falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про 18 століття. Цікаве.

Моветон, а не шик, безродного племени
Пламени щек пудрой не скрыть.
Тяжесть на плечи чудного бремени
Титулованной даме безродною быть


Цей запис присвячено мрійливим мадмуазелям і місьє, які жахаються розвитку цивілізації в порівнянні з "золотим" романтичним 18 століттям.

1351668196_006_27882_fakt-0006

10. Особиста гігієна
Сьогодні ми високо цінуємо особисту гігієну, але аж до початку 18 століття людина могла за все своє життя жодного разу не зануритися у воду. Багато людей вважали, що купання - це нездорова річ, а «замочування» свого тіла в воді, особливо гарячій, дозволяє різного роду хворобам і інфекціям проникати в організм. Навіть якщо людина все ж наважувався прийняти ванну, то робила це в одязі! Ця звичка збереглася аж до кінця 19 століття.
9. Дезодорант
До 1880-х років люди і не думали про створення дезодоранту, незважаючи на те, що більшість з них більшу частину часу дуже погано пахли, але ніякого почуття дискомфорту вони від цього не відчували. Багаті намагалися замаскувати поганий запах великою кількістю парфумів, однак, сьогодні кожному відомо, що такий метод не працює.
Варто відзначити, що ще в 9 столітті ерудит Зіряб (Ziryab) запропонував ідею створення дезодоранту для пахв, але вона не прижилася. Аж до 1888 нічого подібного не існувало. Саме в цьому році почалося серійне виробництво перших дезодорантів, які мали феноменальний успіх на заході. Ці дезодоранти доступні і сьогодні, вони випускаються під брендом «Мама».
8. Грумінг
Жінки не доглядали за волоссям на своєму тілі. У західному світі видалення волосся з тіла не було звичайною практикою аж до 1920-х років. Існують, безумовно, деякі країни, жінки в яких до цих пір не роблять нічого зі своїм волоссям на тілі. Однак, не варто говорити зараз про це.
7. Туалети
Будинки в той період часу дурно пахли природними випорожненнями людського організму. Тоді не існувало водопроводу, а більшість людей полегшувалися в горщик, який можна було залишити до тих пір, поки хто-небудь не наважувався викинути його вміст у найближче вікно. Пізніше горщики збереглися в деяких будинках, але вже були створені відкриті туалети. Однак, навіть у вікторіанську епоху, горщики використовувалися в якості екстреного туалету в нічний час.
6. Туалетний папір
Туалетний папір був винайдений в кінці 18 століття, а до тих пір люди користувалися підручними засобами. Багаті могли собі дозволити розкіш витирати себе клаптями тканини. Бідні користувалися старими ганчірками, листям, мохом і ... руками! Навіть древні римляни жили краще - вони для цих цілей використовували намотану на палицю тканину, а після занурювали її у відро з водою. На картинці зображений портативний туалет 18 століття.
5. «Постільні» комахи
Зараження постільними жуками та комахами прийняло в 18 столітті загрозливі розміри. Вони вважалися нормою життя. На жаль, ці комахи, безумовно, були причиною поширення численних захворювань. Вони залишалися постійною проблемою аж до сучасних часів. У вікторіанську епоху жінкам рекомендувалося протирати низ ліжок гасом, щоб убити всіх небажаних гостей.
4. Час критичних днів
У жінок у той період було кілька «моделей» поведінки. Деякі користувалися шматком тканини, причому неодноразово одним і тим же, більш того, ці клапті сушили на видному місці одночасно з іншими речами, абсолютно нічого не соромлячись. Тому краще було не дивитися через паркан до сусідів. Однак, були й такі жінки, які не користувалися нічим, і дозволяли силі тяжіння «робити свою справу».
3. Гній, гній і ще раз гній
У великих містах на вулицях пахло сумішшю гною, людських екскрементів і гниючих рослин. Якщо ви коли-небудь замислювалися над тим, звідки взялася джентльменська традиція йти ближче до краю дороги, не копайте глибоко, вона з'явилася також через те, щоб захистити свою даму від бризок проїжджаючих повз автомобілів. Коли ви наступного разу побачите у фільмі, коли чоловік галантно кидає свій плащ на землю, щоб його дама пройшла, пам'ятайте: цілком імовірно, що він прикриває зовсім не калюжу.
2. Гігієна ротової порожнини
Зубна гігієна являла собою щось більше, ніж користування зубочисткою і витирання ясен тканиною. У жінок, як правило, зуби були в гіршому стані порівняно з чоловіками у зв'язку з втратою вітамінів під час вагітності.
У бідних людей все відбувалося саме так, але для заможних італійська компанія Марвіс почала ще на початку 1700-х років виготовляти свою зубну пасту (вони до цього дня продовжують її випускати). Але, відверто кажучи, люди були більше стурбовані покупкою м'яса, ніж зацікавлені в покупці італійської зубної пасти. Це було абсолютно несуттєво.
1. Ртуть
Абсолютно кожна людина в той час був інфікована вошами. Але не варто побоюватися, так як вони вибрали дивне лікування від цього: ртуть! У 18 столітті у Європи був роман з ртуттю. Вони її їли, втирали в шкіру, ставали божевільними і вмирали. Що стосується «позитивних» сторін, то вона спочатку вбивала вошей!
Tags: просто так, цікаве, історія
Subscribe

 • Про дороги

  Хтось метнув неминучу стрілу. Захиталось струнке оперіння, І, негаданий креслячи лук, Під ногами тікає каміння. Labas rytas Бруківка краще чи…

 • Про дитинство

  Так відступало твоє дитинство — ставився голос, губились друзі, високо в небі міцно і стисло висло життя, мов сережка у вусі. Kumoorn Коли…

 • Про архітектуру

  У нашому домі, що я побудую Замість стелі лишиться небо, Дивитись на інших, то хибна дорога, Я маю зважати на себе! Dzień dobry Як часто ви…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments