falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Кривий Ріг

Не коривсь, Кривий Ріг, ворогам ти ніяким,
Скільки б землю твою не топтали вони.
Переможну весну принесли в сорок п'ятім
Твої віддані дочки і мужні сини!


Розкажу но я вам сьогодні про українське місто Кривий ріг. Часу маю не багато, але то може затягнутися потім на півроку ( угу, про Чернівці так пишу).
Тож в суботу побував в цьому індустріальному центрі.Зустріло місте мене дуже гарним, затишним і взагалі няшним вокзалом. І фразою " сишл, падайді сюда" від якогось мурла.
Мурло відразу було послане широкими колонами в доменну піч, а вокзал виявмився найсимпатишнішою будівлею. яка мені зустрілася. Отже, все по порядку.

Вийшов з маршрутки там де мені порадили ( по 4 грн маршрутки! Всі!) і побачив відразу отакий от чудовий постамент з під Леніна. Леніна не було, зняли його... і в найгвардію.


Поряд знайшовся який от будинок культури. Стандартні для такої будівлі колгоспник. з селянкою. Нестандартний прапор України. Взагалі прапорів по місту доволі багато. Як і написів " ПТН ПНХ" і схожих за контекстом.


По дорозі в центр надибав такий от ( найбільший в Європі) квітковий годинник. Правда час він показував не точний. але в обід вже виправився.Тут без коментарів.Взагалі. хочеться назвати Кривий ріг " червоним містом". Від пилюки з залізнорудних шахт. Вона тут всюди. В'їлася в стіни, в бруківку, в землю... все тут має червоний віддтінок.


Незважаючи на легкий наліт запустіння - переважна більшість підприємств працює. Правда чим тут займаються 800 тисяч людей у вільний від роботи час - незрозуміло.


З цікавих мість, місцеві мені порадили пройтися по паркам, кінотеатр і басейн).

Дуже типовий пейзаж.Не зовсім типовий пейзаж. Взагалі з висотною забудовою в місті не склалося. Нє. ну є мікрорайон забудований 9-типоверхівками, але я не бачив. То ж вважатиму це фантастикою. От і здіймаються над приватним сектором шахти. Як маяки.Така от "родіна"...Але якісь родзинки все таки вдалося знайти. Такий от крутий велосипедист.Вхід в парк "Героїв"Окрім стандартних героїв Радянського союзу і Соціалістичної праці вперше побачив барильєфи Героям України!Ця церква на всіх листівках з Кривого Рогу ( де не зображені їх відомі "кільця" перехресть) .


Прапори біля Міськради приспущені. В країні війна.Поряд фонтани, лунає класична музика, діти плескаються у водичці. Шматочок такої європейськості.

Дуже хотілося б дізнатися історію цього пам'ятника... душевний такий.В парку викладено слова, щоб всі точно зрозуміли, що "Кривий Ріг - це Україна!"


Зранку парк , до речі, активно вимітали людей так з 50. І було видно серед них багато волонтерів.
Шматочок традиційної для моїх постів упоротості українських скульпторів.З кольорами на фотці все ок. Такі от викиди видно майже з центру міста.Одна з двох будівель, з тих що я зустрів і сподобалася архітектура.Місцевий стадіон...Тут билося серце "Кривбассу" в унісон з тисячами вболівальників. Немає вже цього клубу.. нажаль.Славнозвісна "Криворіжсталь" .. чи як там зараз " Металл Стілл"?Парків в місті дійсно дуже багато. Думаю якби не вони, дихати б тут було доволі проблематично.Забрів під міст)По ньому ходить місцеве "метро". але про то розповім трішечки пізніше.Ще чудові урбаністичні краєвиди)


Так от. В Кривому Розі також є своє метро.


До недавнього часу воно називалося "ШТ" - швидкісний трамвай, але то круто і вивіски змінили на "М".
Доволі прикольна штука. Звичайний трамвай проходить через місто інколи пірнаючи під землю, іноді проходячи над кварталами - прокатався від кінцевої до кінцевої)Другий будинок, який мені сподобався...Пам'ятник козаку Рогу, за легендою - засновнику міста.А це Максим Горький прагне в небеса , несучи в руках прапор України.Які враження загалом? А ніяких. Ніяке місто, нічого цікавого не знайшов, більше 6 годин не знаю що тут можна робити. Говорили, правда, що можна катнутися на кар'єри, там неймовірні пейзажі. Але без машини то проблематично. Тож залишимо кар'єри на майбутнє. Може , колись, повернуся сюди. Подихати чевоним пилом).
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, подорожі, україна, фото, цікаве
Subscribe

 • Про стіни

  Малюнки на стінах Слова на бетоні Про те що постійно Про те що вагомо Tere hommikust Який напис, бачений вами на стіні вам запам'ятався…

 • Про океани

  Зроговілу мантію надіну, Крові розігрітої зречусь, Мацаками обросту і в піну Океанську в’юнко загвинчусь. Доброго ранку. А ви бачили який…

 • Про стіни

  Дивно, Крізь стіни все видно... Чути Міжкімнатні маршрути... Labas rytas Стіни давлять. Я вже кілька років так довго не сидів вдома(.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments