falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про біцелі. Цікаве


Лісапет мой, лісапет
Двохкольосний "Гранд Черокі"
І дзвінок великий є,
Шкіряне сідло широке.

Хочу велосипед. Але розумію, що часу на нього немає.
Тому буду просто хотіти.

Brockhaus-Efron_Velosipedy2

У Китаї на кожен автомобіль припадає 250 велосипедів. Близько половини усіх поїздок в Китаї відбувається на цьому транспорті. У містах таких європейських країн як Данія, Німеччина і Голландія третина усіх поїздок - велосипедна. 15% працюючих японців добираються на роботу на велосипеді.

Велосипед швидший транспорт для поїздок в Пекіні на відстань до 6 км, ніж метро або автобус.

У світі зараз дуже популярні електровелосипеди. Зараз їх використовується один мільйон екземплярів. У Швейцарії побудували електровелосипед, який може досягати швидкості 100 км в годині

Жінкам в арабських країнах не заборонено кататися на велосипеді, але це має бути модель з низькою рамою, яка дозволить їздити в довгій сукні.

По-польськи велосипед називається ровер, так само його називають в Україні і в Білорусії. Ця назва пішла від прізвища людини, яка сто років тому винайшла безпечний велосипед зі заднім колесом, що приводиться в рух ланцюгом.

У 1884-87 роках було здійснено унікальну за своєю складністю кругосвітню подорож на велосипеді. Головна складність полягала в конструкції, оскільки він був з величезним переднім колесом, а шин тоді у велосипедів взагалі не було.

Марафон Париж-Брест-Париж - це одне з самих виснажливих і найстаріших з велосипедних змагань, що проводяться досі. Протяжність марафону складає 1200 км.

Легені велогонщиків більш розвинуті як в порівнянні із звичайними людьми, так і в порівнянні з іншими спортсменами. Їх об'єм складає 8 літрів, що на два літри більше середніх показників. Кровообіг велогонщиків дозволяє перекачувати організмом до 7 л кисню в хвилину, тоді як у звичайних людей це 3-4 л.

Спроможні англійці в 2,5 рази більше використовують велосипед, ніж бідні. Малозабезпечені англійці віддають перевагу громадському транспорту або своєму автомобілю.

У Японії до дітей не вживаються епітети "поганий" або "нехороший". Тому біля шкіл на стоянках для велосипедів можна побачити такі таблички. На одній намальовано декілька дитячих велосипедів, що акуратно стоять. Зображення підписане: "Так ставлять велосипеди хороші діти". На другій табличці зображені недбало кинуті велосипеди, які підписані: "Так хороші діти велосипеди не ставлять".
Tags: просто так, спорт, цікаве
Subscribe

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments