falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про музику

Дивне буття, бридке відчуття:
Ніби не ти і ніби не я,
Ніби у сні шепоче вода
Тихо мені: щось тут не так.

Тінь сонця
1
«Тінь Сонця» — український фолк-метал гурт із Києва. На мою думку трошки пафосні, але це не применшує якості їхньої музики. Єдиний український гурт назву якого ябачив написаним на стіні, у вигляді граффіті)))
2
Офіційною датою народження групи вважається 13 червня 1999 року. Вважається, що попри значний брак виступів в перші роки, вона живе саме відтоді, як був створений перший її тандем Сергій Василюк (вокал, бас) + Олексій Василюк (ударні). Після залучення в 2000 році до «Тінь Сонця» гітариста Андрія Безреброго, справи вже йдуть жвавіше. А перший виступ київської групи відбувся в Житомирі на фестивалі«Новий Зоряний Дощ» на День Молоді (2001р.). Підсумком трьохрічної діяльності групи став альбом «Святість Віри», робота над яким закінчилася в березні 2002 року. Тоді група грала альтернативно-романтичний рок.
Український волелюбний folk-metal чи то «козацький рок» як невід'ємна риса сучасного характеру «Тінь Сонця» зароджується наприкінці 2002 року. Ці новітні ідеї були втілені в життя Сергієм Василюком, Андрієм Савчуком та Анатолієм Зіневичем, чия зустріч саме тоді і відбулась. В останній день зими 2003 року група дебютує в Києві в клубі «Барви» на сейшні «Firesteal» в наступному складі: Сергій Василюк (вокал, бас), Андрій Савчук (гітара), Анатолій Зіневич (гітара), Петро Радченко (ударні). Важливо зазначити, що з того часу «ТІНЬ СОНЦЯ» співпрацює зі звукооператором Сергієм Приймаком, який з часом стає невід'ємним учасником команди. Так група проводить ще кілька виступів в Києві і вщент розпадається влітку (Андрій Савчук перекваліфіковується на вокаліста і на тривалий час стає обличчям команди «Харон»).
3
В серпні того ж 2003 року зійшлися нові музиканти: в групу приходять гітаристВолодимир Манацюк, клавішник Андрій Хаврук та ударник Костянтин Науменко. «Тінь Сонця» бере участь у багатьох концертах різноманітного спрямування, з яких більшість пройшла в рідній столиці. Набираючи оберти, група від клубного життя прямує на більш відомі арени: дуже показовим стає виступ гурту в ПК КПІ на концерті «Практика українського кохання» 14 лютого 2004 року. Крім того, «ТІНЬ СОНЦЯ» змагається на кількох всеукраїнських фестивалях, і 28 серпня 2004 року на фестивалі «Подих» виборює гран-прі за підсумком голосування глядачів. Саме на фестивалі «Подих» Сергій Василюк вирішує відірвати від серця бас-гітару і передати її Сашку Коломійцю. Цим «ТІНЬ СОНЦЯ» додали сценічно.
Як це і годиться команді з національно свідомими началами, «ТІНЬ СОНЦЯ» постійно йде пліч-о-пліч із багатьма патріотичними організаціями (Союз Гетьманців-Державників, МНК, ВМГО «Просвіта»), які є небайдужі до вітчизняної музики. Приблизно в цей же час Сергієм Василюком та донедавна в.о. менеджера команди Олександром Бубелою започатковується проект «Патріотична Рок-Трибуна», що має на меті здійснення організації виступів та видавництва перших студійних робіт прогресивних та патріотичних команд. Завдяки «ПРТ», до речі, обмеженим накладом був виданий альбом «Святість Віри» у форматі mp3.
4
В 2004 році в групі з’являється Олександр Коломієць (бас). Сергій Василюк зосереджується на вокалі, вдосконалюється сценічний образ гурту. На фестивалі “ПОДИХ” “ТІНЬ СОНЦЯ” удостоєне гран-прі. “ТІНЬ СОНЦЯ” з’являється на хвилях українських радіостанцій (насамперед Радіо РОКС). Після цього йде з групи ударник Костянтин Науменко, на заміну якому приходить Олександр Гребньов. Здійснюється запис альбому “НАД ДИКИМ ПОЛЕМ”, з МА “Саме Так!” підписується угода про його видання.
В 2005 склад гурту майже повністю оновлюється: йдуть Манацюк і Гребньов, з’являються в гурті бандурист Іван Лузан, пізніше – Соня Рогальська (скрипка) та Володимир Хаврук (ударні). Гурт успішно бере участь у триб’ют-альбомі «GODS TOWER» з «Піснею Чугайстра».
5
В такому складі (С.Василюк, А.Хаврук, В.Хаврук, К.Момот, С.Рогальська, І.Лузан) почалася робота над наступним альбомом «Полум'яна Рута», який було видано 2006 року на студії «Пушкін Рекордс» за підтримки «Нашого Формату». Слухачі зустріли альбом доволі схвально, тематика сягає від часів дохристиянської Русі до часів козаччини. На альбомі присутні дві версії «Пісні Чугайстра» — українська та білоруська (Песьня Чугайстра). Обидві є кавер-версіями пісні «Twilight sun» білоруського культового гурту Gods Tower. Білоруська версія пісні здобула значну популярність, увійшовши згодом до двох збірок — «Чарнобыльскі Вецер» та триб'ют-альбому «GODS TOWER». Також в альбомі присутня пісні Івана Лузана «Небо».

16 березня 2007 у Києві відбулася презентація нового альбому. Попри всі суперечності та негаразди концерт таки відбувається, зібравши аншлаг.

Після цього Тінь Сонця тривалий час займалася вдосконаленням музичного матеріалу, створювала переробки старих пісень на новий лад. З оновленим звучанням відродилися пісні «Вітер з гаєм розмовляє», «Козача могила», «Вільним небокраєм», «Наша Мадонна» та «Хрестини вовкулаки». Тінь Сонця запрошують виступити на фестивалях у різних містах України, колектив відвідав Польщу, виступив у Білорусі. Згодом Тінь Сонця ще не разу узяла участь у білоруських фестивалях, зокрема Басовищі.
6
2008 рік став для гурту досить кризовим, що позначилося й на складі. Колектив полишили Кирило Момот та Володимир Хаврук, місця яких зайняли Андрій Стеценко та Денис Сумінов, на якийсь час басистом був Ігор Охрімчук. Наприкінці літа 2008 року було вирішено запропонувати Вові Хавруку лишитися в гурті, дати скрипці більше сольних партій і обмежитись однією гітарою в складі. Під час кількох виступів на скрипці грав Андрій Чугай, нині лідер квартету «Alter Ego». 20 листопада 2008 року «Тінь Сонця» дала третій великий сольник у Могилянці з програмою «Місяцю Мій».

2009 рік минув спокійніше, гурт продовжив виступати Україною. Того ж року Сергій Василюк почав активну сольну діяльність, здійснивши своє перше турне Україною з власною акустичною програмою. Саме тоді набули слави його нові твори «Вишневий садок», «Твоє місто» та композиції на слова Василя Стуса «У цьому полі, синьому, як льон». З того ж часу Сергій почав свою співпрацю з історичним клубом «Холодний Яр», відвідуючи більшість його акцій та заходів.

Наприкінці року гурт покинула скрипалька Соня Рогальська, оскільки вона обрала класичну музику, присвячуючи їй більшість свого часу. Протягом кількох місяців гурт марно шукав їй адекватну заміну, врешті замінивши скрипку соло-гітарою. Відтак 2010 року гурт повернувся до більш металічного звучання. До колективу ненадовго приєднався гітарист Олексій Демченко, а згодом до гурту залучили басиста Івана Григоряка.

Попри те, що Соня Рогальська вже не входила до основного складу гурту, вона з'явилася в дебютному кліпі гурту «Місяцю мій», презентованому в червні 2010 року у Києві. Режисером кліпу став Анатолій Попель.

Того ж року Сергій Василюк видав свій перший сольний альбом «Сховане обличчя» і здійснив другий тур Україною, взяв участь у багатьох інших заходах, з-поміж яких виступ на Майдані Незалежності під час страйку підприємців.

Наприкінці року до колективу приєднався молодий гітарист, брат Івана Лузана, Микола.
7
2009 рік ознаменувався залученням басиста Івана Григоряка, тимчасовою участю в гурті гітариста Олексія Демченка, виступами на фестивалях «Обнова» (Чернівці), «Бандерштат» (Луцьк) та «Захід» (Старе Село, Львівщина), «Рок-Січ» та «Гайдамака.ua».

2012 рік - запис і презентація альбому «ТАНЕЦЬ СЕРЦЯ», залучення до гурту гітариста Миколи Лузана.
8
Наразі склад гурту:
Сергій Василюк - вокал

Андрій Хаврук - гітара, клавішні

Іван Лузан - бандура, клавішні, вокал, сопілка

Микола Лузан - гітара, вокал

Іван Григоряк - бас

Володимир Хаврук - ударні

Євген Тимофєєв - звукорежисер

Ольга Гущина - дизайнер
Дискографія:

Святість Віри (2002)
Над Диким Полем (2005)
За Межею (2005)
Полум'яна Рута (2007)
Танець Серця (2011)

Tags: Україна, музика, фести, фото, цікаве
Subscribe

 • Про відпустку18. Частина сімнадцята. Шкодер

  Гей! Бусурмане! Спробуй но загарбай наші береги!!! Штурми, облоги.Та боронили боги. І де ж ті вороги? Досі стоїть, не ворухнеться Брила історії -…

 • Про миті

  Мить і нас нема, Знов ніч сама іде додому. Мить, останню мить Якби спинить хвилину тому. Mirëmëngjes Вам колись було по справжньому…

 • Про стіни

  Ти живеш в домі зі скла, Він стоїть за вікном, Хочу я його дістати. Iterluarit Вам подобається будинок в якому ви живете? Оригінал…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments