falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про метеликів. Цікаве

Кольоровий метелик проти всіх на очах…
І в дорогу веселу по дитячих світах
Я його відпускаю, хай у небо зліта,
І до світла лунає пісня щастя проста.

11
1. Наука про метеликів називається лепідоптерология.
2. Часто в назвах метеликів зустрічаються імена давньогрецьких богів і героїв, тому що знаменитий швед Карл Ліней, творець першої наукової систематики тварин, ставився до метеликам по-особливому і вважав, що вони такі ж яскраві і прекрасні, як і герої міфів.
3. Найбільший нічний метелик у світі - Attacus altas. Розмах його крил більше 30 см і його часто помилково приймають за птаха.
4. За своє коротке життя самка метелика може відкласти більше 1000 яєць.
5. Метелики народжуються, щоб померти, давши життя новому поколінню. Більшість з них живе всього кілька днів, за винятком монарха, який може жити до шести місяців.
6. Крім звичних для нас тропічних метеликів, існують ще арктичні метелики. Вони непоказні на вигляд, крильця у них не яскраві, а білясті або майже прозорі, ніби скляні. Справжніми полярниками можна назвати кілька видів метеликів, які мешкають на канадському острові Королеви Єлизавети в 750 кілометрах від Північного полюса.
7. Метелики стали хобі багатьох відомих людей. Їх колекціонували Володимир Набоков, Михайло Булгаков, академік Іван Павлов, революціонер Микола Бухарін, знаменитий фінансист Уолтер Ротшильд. Серед наших сучасників на метеликів звернули увагу Андрій Макаревич і брати Мавроді, володарі однієї з найбільших колекцій в Росії.
Володимир Набоков відкрив 20 видів метеликів і дав їм назви. А свою колекцію в 4324 примірника подарував Зоологічному музею Лозаннського університету.
8. Якщо в Європі тільки насолоджуються красою метеликів, то в Китаї, Південній Америці та Індії їх вміють готувати і з задоволенням їдять.
9. У день свого 80-річчя Кім Ір Сен отримав від солдатів і офіцерів у подарунок картину "Беззавітна віра солдата" - з 4,5 мільйона крил метеликів.
10. У Стокгольмі є клініки, в яких пацієнти лікуються від стресів в оранжереях з квітами і метеликами.
Tags: 650 d, тваринки, фото, цікаве
Subscribe

 • Про поверхи

  Випалені кнопки, втиснуті до бруду В ліфті хтось залишив кашель і застуду Пол, фанерні стінки в нецензурних текстах, Де розчарування, мрії і…

 • Про колеса

  Їде крізь роки трамвай І мигає табло – Все наче як і було. Попри гігантський базар І Французький бульвар – Що йому той календар! Good…

 • Про Кавказ19. Серце нації

  Я закриваю свою очі І відлітаю у світ дивний Я відшукати її так хочу Країну схожу на сон чарівний Про Кавказ19. Привіт, Вірменія! Про…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment