falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про часові пояси. Цікаве

Візьми собі шалик, візьми собі плащ
Нікого не бійся, ніколи не плач
Ти знаєш дорогу і маєш ше час
Налий собі пива і випий за нас
Infinity-Time1

Вже давно не секрет, що на нашій планеті є багато часових поясів. В багатьох країна вона розташовані мінливо. Така особливість зумовлює багато цікавих особливостей. Багато цікавих прикладів можна навести з цього приводу. З них можна виділити 10 основних, найбільш цікавих:
«Крок довжиною в 3,5 години»
Коли пересікти Авгано-китайський кордон, годинник потрібно перевести одразу на 3,5 год. назад. В світі немає ні одного куточка де одик крок займав би стільки часу.

В Китаї захід сонця відбувається опівночі.
Китай – одна з самих довгих країн світу: 5700 км від Заходу до Сходу. До революції 1949 року країна ділилася на 5 часових поясів. Але політичний лідер Мао Цзеду́н вирішив, що це пахне сепаратизмом і ввів своїй країні єдиний час – пекінський. Тому. Наприклад, в Тібеті заходи «запізнюються» на 5 годин – саме тоді сонце заходить впівніч.

Країна «сходу сонця» – Далекий Схід (!)
Рахується, що першими на Замлі схід сонця спостерігають японці (Японію називають «Країною сходу сонця»), але це не так – першими сонце зустрічають в місті Владивосток. Ранок по Грінвічу наступає на годину раніше ніж в Токіо.

«Звивистий час» в Гімалаях
Гімалайську гірську гряду не дарма вважають місцем містичним. Цієї точки зору дотримуються не тільки просвітлені мудреці і філософи, а й звичайні географи. Гімалаї перетинають кілька країн з різними часами. В результаті мандрівникові, який вирішив пройти всі 1000 км по цій гряді, належить шість разів переводити годинник: на індо-непальської кордоні – на 15 хвилин вперед, на непало-індійської – на 15 хвилин назад, на індо-китайської – на 2,5 години вперед, на китайсько-бутанському – на 2 години тому, на бутано-індійської – ще на півгодини тому, а на індо-м’янмської – на годину вперед.

«Життя без сьогодення» – лінія зміні дат
Ця умовна лінія проходить в Тихому океані по 180-меридіану. Перетинаючі цю лінію з заходу на схід можна повернутися на добу назад (на 24 години). Назад – це «вчора», а при русі зі сходу на захід на 24 год. вперед – «завтра». «Сьогоднішнього» – тут немає, так як ніде на планеті

«З четверга на середу» – острови Ратманова (Росія) і Крузенштерна (США)
Ці два клаптики землі розділені 4-ма кілометрами моря. На звичайному моторному судні проїхати цю відстань можна за 15-20 хв, але по Грінвічу, острови відділяються рівно на 21 годину: якщо, наприклад, на острові Ратманова опівдень четверга, то на острові Крузенштерна – третя година дня середи.

«Вверх ногами від Англії». Індія.
Індія вибрала собі 5 з половиною часових різниць з Грінвічем. Британці знають: «Якщо ти в Англії, поверни годинник вверх ногами – і побачиш який час в Індії»

«Зустріч 3-х поясів» на кордоні Фінляндії, Норвегії та Росії
В маленькому селищі Раякоскі, яке розташоване на кордоні цих трьох держав, зустрічаються три часові пояси: коли в Росії 12 год дня, у Фінляндії – 11 ранку, а в Норвегії – 10 год.

«15-хвилинна назалежність». Непал
Маленка держава довгі роки намагалась відділитися від Індії, яка оточує його з трьох сторін. Щоб підкреслити свою незалежність, Непал спочатку «відділився» від Індії на 10хв – стрілки годинника перевели на 10 хв вперед. Цього виявилося мало і в 1986 році зарозуміла непальська монархія віддалилася від Індії ще на 5 хв.

Всесвітній час на Південному та Північному полюсах.
На цих полусах всі меридіани сходяться в одну точку і їх неможли віднести до оного часового пояса. Тому правильно рахується, що там діє всесвітній час (по Грінвічу). Але на американській антарктичній станції Амундсен-Скотт, розташованої на Південному полюсі, діє час Нової Зеландії, оскільки саме звідти здійснюються авіарейси на станцію
Tags: просто так, стирено на просторах інету, тяпниця, цікаве, час
Subscribe

 • Про сезони

  Жовте-біле, то осінь-зима, Синє небо – твої кольори. І немов чарівниця весна Знов розквітне цієї пори. Bonan matenon Яку пору року ви…

 • Про мрії

  Чомусь тут ніколи не хочеться чаю, Не хочеться снігу, не хочеться слави, Нехай дістається церквам з хоругвами!.. Ми просто з тобою удвох погуляєм…

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments