falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про метеликів. Цікаве

Метелика ловити я не хочу:
Він – квітка неба, хай живе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
Щоб радісно було мені й тобі.

5.jpg
 

* За своє коротке життя самка метелика може відкласти понад 1000 яєць.

* Найбільша нічний метелик в світі – це павлиноглазка Атлас (Attacus Atlas). Розмах її крил більше 30 см, і її часто приймають за птаха.

* У метелики голубянки (Zizula hylax), що мешкає в Африці, на Мадагаскарі, Маврикії, в Аравії і в тропічному поясі Азії та Австралії, довжина переднього крила дорівнює 6 мм. Це – найменша метелик в світі.

* Метеликами захоплювалися багато відомих людей. Їх колекціонували Михайло Булгаков, академік Іван Павлов, революціонер Микола Бухарін і знаменитий фінансист Уолтер Ротшильд. Однією з найбільших колекцій метеликів в Росії мали досить відомі брати Мавроді.

* Володимир Набоков відкрив 20 видів метеликів. Свою колекцію в 4324 примірники подарував зоологічному музею Лозаннського університету.

* У Стокгольмі є клініки, в яких пацієнти лікуються від стресів в оранжереях з квітами і метеликами.

* На звання самої рідкісної метелики претендують кілька видів, у тому числі найбільша з усіх метеликів – парусник (або птіцекрил) королеви Олександри. Вона живе в Папуа-Новій Гвінеї. На жаль, за цією метеликом занадто активно полювали колекціонери, тому вона знаходиться на межі вимирання.

* Крім звичних для нас тропічних метеликів, існують ще арктичні метелика. Вони непоказні на вигляд, крильця у них не яскраві, а білясті або майже прозорі, ніби скляні. Справжніми полярніцамі можна назвати кілька видів метеликів, які мешкають на канадському острові Королеви Єлизавети в 750 кілометрах від Північного полюса.

* Метелики пробують смак їжі за допомогою задніх лапок. А колір їх крил створюється крихітними перекриваються лусочками, які відбивають світло.

* Метелики, як і будь-які комахи, не мають голосовим апаратом, а звуки видають тертям однієї частини тіла об іншу. І тільки бражник Мертва голова (Acherontia (Manduca) atropos) володіє особливим органом «мови», розташованим в глотці. Цей метелик, будучи потривожений, на відміну від інших комах, не мовчить, а пищить. Звук, що видається нею, утворюється при засмоктування повітря в стравохід починає вібрувати тонка хітинова плівка, розташована на внутрішній поверхні верхньої губи метелика. Часом вироблений звук настільки гучний, що нагадує крик. Цей метелик – мешканець південних ландшафтів, через свого незвичайного зовнішнього вигляду не користується симпатіями у більшості людей, а її «крики» багатьма розцінюються як погану прикмету.

* У день свого 80-річчя Кім Ір Сен отримав від солдатів і офіцерів в подарунок картину «Беззавітна віра солдата». Картина була зроблена з 4,5 млн. крил метеликів.
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, позитифф, тваринки, фото, цікаве
Subscribe

 • Про зброю

  Подай зброю мені, брате! Зачекай, люба, зачекай, мати, Хлопці-Едельвейси йдуть З ворога плату брати! Hyvää huomenta Чи сильна і…

 • Про відображення

  Дзеркало розбилося, Уламками дивилося, Довго ти тоді просила, Гірко голосила. Bari luys Як довго можна дивитися на воду? Оригінал…

 • Про поверхи

  Випалені кнопки, втиснуті до бруду В ліфті хтось залишив кашель і застуду Пол, фанерні стінки в нецензурних текстах, Де розчарування, мрії і…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments