають «рукокрилі».

Єдина з коричневих кажанів (myotis або короткоухіе) живе довше, ніж більшість тварин того ж розміру. Вона живе близько 40 років, що в 20 разів більше, ніж миші і землерийки.

Завдяки більш досконалої конструкції крила, кажани є більш майстерними «літунами», ніж птахи. На відміну від птахів, які при польоті розмахують передніми кінцівками цілком, кажани пурхають на розпростертих пальцях.

Приблизно 70% кажанів харчуються комахами, а інші є плодоядних тваринами.

Вампіри - це єдиний вид кажанів, який добре пересувається по землі.

Для того щоб видати ультразвук і облітати перешкоди, багато летючих мишей розкривають свої роти, але багато хто з них «кричать» через ніздрі.

Мало хто з інших тварин використовує ехолокацію. Це дельфіни та деякі види птахів, що живуть у печерах.

Під час сплячки у вухатих кажанів відбувається 18 серцебиттів в хвилину, в порівнянні з 880 ударами серця в стані неспання.

Вчені вважають, що перші кажани з'явилися 65-100 мільйонів років тому, в той же час, що і динозаври.

У Північній Америці і в Європі кажани часто асоціювалися з чаклунством, і їх кров і плоть часто ставали інгредієнтами ліків і зілля.

М'ясо фруктових кажанів є традиційною їжею в Гуамі. Полювання на них довела їх чисельність до такого рівня, що вони були включені в список зникаючих видів. Звичка харчуватися кажанами в королівстві Гуам залишилася, і в наші дні там змушені завозити їх м'ясо з-за кордону.

Екскременти кажана називаються «гуано», і в багатьох тропічних регіонах це дуже популярне добриво з великим вмістом фосфору і азоту.

Всупереч думці багатьох, кажани бачать цілком добре, а деякі з них здатні бачити навіть промені з ультрафіолетовій частині спектра. Вони також здатні орієнтуватися за допомогою ехолокації, і те, що вони здатні заплутатися в людських волоссі - вигадки.
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, просто так, тваринки, фото, цікаве
Subscribe

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Про воду

  Повільний корабель вантажений піснями темряву випалює сигнальними вогнями, Пливе до нестями, пливе до знемоги. Шукає землю любові і тривоги.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments