falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про повій. Цікаве

Поцілунок, мов змія, залишить слід ножа,
Зніми своє вбрання, тебе чекаю я.
Не відчиняй дверей недоспаних ночей,
Тебе благаю я, повія.
Твоє ім’я... Повія...

Я до чого. Коротше я за легалізацію.
gr_06.01.10_poviya

1. Відома грецька богиня Афродіта в свій час була найвідомішою куртизанкою. У Пафосі і в інших храмах, які їй присвячувалися завжди саме тому існувало кілька жінок виконуючих роль сакральних повій.

2. Вавилонські жриці любові, були настільки шановані у своїх храмах, що їхній вплив наклав відбиток не тільки на ряд релігійних обрядів, а й на життя всього суспільства. Зокрема, кожній мешканці Вавилона наказувалося хоча б раз у своєму житті за гроші віддаватися чужинцеві в святилищі Афродіти.

3. Солон — афінський законодавець проживав близько 600 р. до н. е.. був першим, хто вирішив обкласти податком заняття проституцією. В результаті в період його правління були зведені офіційні борделі, що отримали назву «іктеріон», де біля входу для заманювання клієнтів стояли оголені дівчата.

4. Гетери (у дослівно перекладі «подружки») вважалися найвищим класом повій. Досить багато хто з них прославився свого часу не тільки красою і професійним умінням, а й неабияким розумом. Так дружина Перикла була гетерою і мала публічний дім, але крім цього перетворила будинок свого чоловіка в інтелектуальний центр, який відвідували видатні уми Афін.

5. Росія теж відзначилася в історії проституції. Так судебник 1589 регламентував їх права, які полягали у виплаті за образу (або як писалося «безчестя») у розмірі 2 гроші, що прирівнювало їх до відьом.

6. Гоніння на проституцію почалися в Росії тільки при Олексієві Михайловичу (1649 р.), а Анна Іванівна (1728 р.) оголосила саме слово проституція нецензурним.

7. Європа відома своїми «чесними куртизанками», які мали одного або кількох багатих покровителів. Причому в деяких випадках куртизанками ставали жінки доброго походження, іноді навіть заміжні. Їхні чоловіки на відміну від клієнтів завжди були на нижчих щаблях соціальної драбини.

8. На відміну від існуючої думки — гейші це не повії. З японського гейся перекладається како — «людина мистецтва». Відмінність від повій підкреслювалася видом одягу і поясом. Повія пояс свого кімоно пов’язувала простим вузлом спереду, забезпечуючи зручність розв’язування в будь-який час. У гейші пояс зав’язується ззаду досить складним вузлом, який самостійно розв’язати, не кажучи вже про зав’язування було просто неможливо.

9. Мусульманські країни (в основному, шиїти) не дивлячись на свої погляди і традиції, теж не обійшлися без проституції. Різниця лише в формулюванні. Тут її прийнято на одну ніч оформляти як тимчасовий шлюб. Такий шлюб (мут’а) дає право на «весільний подарунок» (махр) або просто секс на цілком законних підставах.

10. Стародавній Рим прославився своєю свободою звичаїв. Тут будь-яка жінка, яка хотіла заробляти проституцією, повинна була просто прийти до магістрату і повідомити про це. Таку жінку вносили до списків повій і видавали їй ліцензію — Licentia stupri. Імператор Тиберій через популярність цієї ліцензії у вищому світі видав навіть едикт, яким змушений був заборонити дочкам і дружинам благородних людей видавати «Licentia stupri». За деякими чутками, що ходили в Римі в 40-і рр.. н. е.., в гонитві за розвагами і гострими відчуттями навіть дружина імператора Клавдія, Мессаліна, під псевдонімом Лізіскі в публічному будинку обслуговувала клієнтів.
Tags: жіноцтво, просто так, стирено на просторах інету, цікаве
Subscribe

 • Про мости

  Розділила два села неспокійна річка, До весілля доросла і сестра Марічка. Річку в брід не перейти, міст не обминути Та вода аж до моста, до моста…

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment