falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

Про левів. Цікаве

Я - український лев і ці степи мої,
Іду володарем на запах крові.
Принишкли трави, змовкли солов'ї. |
Я виріс і змужнів, я починаю лови.
Цікаві факти про цих величних котів.
Відомі тим, що є чи не єдиними по-справжньому соціальними кішками, леви воліють вести кочовий спосіб життя і живуть групами, які називаються прайди, а лідерство в цих групах в основному належить самкам.

У левів золотисте хутро, а у самців є волохата грива, колір якої варіюється від світлого до рудуватого або навіть чорного.Колір вовни залежить від віку лева, генетики та рівня гормонів.

Дорослі самці левів можуть досягати в довжину до 3 метрів і зазвичай важать від 150 до 250 кілограм, а самки трохи менше за розмірами — максимум 2,7 метра в довжину і важать близько 120-180 кілограм. Хвіст лева може досягати в довжину 0,6-1 метр. Азіатські леви трохи дрібніше африканських родичів.

Тіло лева ідеально пристосоване для полювання: вони сильні і підтягнуті, мають потужні передні лапи і щелепи, які допомагають їм умертвляти здобич.

Леви в основному харчуються великими тваринами, наприклад, люблять зебр і антилоп гну. Не проти відбирати здобич у інших хижаків — гієн і леопардів. Найголовнішими мисливцями прайду є самки.

Левиці спаровуються кожні 2 роки і можуть народити відразу від 1 до 6 левенят через 3,5 місяці після зачаття. Приблизно від 60 до 70 відсотків левенят гинуть в перший рік життя. Самки прайду допомагають одна одній доглядати за потомством.

У дикій природі самці живуть в середньому 12 років, а самки — 15 років. У зоопарку леви можуть жити довше — понад 20 років.

У прайді можуть жити до 40 левів, включаючи дорослих самок, левів-підлітків (2-4 роки) і 1-2 дорослих самців. Самки залишаються в прайді своєї матері на все життя, якщо нестача їжі не змусить прайд розколотися. Самців виганяють з прайду, коли стають старими для того, щоб конкурувати з більш молодими суперниками.

Самці подорожують спочатку разом з усією групою, яка складається з його родичів, а потім шукають інший прайд, в який можна податися. Зазвичай самці живуть в одному прайді 2-3 роки.

Самці і самки мітять свої території за допомогою сечі, а також відганяють суперників своїм грізним ревом.

Цікаві факти про левівДе проживають?

Колись леви мешкали по всій Європі, в Африці і в Північній Америці, але сьогодні їх можна зустріти в основному в Африці — від південного краю пустелі Сахара до північної частини ПАР. Середовищем проживання є савани.

Невелика популяція левів — близько 300 особин — мешкає в Гирському лісі на заході Індії.

Охоронний статус: африканський лев — вразливий, азіатський лев — на межі зникнення

Популяції львів страждають через те, що людина полює на нього і відбирає у тварин територію, а також левам загрожують хвороби, які можуть передаватися від домашніх собак з сусідніх селищ.

За останні 2 десятка років популяція левів у Африці скоротилася вдвічі з різних причин, включаючи каральні заходи фермерів: леви нападають на домашню худобу.

Втручання людини в середовище проживання азіатських левів поставило під загрозу їх популяцію в Гирському лісі.

Цікаві факти:

- Самими найближчими родичами левів є тигри, з якими в неволі леви можуть схрещуватися. В результаті на світ з’являються гібриди цих кішок — лигр і тигролев.

- Леви займають друге місце серед котячих за розмірами (після тигрів).

- Грізний рев лева можна почути за 8 кілометрів у савані.

- Грива лева допомагає леву захиститися під час бійок.

- Леви можуть розвивати швидкість до 80 кілометрів на годину, ганяючись за здобиччю, хоча можуть долати невеликі відстані.Стрибок лева сягає 11 метрів.

- У азіатських левів більш рідкісна грива, ніж у африканських родичів, а на животі у них є характерна шкірна складка. Вуха африканських левів заховані в гриві, а у азіатських — стирчать з гриви.

- Під час сезону парування леви можуть злучатися 20-40 разів на день.
Tags: 650 d, тваринки, фото, цікаве
Subscribe

 • Про горби

  Там між горами є квіти, що не зірвані ніким Їх не топчуть ногами, вони там віки А ми тут і ми стирали свої кроси об бетон На алеях дірки тут, а не…

 • Про краєвиди

  Згоріла хата - гори сарай Хай все палає, хай усе мине Лише б дізнатись, де той небокрай Та за що цей янгол полюбив мене Günaydın В…

 • Про колеса

  Е-гей, перехожий, будь обережний, Не покидай тротуар, Відступіться, побережіться, Їде незвичайний екземпляр. Goede morgen Як часто ви…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments