falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про фашизм. Цікаво

Високо прапор майорить над загоном,
Штурмовики карбують твердий крок.
І комуністами убиті камради -
Незримо з нами в полум'ї атак.

Невідомий фашизм. 10 цікавих фактів з історії Третього рейху
Невідомий фашизм. 10 цікавих фактів з історії Третього рейху

В радянських фільмах фашисти, маршируючи, горланили якусь страхітливу пісню: "Дойче зольдатен унд ді офіцирен". Що це за пісня? Насправді така пісня не існувала, але існував інший марш - "Коли солдати марширують по місту" і був це зовсім не фашистський марш, а стара німецька народна пісня, що виникла ймовірно під час наполеонівських воєн, але вперше опублікована лише в 1839 році.

Страшна фашистська пісня

В радянських фільмах фашисти, маршируючи, горланили якусь страхітливу пісню: “Дойче зольдатен унд ді офіцирен“. Що це за пісня? Насправді така пісня не існувала, але! Існував інший марш - “Коли солдати марширують по місту” і був це зовсім не фашистський марш, а стара німецька народна пісня, що виникла ймовірно під час наполеонівських воєн, але вперше опублікована лише в 1839 році. І ось її перший куплет:

Коли солдати марширують по місту,
Дівчата відкривають вікна і двері
А чому? Та тому!
А чому? Та тому!
Та просто через “Шингдерасаса, бумдерасаса”!
Та просто через “Шингдерасаса, бумдерасаса”!

A закінчується марш дуже навіть сумно:

А якщо солдати додому з війни приходять.
Всі їх наречені давно заміжні ходять.
А чому? Та тому!
А чому? Та тому!
Та просто через “Шингдерасаса, бумдерасаса”!
Та просто через “Шингдерасаса, бумдерасаса”!

Пісню, до речі, співала і Марлен Дітріх, але досить тужливо і нецікаво. Пісня популярна і зараз і видається на CD.

Коричневі фашисти

Фашисти зазвичай іменуються коричневими - за кольором уніформ штурмових загонів СА Ернста Рема. Цікаво, що коричневий колір в даному випадку - чиста випадковість. Річ у тому, що під час Першої світової війни німецькі війська воювали і в Африці під керівництвом генерала Пауля Еміля фон Леттова-Форбека (1870-1964) і носили цю уніформу, яку прозвали “уніформа Леттова”.

Після війни на складах залишилася величезна кількість цієї уніформи. Штурмовик Герхард Росбах запропонував купити її дешево, що Герман Герінг і зробив. Так штурмовики ходили по вулицях Німеччини в банальній африканській уніформі, яка пізніше придбала статус нацистської.

"Спис Долі" і Гітлер

"Спис Долі" побував і в руках Гітлера. Історики свідчать, що ще в юності містично налагоджений Адольф годинами стояв у Віденському музеї історії мистецтв перед вітриною, в якій було виставлено "Спис Лонгина".
Потім, коли Австрія увійшла до складу Третього рейху, Гітлер оголосив цю реліквію "імперським скарбом".

Гітлер був упевнений, що, володіючи "Списом Долі", в силах поневолити весь світ. Починаючи Другу світову війну, він сліпо вірив в непереможну силу містичної реліквії. І навіть в 1945 році, коли Німеччина була майже розбита, фюрер намагався заховати скарб.

Є документальні свідчення тому, що "Спис долі" Гітлер наказав відправити до Антарктиди на підводному човні. Але виконати його волю не встигли - в останні дні війни реліквію заховали в колодязі в Нюрнберзі.

"Спис Долі" знайшли американці і в 1946 році повернули до Австрії. Але чутки про те, що оригінал залишився в США, а у Відні лише копія, не утихали до 2003 року, коли був зроблений аналіз списа.

І з'ясувалося, що реліквія, яка пройшла через руки багатьох володарів, що мріяли про світове панування, - дуже стародавня, але всього лише копія "Списа Лонгіна" (Лонгін - римський сотник, який встромив спис у розп'ятого Христа). Чи не тому вщент розсипалися всі плани кривавих завойовників?

До речі, віденський "Спис Долі" - не єдиний. Ще два "Списи Долі" знаходяться у Ватикані і вірменському Ечміадзіні. Їх достовірність теж знаходиться під сумнівом.

Крижана фортеця Гітлера

В 1938 році Третій рейх раптом виявляє величезну цікавість до Антарктиди. У Гамбурзі знаменитий полярний дослідник Девід Берд консультує екіпаж корабля “Швабія”, який у грудні 1938 року вирушає до Антарктиди, - нібито на допомогу німецькому китобійному флоту. Але те, чим займалася експедиція не мало нічого спільного з потребами китобоїв.

Виявилось, що Гітлер розділяв теорію Тулі про порожнисту землю, на полюсах якої як і в Гімалаях був вхід в підземний світ. Озброєна двома літаками-човнами “Дорньє-Валь” “Швабія” прибуває у січні 1939 до Антарктиди, де літаки починають детальне фотографування території.

Літаки сфотографували більш поллумілліона квадратних кілометрів Антарктиди і скинули сотні вимпелів з нацистською символікою. Льотчик Ширмахер виявив дивне місце, яке назвали Оазис Ширмахера - місце де вулканічна активність і гарячі джерела створили теплий мікроклімат. Нацистські учені досліджували печери, крижані тунелі, теплі підземні озерця. У квітні 1939 “Швабія” повернулася до Гамбурга, де капітан Рітшер доповів Гітлеру про проведені дослідження.

Досліджена земля була навіть включена до складу Третього рейху під назвою “Нова Швабія”. На цьому офіційна історія закінчується, подальші експедиції нібито не відбулися.
Проте, двоє членів екіпажа - Зиверт і Веренд стверджували, що брали участь в подальших експедиціях в Нову Швабію і перевозили туди різні вантажі, а в 1943 році гросс-адмірал Деніц наголосив: "Німецький підводний флот гордий тим, що створив на іншому кінці світу для фюрера Шангрі-Ла - неприступну фортецю."

Деякі версії стверджують, що саме в цій крижаній Шангрі-Ла екіпаж підводного човна U-530 заховав реліквії Третього рейху, у тому числі і Святий Грааль.

Історія фашистської каски

Однією з характерних ознак Вермахту була їх каска - Штальшуцхельм. Проте фашистською назвати цю каску важко бо вона була розроблена задовго до виникнення Третього рейху, а саме в 1915 році.

Історія її появи на світ досить незвична і це, мабуть, історія людинолюбства - в серпні 1915 року берлінський хірург Август Бір (1861-1949) відвідав лазарети з пораненими солдатами.
Поранення голови настільки його жахнули, що він став за власною ініціативою і за підтримки професора Шверда і генерала Еріха фон Фалькенхайна розробляти каску для солдатів.

У січні 1916 року 30 тисяч касок M1916 з характерними ріжками для вентиляції надійшли на фронт. У 1935 році німецька каска була модифікована на побажання Вермахту - стала меншою, легшою і зникли “ріжки”.

Так з'явилася добре знайома “фашистська каска“, яка, до речі, експортувалася в інші країни - Китай, Туреччину, Афганістан і багато, багато інших країн. Після Другої світової війни був план залишити Штальшуцхельм M1942 на озброєнні армії Німецької Демократичної Республіки, але СРСР заявив, що цей символ Вермахту недопустимий і так на озброєння армії НДР була прийнята інша каска - M56, до речі, теж розроблена в Третьому рейху.

Стара німецька каска нікуди не зникла до цих пір. Її до цих пір носять в Латинській Америці, наприклад, в Чилі.

Голодна блокада Нідерландів

У відповідь на страйк на залізницях у вересні 1944 року в Нідерландах, фашистське командування прийняло рішення блокувати постачання продовольства по залізницях і водними шляхами.
У містах Голландії стало закінчуватися продовольство і, не дивлячись на те, що окупаційна влада дозволила постачання продовольства по річці, ситуація погіршувалася оскільки в результаті небувалої суворої зими річки замерзнули. Почався голод, в результаті якого загинуло 18 тисяч чоловік.

Авіація союзників намагалася допомогти Нідерландам. До травня 1945 року в рамках операції “Манна небесна” було скинуто 11 000 тонн продовольства, що дещо полегшило ситуацію. Однією з жертв голоду була і майбутня знаменита актриса Одрі Хепберн.

Як мусульмани за Гітлера воювали

У складі гітлерівської армії було декілька з'єднань, складених з мусульман. Найбільш екзотичним був легіон "Вільна Індія" ("Freies Indien"), більшість солдатів якого були вихідцями з мусульманських частин Індії і територій сучасного Пакистану і Бангладеша.

26 серпня 1942 року з полонених британських солдатів в Північній Африці був сформований так званий Індійський легіон вермахту (з літа 1944 - "Індійський добровольчий легіон ВАФФЕН-СС").

Слово "індійський" в назві було досить умовним, оскільки абсолютна більшість солдатів не були індусами, і не володіло хінді. Оскільки німецькою мовою ці люди теж не володіли, спілкування в з'єднанні було англійською. Підтвердженням не-індуському складу може служити той факт, що в з'єднання були власні винагороди, що мали назву на урду (основній літературній мові індійських мусульман): вища винагорода "Азад Хінд" ("Вільна Індія") і медаль <Шахід-і-Бхарат> (<Мученик в ім'я Батьківщини>).

З'єднання було малодисциплінованим, що підтверджується фактом вбивства своїми ж солдатами унтер-офіцера Мохаммеда Ібрагіма - одного з ініціаторів пронацистського руху серед вихідців з Індії.

"Фашистська “Фанта”

Чи знаєте ви, що “Фанта” була насправді придумана в Третьому рейху" У 1938 році голова німецького відділення “Кока-коли” Рей Пауерс загинув в результаті нещасного випадку і так головою став німець Макс Кайт.

На цей же час материнська компанія перестала надсилати до Німеччини інгредієнти. І стурбований зупинкою заводів Рейхскомісаріат доручив Кайту негайно відновити виробництво.
І тоді Кайт придумав ось що - напій з відходів сидру (яблучної макухи) і відходів сироваріння - сироватки. Назва була “Фанта” - скорочено від німецького “Фантазія“.

“Фанта” пішла “на ура”, німецькі господарки використовували її навіть для підсолоджування їжі, оскільки норми на цукор і сахарин були дуже мізерними. Забавно, що американська “Кока-кола” нічого і не знала про долю німецького відділення. У 1945 вони з'ясували, що заводи у повному порядку, і вирішили залишити “Фанту” в асортименті.

Як Гітлер зірок купував

Серед них кіноактриси: Лів Даговер, Кете Дорш, Елізабет Флікеншильдт, Маріана Хоппе, Бригіта Хорні, актори Густав Грюндгенс, Генріх Георге, Пауль Хартман, Альбрехт Шенхальс, Віллі Фріч, Густав Фреліх, Ганс Альберс, співачки Ірма Байльке і Констанц Неттесхайм, кінорежисер і актриса Льоні Ріфеншталь, а також диригент Вільгельм Фуртвенглер.

Всі ці знаменитості перераховані в <Списку Рейнхардта>, названого так по імені державного секретаря імперського міністерства фінансів Фріца Рейнхардта. 18 червня 1938 року чиновник вніс до списку 253 прізвища. Всі, хто попав у <Спісок Рейнхардта> в Третьому Рейху насолоджувалися солодким життям. Їм надавалися такі переваги, про які пересічні громадяни могли лише мріяти.
Сам Адольф Гітлер доклав руку до складання даного списку і наказав надати лояльним діячам мистецтва гнучку систему оподаткування. Це волюнтаристська вказівка, що вийшла з самих надр імперської канцелярії, привела до того, що добре оплачувані <зірки> отримували свої доходи легально і з чистою совістю. Вони отримували по 100 і більше тисяч.

Для порівняння, державний секретар - чиновник самого вищого рангу і тоді і тепер, отримував у той час річну платню у розмірі 18 000 рейхсмарок, робітник - від 2400 до 3600 марок в рік.
Історики порівнюють Гітлера з французьким Королем-сонцем: <Гітлер став на зразок Людовика XIV, щоправда, без Версаля. Пристрасть до розкоші, богема, сварки принців нагадували про абсолютистський суверен>.

Після самогубства Гітлера 30 квітня 1945 року і кінця Третьої імперії коричнева богема неохоче згадувала про те, як її удалося купити. Знаменитості вправно виправдалися, викрутилися і відхрестилися від політики під час подальшого після краху Німеччини <процесу денацифікації>. Про свою продажність вони навіть не заїкнулися.

Розумна спадщина фашизму

До 1938 року в континентальній Європі була якась чехарда з правилами дорожнього руху - в деяких країнах був правосторонній рух (до речі, треба дякувати Наполеону), а в деяких - лівосторонній.
У Італії ситуація була взагалі комічна - кожне місто мало свої правила. У Австрії в деяких землях був лівосторонній рух, а в деяких правосторонній. Хрест на цих примхах поставили фашисти.

Спочатку Муссоліні завів правосторонній рух в Італії, потім Гітлер - в кожній захопленій ним країні він насильно вводив правосторонній рух, який зберігся там і зараз. Виключенням залишилася нейтральна Швеція - там правосторонній рух був введений в 1967 році. Кумедним виключенням в Європі залишається вулиця авеню генерала Лемоньє в Парижі - там лівосторонній рух.

Tags: вихідні, стирено на просторах інету, цікаве, історія
Subscribe

 • Про поверхи

  Випалені кнопки, втиснуті до бруду В ліфті хтось залишив кашель і застуду Пол, фанерні стінки в нецензурних текстах, Де розчарування, мрії і…

 • Про колеса

  Їде крізь роки трамвай І мигає табло – Все наче як і було. Попри гігантський базар І Французький бульвар – Що йому той календар! Good…

 • Про Кавказ19. Серце нації

  Я закриваю свою очі І відлітаю у світ дивний Я відшукати її так хочу Країну схожу на сон чарівний Про Кавказ19. Привіт, Вірменія! Про…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments