falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про числа

2Х2 сегодня 5
Глазки строишь мне опять
Разрешаешь целовать
1,2,3,4,5
Закружилась голова
6х8 ,42
Я не знаю в чем секрет
Но не сходится ответ…

Математика не така далека від реального життя, як багатьом здається.
Цікаві факти про числа.
matematika_1

1. Число Пі

Число Пі - це найвідоміша і загадкова математична константа, яка виражає співвідношення кола до діаметру кола.

Його використовують у світовій статистиці, прогнозі погоди і інших ситуаціях, що вимагають великої обчислювальної потужності.

Воно ніколи не повторюється і ніколи не закінчується, якщо його записати у вигляді десяткового дробу.

Цікаво, що відома піраміда Хеопса є втіленням числа Пі, так як співвідношення її висота з периметром підстави дає число Пі.

Перші 100 знаків після коми числа Пі виглядають так:

3,1415926535897932384626433832795028841971693993751

058209749445923078164062862089986280348253421170679


2. Число 666


Число 666 найбільше відоме тим, що вважається числом звіра або числом диявола в Біблії, де згадується: "Тут мудрість. Хто має розум, нехай порахує число звірине, бо число це людське; число його шістсот шістдесят шість".

Багато хто вважає це число приносить нещастя, сатанинським знаком антихриста і уникають його. Боязнь числа 666 називається гексакосиойгексеконтагексафобія. Є й ті, хто вважає, що насправді переклад був неточним і числом звіра є 616.

3. Число гугол і гуолплекс


Число Гугол, яке представляє собою одиницю з 100 нулями, стало відомим завдяки відомій пошуковій системі Google, яка злегка спотворила назву числа "гугол" (Googol).

Від нього число "гуголплекс", яке представляє собою 10 в ступені гугол. Наскільки велике це число? Якщо весь Всесвіт наповнити аркушами паперу і на кожному написати "нулі", то виявиться, що ми написали лише половину цього числа.


4. Нуль


Нуль став основою сучасної математики. Хоча ми починаємо рахувати з одиниці, математики і програмісти рахують з нуля.

Він відомий, як нейтральний елемент. Якщо ви додасте до або відніміть від будь-якого числа нуль, число не зміниться. Якщо помножити будь-яке число на нуль, ви отримаєте нуль. Будь-яке число, зведене в ступінь 0 дорівнюватиме 1, наприклад, 2 в нульової ступеня дорівнює 1. Але ви не можете розділити число на нуль.

Не існує нульового року в системі числення. Так, йде 3 рік до н.е., 2 рік до н.е., 1 рік до н.е., а потім 1 рік н.е., 2 рік н.е. і так далі.


5. Число 7

Число 7 вважається самим щасливим числом. Існує 7 днів у тижні, 7 смертних гріхів і сім чеснот, 7 континентів, 7 кольорів веселки, 7 музичних нот, 7 днів Творіння і багато іншого.

У Європі є повір'я, згідно з яким 7-ий син 7-го сина володіє магічною силою. Також число 7 найчастіше є улюбленим числом людей у всьому світі.

6. Золотий перетин

Золота середина або золотий перетин - це величина, що дорівнює приблизно +1,6180339887, яка описує універсальні досконалі пропорції в науці і мистецтві.

Дві величини знаходяться в золотій пропорції, якщо співвідношення цих величин до більшої таке ж, що і співвідношення між більшою і меншою величиною.

Багато художників і архітектори використовували золотий перетин у своїх роботах, так як саме такі пропорції вважаються естетично приємними.

7. Число 5

Згідно Піфагору, число 5 - це досконале число людського мікрокосму. Аристотель також додав 5-й елемент до 4-х стихій (вогонь, вода, повітря, земля) і назвав його ефіром, що стало основою більшості духовних практик стародавніх алхіміків. Також число 5 має духовне значення і символізм в інших культурах.

Цікаво, що воно стало основою псевдорелігії - діскордіанізма, згідно з якою все, що відбувається у Всесвіті, пов'язано з числом п'ять.

8. Число 8

Число 8 вважається числом досконалості. Воно асоціюється з нескінченністю, а у древніх єгиптян вважалося числом рівноваги і космічного порядку.

Воно вважається щасливим числом у японській і китайській культурі. Піфагорійці вірили, що число 8 є символом любові і дружби.

9. Число 13

Число 13 стало символом поганого передвістя поряд з популярністю п'ятниці 13-те. Навіть у наші часи, ви можете помітити, що в багатьох будівлях відсутній 13-й поверх.

Число 13 має релігійне походження у християн, так як під час таємної вечері 13-й апостол зрадив Ісуса.

10. Числа Фібоначчі

Ці числа були названі на честь італійського математика Леонардо Пізанського, відомого як Фібоначчі, який познайомив Європу з десятковою системою числення і арабськими цифрами.

Числа Фібоначчі представляють собою числа послідовності в наступному прядці:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, ...

При цьому кожне наступне число дорівнює сумі двох попередніх чисел.

Послідовність Фібоначчі спостерігається у природі рослин і тварин, у візерунку насіння соняшника, ананасі, сосновій шишці і навіть тілі людини (один ніс, два ока, три сегменти кінцівок, п'ять пальців на руці).
Tags: манія, просто так, хачу всьо знать, цікаве
Subscribe

 • Про відпустку18. Частина сімнадцята. Шкодер

  Гей! Бусурмане! Спробуй но загарбай наші береги!!! Штурми, облоги.Та боронили боги. І де ж ті вороги? Досі стоїть, не ворухнеться Брила історії -…

 • Про миті

  Мить і нас нема, Знов ніч сама іде додому. Мить, останню мить Якби спинить хвилину тому. Mirëmëngjes Вам колись було по справжньому…

 • Про стіни

  Ти живеш в домі зі скла, Він стоїть за вікном, Хочу я його дістати. Iterluarit Вам подобається будинок в якому ви живете? Оригінал…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments