falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Миколаїв


Перейду дороги, поборю тривоги,
Та тебе ніколи не забуду я,
Місто Миколаїв, за твої пороги
Щиро пролунає і молитва ця.

Розкажу но я вам ,нарешті, про місто кораблебудівників. Про Миколаїв.
Mukolaiv_900_02.JPG
Можливо я багатьох з вас здивую, але в Миколаєві немає моря, більше того, його там і не було ніколи)). Місто стоїть на злитті двої річок - Південного Бугу і Інгул.

Mukolaiv_900_01.JPG


Побував я тут наприкінці квітня ще. Тоді ще півднем України бродив привид сепаратизму. Чувак, з яким я мав зустрітися дуже нервував з того, що я відмовився від того. щоб мене зустріли. Сказав, що сам прогуляюся містом. Лякав мене сепаратистами і чомусь міліцією)). Але він татарин з Казані, так що йому можна.Mukolaiv_900_03.JPG

Їздив по справах, отже на огляд в мене було аж пів дня. Левову частину часу я витратив в місцевомоу зоопарку ( і не пошкодував ні разу))). Тож на саме місто в мене залишилося лише пару годин. Пробігся трошки.

Mukolaiv_900_04.JPG

Коли не знаєш з чого почати - починай з історії. Цим і займемося.

Mukolaiv_900_05.JPG

Інтенсивне заселення Миколаївського півострова почалося в останній чверті ХVІІІ століття, вже після визволення Північного Причорномор'я від турецьких завойовників і виходу Російської держави до Чорного моря. Росії потрібен був свій флот. І за указом князя Г.О. Потьомкіна в гирлі ріки Інгул під безпосереднім керівництвом полковника М.Л. Фалєєва в 1788 році була закладена нова верфа. Навколо верфі почало рости містечко. Воно отримало своє ім'я через рік після переможного штурму Очакова російськими військами під командуванням О.В. Суворова. Очаків був здобутий у грудні 1788 року, в день Святого Миколая, захисника моряків. У його честь і назвали нове місто. З ім'ям Святого Миколи пов'язані й перша церква, збудована в місті в 1790 році, і перший корабель, 46-гарматний фрегат «Святий Миколай», який було спущено на воду в серпні того ж року, а вже в липні 1791 року біля мису Каліакрія він отримав бойове хрещення. З часу побудови «Святого Миколая» на суднобудівних заводах міста, їх сьогодні три, побудовано понад 2 тисячи кораблів та суден, серед яких фрегат, броненосці, міноносці, підводні човни і т.п

Mukolaiv_900_06.JPG

Життя міста була повністю підпорядковано суднобудуванню і флоту. Майже сто років тут знаходився штаб Чорноморського флоту. З Миколаєвом пов'язані імена видатних флотоводців Ф.Ф. Ушакова, П.С. Нахімова, В.О. Корнілова, О.С. Грейга, Ф.Ф. Беллінсгаузена, М.Л. Лазарева, Г.І. Бутакова. Під час Кримської війни (1853—1856 рр.) Миколаїв став головною тиловою базою флоту. Більшість підприємств, які створювалися в місті, належали до військово-промислового комплексу, в зв'язку з цим Миколаїв багато десятиліть був закритий для відвідування іноземцями. Перший навчальний заклад міста — Чорноморське штурманський училище, засноване в 1798 році, також було пов'язано із флотом. Така специфіка наклала відбиток на долю, характер і зовнішній вигляд Миколаєва. Складений в кінці ХVІІІ ст. план забудови міста швидкими темпами був втілений в життя вже в перші десятиліття його існування, і до наших днів місто зберіглося як унікальний містобудівний пам'ятник епохи класицизму.

Mukolaiv_900_07.JPG


Доречі, про забудову міста. Дуже сподобалося що вона строго паралельно-перпендикулярна ( принаймні в старому місті) . Місцеві розказують, що то було зроблено задля того, щоб зручно , власне найкоротшим шляхом, таскати колоди з одного берегу бугу на інший. Але звичайно, що то будувалося за зразком європейських міст.

Mukolaiv_900_08.JPG

тепер про сепаратистів. Фото вище зроблено на центральній , і єдиній пішохідній вулиці Миколаєва - Совєцкій ( яка іронія долі, блять)) ). Взагалі, стільки української символіки, як в Миколаєві наприкінці квітня я не бачив у Києві в розпал революції. Миколаїв - українське місто!

Mukolaiv_900_09.JPG

Показовим був ще випадок,який я бачив.
З дорогого бутику виходить якийсь мужик з фіфочкою, бачить хлопця у вишиванці, який проходив повз. Несподівано кидається до нього, думаю - от зараз почнеться, але... він тисне йому руку. починає дякувати за позицію, питає, де той придбав вишиванку.

Mukolaiv_900_10.JPG

Архітектура історичної частини міста доволі собі симпатична . Одно-двоповерхові будиночки в стилі 19 століття. Доволі мило.

Mukolaiv_900_11.JPG

Трапляється і такий от трешак).


Mukolaiv_900_12.JPG

Як і всюди. поступово історичну частину міста починають забудовувати скляними коробками. Тут, правда, це не набуло ще масового характеру.

Mukolaiv_900_13.JPG

Така от обласна держадміністрація.

Mukolaiv_900_14.JPG

Відомий анекдотичний пам'ятник Леніну. наголошую, що спокій в місті - наслідок того, що скинули істукана.

Mukolaiv_900_15.JPG

Взагалі містечко доволі маленьке і трохи провіційне. Так наприклад відкриття тут звичайного МакДональдсу зумовило виникнення заторів в центрі)).

Mukolaiv_900_16.JPG

Така от Миколаївська варіація на тему))) В кожному місті - свої фантації.

Mukolaiv_900_17.JPG

Міст через Інгул

Mukolaiv_900_18.JPG

Дороги в місті гівняненькі,але чисті. Громадський транспорт тролейбуси, трамваї, автобусів не зустрічав. Ну і звичайно ж маршрутки. Їздять вони тут адово. То маботь в крові всіх південних водіїв.

Mukolaiv_900_19.JPG

Тополиний пух... спека... квітень

Mukolaiv_900_20.JPG

Ще один міст через Інгул

Mukolaiv_900_21.JPG

Mukolaiv_900_22.JPG

Mukolaiv_900_23.JPG

Ще дуже сподобалося в місті засилля сквериків. Вони тут на кожному перехресті). Всі чисті. прибрані, зі своїм пам'ятничком. В кожному стоїть табличка з інформацією! Дуже класно зроблено.
От тут на фотках сквер імені Пушкіна.

Mukolaiv_900_24.JPG

Mukolaiv_900_25.JPG

Порадували трансформаторні будки на вулицях))

Mukolaiv_900_26.JPG

Mukolaiv_900_27.JPG

А це вже міст через Південний Буг. На Правому берез , нажаль, не побував - просто не встиг.

Mukolaiv_900_28.JPG

З Києвом є трохи спільного))

Mukolaiv_900_29.JPG

Mukolaiv_900_30.JPG

Mukolaiv_900_31.JPG

Часу зовсім мало було, побачив мало. але то стимул повернутися ще раз) Тільки треба знайти когось, хто бпровів екскурсію) Впевненний . що пропустив багато цікавого я.

Mukolaiv_900_32.JPGОригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, подорожі, україна, фото, цікаве
Subscribe

 • Про стіни

  Малюнки на стінах Слова на бетоні Про те що постійно Про те що вагомо Tere hommikust Який напис, бачений вами на стіні вам запам'ятався…

 • Про океани

  Зроговілу мантію надіну, Крові розігрітої зречусь, Мацаками обросту і в піну Океанську в’юнко загвинчусь. Доброго ранку. А ви бачили який…

 • Про стіни

  Дивно, Крізь стіни все видно... Чути Міжкімнатні маршрути... Labas rytas Стіни давлять. Я вже кілька років так довго не сидів вдома(.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments