falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про втрачену музику

Ти не відчиняйся переді мною
Я можу обернути проти тебе те, що взнаю те, що висновки.
Те, що висновки про твою душу, про твої очі
Про твоє серце, про твоє існування.
Я інколи потвора, а тобі має бути гірше...
Я інколи, а ти постійно! Відрізняєш, так?
Мені не важко бути, мені не важко жити
Мені не важко образити, але навіщо...
Як не дивно, зовсім недавно дізнався що два однозначно найкращих альтернативних гурти розпалися.
ТОЛ і АННА
141
АННА.
Своїм офіційним днем заснування музиканти АНН’и вважають 12 жовтня 2002 року. У цей день відбулася перша репетиція гурту, зусиллями Віктора Новосьолова та Юрія Підцерковного, які до цього грали у Львівському гурті “Misery”, але ще при її існування вирішили грати іншу музику. Незабаром були запрошені барабанщик Вадим Баюк і басист Михайло Сало. Назва групи придумав Юрій Підцерковний. Спочатку АННА означало “atomic nuclear no-core-up-ted attention”, але абревіатура не виносилася на публіку, а залишалася всередині групи, тому незабаром “розшифровку” і самі музиканти відклали по далi.
2

Після чотирьох місяців репетицій був обговорений перший концерт. Дебютували АННА 1 лютого 2003 року в, тоді ще львівському рок-клубі “ФIРА” (приміщення кінотеатру “Київ”). Самий звичайний розігрів починаючої групи, забавно, що Віктор і Юра на тому ж концерті ще грали і з Misery.

Після дебюту вiдбулось ще кілька концертів у Львові, часто під модну тоді тенденцію “нью-метала” та “реп-кора”, до яких і самі хлопці з АНН’и тоді тяжіли. Перший запис писався і зводився в домашніх умовах: на студії записали тільки гітари і вокал. Пісні “Порень”, “Вбивця” та “Доба Деградацiй” увійшли в дебютне демо. Навесні почалися перші виїзди за межі рідного міста, АННА відвідали Івано-Франківськ та Тернопіль.

Влітку 2003 року, група сіла за запис альбому “Проба”. Процес накопичення відбувався за тією ж схемою, що і перший запис. Хоч альбом ніколи і не був виданий через незадовільну якість, всі пісні можна знайти на просторах інтернету.

Взимку 2003 р до групи приєднався гітарист Сергій Нестеренко, відомий тоді вже по співробітництву у багатьох львівських гуртах і проектах. З цього моменту в музиці групи відбулися зміни.
Зігравши ряд концертів у поповненому складі, група записує нові пісні “Нiж” та “Яма” , які стали найвідомішими їх треками.
 Зведенням займається Сергій. З цього моменту він стає штатним звукоінженером групи і зводить всі наступні демо варіанти пісень.
3
Восени 2004 року, після концерту в Івано-Франківську АННА знайомляться з групою ТОЛ та їх продюсером Владом Ляшенко, який в подальшому стане і їх директором.

Навесні 2006, у групи з’являється свій штатний оператор Віктор Жирков, який допомагає з накопиченням “хоум-відео” і записом концертів на камеру. В результаті йому було запропоновано стати клавішником-семплером, що він з ініціативою і підтримав. Пізніше до нього приклеїлося ім’я “Гармонія”. Також записується ще один набір пісень “Сприймай мене”, який поширюється малим тиражем “зі сцени й у подарунок”.

З відновленно-оновленим складом АННА вирушають на фестиваль “Тарас Бульба 2006″ і беруть гран-прі. Головний приз – запис альбому на Київській студії “Тарас Бульба продакшн”. Запис почався взимку 2007 року. Звукорежисером став гітарист гурту ТОЛ Сергій “Knob” Любинський, а барабанні партії записував вокаліст ТОЛ’а Василiй “Prozorowww” Перевєрзєв, відомий своєю барабанною роботою з групами “Dollheads”, “Аэроплан”, “Вхід у змінному взутті”. Василь Перевєрзєв також заспівав, як гість у піснях “Нiж” і “Чортіщо”. Барабанщик групи Вадим Баюк не брав участі в запису через відсутність студійного досвіду.

Восени 2007 АННА вiдiграє великий сольний концерт у львівському клубі “Одне-Все”. На підтримку, на відкриття концерту запрошена група Галяк. На цьому ж концерті підписується продюсерський договір між АНН’ой та Владом Ляшенко.

Нарешті, навесні 2008-го виходить дебютний повнометражний студійний альбом з яскравою назвою “Карматреш”. Випуск та поширення здійснював незалежний лейбл “Iнша Музика”. На альбомі були записані як старі, вже відомі пісні, так і декiлька нових треків, які характерно відходили від стилістичних обгорток раннього матеріалу.


4

Після виходу альбому розпочався тур по Україні довжиною в двадцять міст, дев’ять з яких були зіграні разом з гуртом ТОЛ. В кінці Карматреш-туру група розходиться з барабанщиком Вадимом Баюком.

Незабаром на його місце приходить молодий барабанщик івано-франківської групи “Underground Dimension” Віктор Галюк. З ним АННА дограють два останні концерту в турі, а також дають ряд концертів і записують сингл Карматреш (в альбомі, пісні з цією назвою не знайшлося місця). Того ж літа знімається дебютний кліп на пісню “Гламур”.

Новий ударник не прижився в колективі, і група відновлює творчі стосунки з Вадимом. Навесні 2009 року виходить DVD “Карма.Треш.Тур”, з яким АННА їдуть в тур і відвідують 13 міст України. З поверненням Вадима, починається робота над наступним альбомом. У липні того ж року проводяться зйомки кліпу до пісні “Карматреш”, який у вересні виходить у мережу та на телебачення.

У грудні починається накопичення другого альбому. Барабани, семпли, перкусія та вокали записуються у Львові, бас гітара в Івано-Франківську, гітари в Києві. Звукорежисером цього разу виступив гітарист і автор більшості пісень Сергій Нестеренко, а в піснях “Ера нiгiлiзму”, “Срiбна змiя” і “Iм’я” взяв участь Олександр “Дичь” Грідін з групи МегамасС, в якості вокаліста. З 12 липня 2010 року розпочинається презентація нового альбому: з цього дня, кожен понеділок протягом восьми тижнів гурт  викладалє на своїх сторінках MySpace і Вконтакте пісні з майбутнього альбому. Також в серпні представлений кліп на нову пісню “Гра з Богом”, який зняв режисер Олександр Денисенко, раніше, працював над кліпом “Карматреш”.


5
4 вересня 2010 виходить другий студійний альбом “Срiбна змiя”. Другий альбом далеко пішов від попереднього як в музиці так i в настрої, за рахунок чого неоднозначно був прийнятий публікою і критикою. Крім того деяким старим шанувальникам групи він взагалі не припав до смаку, але проте знайшов нових слухачів. З середини осені починається “Срiбній тур” на підтримку альбому. Також в інтернеті можна споглядати короткі відео-звіти, в яких, найчастіше, знято побутове й дорожнє відео команди.

В кінці зими 2011-го гурт займається зйомками кліпу на пісню “Чорний знак”. Це була самостійна робота колективу без залучення будь-яких режисерів. Кліп вийшов у світ в середині весни.

Навесні 2011 року група розходитися в поглядах з Віктором “Гармонією” Жирковим. При цьому ніякої заміни не планується, аннiвцi продовжують творчий процес вп’ятьох.

У серпні записується сингл разом з вокалістом ТОЛ’а Василем Перевєрзєвим. На цей раз це не була пісня з розряду “за участю”. Музика повністю АНН’и, причому це була стара нереалізована задумка покрита пилом. Текст – Василя, який він написав поверх почутої від Віті демки на цю пісню (пiзнiш були дописанi рядки Новосьолова). В кінці осені стартував міні тур на підтримку синглу “Ствердження” та у присутностi самого Прозорова, в якому також були представлені нові пісні.

24 вересня 2011, за терміном закінчення контракту, АННА припиняє роботу з продюсером Владом Ляшенко. Після чого береться за своє управління самостійно.

На початку весни 2012 група приступає до запису першого синглу “Гiмн замуруваних” з майбутнього третього альбому. Пісня виходить у мережу в середині весни, а музиканти вирушають в східно-український тур на шість концертів.

В лютому 2013 року гурт через внутрішні конфлікти розпався після десяти років свого існування . Це сталося через місяць після оголошення про запис їх третього альбому.
Львівський рок-гурт АННА припинив своє існування після 10 років існування. Всього місяць назад повідомлялось, що гурт почав записувати третій альбом.

Джерело: http://fadiez.com.ua/2013/02/28/hurt-anna-rozpavsya/
Львівський рок-гурт АННА припинив своє існування після 10 років існування. Всього місяць назад повідомлялось, що гурт почав записувати третій альбом.

Джерело: http://fadiez.com.ua/2013/02/28/hurt-anna-rozpavsya/
Львівський рок-гурт АННА припинив своє існування після 10 років існування. Всього місяць назад повідомлялось, що гурт почав записувати третій альбом.

Джерело: http://fadiez.com.ua/2013/02/28/hurt-anna-rozpavsya/

16
ТОЛ.
Гурт був заснований в Києві 22 травня 2003 року молодими музикантами з різних міст України. Це "Прозоров" (Василь Переверзєв) та KNOB (Сергій Любинський) з Кривого Рогу, які вже деякий час мріяли про створення групи з такими ідеями та музикою. Також це "Дакіла" (Євген Петрусенко) з Павлограда, "Джимбо" (Дмитро Дзюба) і Перебірливий (Юрій Іщенко) з Токмака Запорізької області, Dіgіtal (Олександр Козярук) з Кіровограда, який змінив на початку 2005 року в групі діджея МакБіта.
Практично всі вони до цього моменту пограли в різних групах і ще й на інших інструментах. Четверо з музикантів - студенти Національного Університету культури і мистецтв.

11
Вирішено було дати групі назву ТОЛ (скорочена назва вибухівки - тринітротолуолу). Група грає дійсно вибухову важку альтернативну музику, яку створюють всі разом. Тексти про боротьбу людини із зовнішнім і внутрішнім світом на українській і російській мові переживає і пише Прозоров. У деяких текстах присутня ненормативна лексика, що не вульгарна, але як вираження емоцій. «Знавці» визначають стиль гурта як альтернативний рок або ню-метал.
З перших же репетицій хлопці починають робити свої пісні, так і не погравши кавер-версій на класиків жанру як більшість молодих колег. Виступають на різних альтернативних вечірках, де завойовують увагу меломанів.

Перші демо-записи групи були записані і зведені KNOBом на домашній студії. Їх якість була таким високим, що інші групи вже б випускали альбом. Але не ТОЛ. Хлопці розуміли яким повинен бути саунд дебютника і чекали студійної роботи. А в той час кілька треків стали доступними і популярними в Інтернеті на сайтах неформатної музики і особистій сторінці KNOBа. Багато тисяч користувачів ознайомилися з творчістю групи і реагували на неї по-різному. З'явилися прихильники і критики, які називали гурт "українським KORN", "клонами" та інше. Кожним своїм кроком ТОЛовци доказують, що ця схожість тільки стилістична. Інтернет зіграє велику роль у просуванні гурта, а теми і новини від Тола стають популярними на багатьох музичних сайтах.

6
7-8 грудня 2005 року в Лондонській "Асторії" відбувся світовий фінал "The Global Battle Of the Bands". Групи-переможці 24 національних фіналів зійшлися в боротьбі за головний приз 100 000 доларів США і світове турне.ТОЛ приймав участь у конкурсі, як переможець національного відбору. Протягом 6 годин вони доказували поважному журі хто з них найкращий, а глядачі знаходилися в постійному драйві. Склад претендентів був дуже сильним і яскравим, та журі було нелегко визначити переможця. Журі, до складу якого входили продюсер Steve Lіllywhіte (U2, Rollіng Stones, Talkіng Heads та ін); Glen Matlock (гітарист Sex Pіstols); музичний журналіст Rhodrі Marsden (The Іndependent); співачка і автор Kate Havnevіk (Royksopp, Moby та ін .) і голова компанії A & R at Sony Europe Mіck Feldman, назвало переможцем групу Kopek з Ірландії, а українську команду ТОЛ визначило четвертою з кращих нових гуртів світу. Притому ТОЛ єдині з учасників, які не співали англійською мовою.
Безумовно це досягнення групи і її визнання у світі.
Перша шістка "The Global Battle Of the Bands - 2005" виглядає так:
Kopek (Ірландія)
Drіve lіke Marіa (Нідерланди)
The Rіse (Шотландія)
ТОЛ (Україна)
Felіz No Cumpleanos (Мексика)
Marіus (Фарерські острови) і Buіldіng a Better Spaceshіp (США)

Група ТОЛ з повернення зі столиці Великобританії випускає спільно з лейблом «Moon records» дебютний альбом, який був відкладений через підготовку до світового фіналу.
Перший реліз дебютника ТОЛ «Синдром бажання» був проданий протягом одного дня ...

12
У травні 2006 року група на тій же «Whіte Studіo» починає запис нового альбому, основу якого складуть пісні російською мовою, відомі шанувальникам по концертах і демозаписи і вже стали хітами. Багато з пісень цього альбому за задумом групи повинні будуть отримати відеоряд.

21 травня 2006 в одному зі столичних концертних залів ТОЛ дали свій перший сольний концерт. Концерт пройшов при масовому скупченні шанувальників і на високому технічному і творчому рівні. Запис аудіо проводилася «White studio», зйомкою відео в 15 камер керував Віктор Придувалов. Восени 2007 року має бути готовий перший український концертний DVD.

У грудні 2006 року ТОЛ разом з молодим режисером Євгеном Керпатенко знімають перший відеокліп на матеріал нового альбому - «Осінь». Прем'єра в останній день року на телеканалі «Ентер-Музика» і в інтернеті. Ще одне вдале відео в скарбничку команди і десятки тисяч скачувань в мережі. Прем'єра цього відео на російському телеканалі А1 відбулася в травні 2007 року.

17 грудня 2006 в київському концертному залі «Альта-Експо» пройшов спільний концерт груп ТОЛ і Amatory (м. С.-Петербург), який зібрав близько 2500 глядачів. Обидві групи своїм драйвом створили таку атмосферу, що навіть стать не витримав слему і провалився. З тих пір керівництво «Альта-Експо» вирішило більше не проводити в цьому чудовому залі «ніяких рок-концертів». Крім того, цей сейшн був прикрашений багатьма кіловатами звуку і світла і став, безумовно, знаковим в історії всієї альтернативної музики України. Так -так.. і я там був, мед пиво пив). Ех.. круто було..

13
Шанувальники очікували на реліз нового альбому. Проте його вихід дещо затримувався, так як музиканти прагли надати пісням ідеального звучання. KNOB'у у підготовці альбому допоміг Dakila, який взяв на себе зведення акустичної версії композиції «Осінь». У березні 2007 року робота над диском була завершена. Але потім виникла затримка з обкладинкою, адже музиканти хотіли якнайкраще відобразити настрій альбому. І все ж 25 квітня 2007 світ побачив новий диск гурту — «Утопія».

У результаті вийшла «вибухонебезпечна» суміш альтернативного «ню-металу» та чуттєвої, іноді нецензурної лірики Прозорова. Його лірика російською мовою — це те, що особливо відрізняє цей реліз від дебютника. Вона звучить м'якше і менш агресивно, але насичена тією ж депресією і злістю на недосконалий світ і бездушне суспільство. У новий альбом ТОЛу ввійшли російськомовні пісні, які вже кілька років були концертними хітами гурту, нестандартні ремікси, а також одна акустична кавер-композиція на пісню «Осінь».

Цей альбом поряд з дебютним альбомом групи «Snuff» «Дефініція свободи» є першими релізами нового незалежного лейблу «Іншамузика», котрий заснували Влад Ляшенко та Віктор Придувалов. Ексклюзивний дистриб'ютор альбому в Україні — компанія «Moon records».

Група ТОЛ завжди бажаний учасник багатьох фестивалів в Україні. У березні 2007 хлопці були хедлайнерами фесту «Іншамузика» (м. Київ), в квітні — «Руйнація» (м. Львів). Крім того, команда брала участь у великому фестивалі в столичному Палаці Спорту "Extreme Power festival разом з Hatebreed (США), Gamma Ray (Німеччина), Sinister (Нідерланди) та Fleshgore (Україна). 2 червня ТОЛ бере участь у міжнародному фестивалі «Чайка» (м. Київ, ВДНГ).

Рік мовчання для гурту не пройшов дарма. За цей час музиканти змогли закінчити роботу над концертним DVD і записати свої останні музичні твори, які й ввійшли в новий альбом з назвою «Клей. МО» . Матеріал був записаний на Black Light Studio взимку 2009 року за винятком треку «Феншуй» (студія «Лемма», 2008). Саундпродюсером цього альбому, як і попередніх, став Сергій KNOB Любинський. Концептуальний дизайн обкладинки та всього диску втілив Vidar Extreme Art. У квітні 2010 року гурт «за станом здоров'я» залишає ді-джей Олександр Козярук, тому це місце в ТОЛу залишається досі вакантним.

27 березня 2013 року в офіційному пабліку ВКонтакті та Facebook гурт заявив про припинення свого існування.
7
27 березня 2013 року в офіційному пабліку ВКонтакті та Facebook гурт заявив про припинення свого існування.
18
Я дуже сподіваюсь, що не все ще втрачено , і хлопці знову зберуться і гратимуть для нас. Бо ці гцрти це реальна епоха для української альтернативної сцени. Яка закінчилася і втратили ми надто багато...
Tags: Україна, музика, піздец, фото, я
Subscribe

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Про воду

  Повільний корабель вантажений піснями темряву випалює сигнальними вогнями, Пливе до нестями, пливе до знемоги. Шукає землю любові і тривоги.…

 • Про кольори

  Хочеш, я твоїм кольором буду, Восьмим кольором, восьмим чудом, Білим... я буду білим, як сніг, Якщо ти ним бути дозволиш мені. Kaliméra…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments