falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про вино


Лиш вона, лиш вона сидітиме сумна,
Буде пити — не п'яніти від дешевого вина.
Моя дівчинко печальна, моя доле золота,
Я продовжую кричати... ніч безмежна і пуста.

Нещодавно побував на екскурсії по вин-заводу "Шабо" , що знаходиться в містечку ШабО. Одеської області. Хоча місцеві жителі і говорять на єврейський манер ШАбо, правильніше таки з наголосом на останній склад. Ну що, пішли на екскурсію?
48
Спочатку як завжди трошки офіційної історії.

М’який клімат, тепле степове повітря, піщаний грунт, унікальний мікроклімат, що обумовлений близькістю Чорного моря та Дністровського лиману – ідеальні умови для вирощування та дозрівання винограду. Село Шабо перебуває на “виноградній широті” – між 46 ° та 47 ° північної широти – на одній паралелі з найзнаменитішими виноробними регіонами Франції – Бордо та Бургундії.

Перші виноградні сади в цьому регіоні були розведені ще греками та генуезцями. Пізніше, 500 років тому, деякі сорти винограду були завезені сюди турками. Вони вірно підмітили, що ці землі ідеально підходять для обробки винограду. А на початку XIX століття за розпорядженням імператора Олександра I тут була заснована колонія французько-швейцарських переселенців. Серед них був швейцарський вчений і винороб Луї Тардан, який посадив в Шабо першу виноградну лозу класичного європейського сорту винограду. Співставивши всі фактори, досвідчений виноградар визначив дану місцевість як найбільш придатну для створення Великого Вина.

Історія назви “Шабо”

Ще за часів турецького панування, 500 років тому, на землях Дністровського лиману вирощували виноград. Турки називали цю місцевість “Аша-Абаг” (acha-abag), що означає “нижні сади” (садами в той час називали виноградники, а нижні тому, що розташовані вони нижче Аккермана). Швейцарські поселенці, які прийшли на ці землі на початку 20-х років XIX століття, зберегли назву селища, але через труднощі вимови поступово перетворили його в “Шабаг” (“Schabag”), а потім як би “офранцузили”, перейменувавши в “Шабо”. Існує версія, що першим пагоном

Офіційним днем народження французько-швейцарського поселення Шабо вважається 10 листопада 1822. Проте, як виноградарський регіон, Шабо з’явилось значно раніше: перше свідчення про існування Шабо зафіксовано в картографічному джерелі 1788 року. Саме цю дату історики визнають роком заснування Шабо, а значить роком заснування традиції виноробства в південному регіоні України.
За часів російської імперії шабські вина  набули великої популярності. Вони подавалися навіть до столу імператорського двору.
Проквітав Шабо і після революції, коли місцевість входила до складу Австро-Угорської імперії і пізніше Румунії.
В 1940 році, під  під час захоплення міста радянськими військами швейцарські колоністи покинули батьківщину своїх батьків тікаючи від репресій.
На місці заводу був стрворений радгосп "Шабо" . Який успішно прийшов в занепад під час антиалкогольної компанії 1985 року, хоча, як не дивно шабські виноградники не були вирубані. Закинутим завод простояв до 2003 року, коли в нього з'явився новий власник.  Почалася нова епоха виноробства в містечку Шабо.


Ось на фото територія заводу. Територія українського заводу! Таке не часто побачиш.


1
Фонтан Діоніса. Дня нас його . нажаль, не включали. Ми поспішали трохи.
2

3
В 2004 році почалося повне переоснащення заводу. Зараз там все сяє  нержавійкою. Все чисто і дуже технологічне.  Встановленно найкраще обладнання для виробництва вина.
4
В цих чанах дозріває виноматеріал. Особлива система дозволяє підтримувати його в потрібній температурі.
5
Цех первинної обробки
6

7
Шнек для подачі винограду в давилки  ( хз, як воно називається правильно).
8

9
Сепаратор для відділення винградин від лози.
10
В самому цеху працює небагато людей, все автоматизовано.
11
Багато вина...
12
Виноградна лоза.
13

14
Пам'ятник виноградній лозі.
15

У 2009 р. компанія “Шабо” урочисто відкрила Перший в Україні “Центр культури вина Шабо”, головною метою якого є підвищення культури споживання благородних напоїв.

“Центр культури вина Шабо” розташований безпосередньо на місці виробничого комплексу компанії “Шабо”, в одному з найдавніших виноробних регіонів Європи, традиції якого були закладені ще в античні часи.

Це єдиний в Україні культурний центр, який об’єднує діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного та архітектурного мистецтва, а також унікальний Музей вина та виноробства.

На базі “Центру культури вина Шабо” з успіхом проходять заходи, спрямовані на підвищення культури споживання благородних напоїв, популяризацію здорового способу життя серед молодого покоління та на зміцнення української родини.

“Центр культури вина Шабо” є частиною просвітницької місії компанії “Шабо”: пробуджувати в людях повагу до вина як багатовікової національної традиції, виховувати усвідомлення того, що вино – це не тільки благородний напій, це світова історія виноробства, частинa культурної спадщини народу України. Знання історії виноградарства та виноробства дозволяє отримувати задоволення від вживання вина та з розумінням насолоджуватися кожним ковтком благородного напою.

Унікальний об’єкт, “Центр культури вина Шабо”, вже  включенo комісією Ради Європи до туристичнoї карти європейських винних маршрутів. Високо оцінили проект і в Україні: навесні 2009 року, на професійному туристичному конкурсі “Чорноморська перлина”, він був удостоєний найвищої нагороди в номінації “Кращий інноваційний проект”, а в 2010 році – отримав “Золоту зірку” в номінації “Кращий проект розвитку регіонального туризму”.
Колони головного входу виконані в стилі 5 епох виробництва вина в цій місцевості.


16
В першому залі музею шас зустрічає Діоніс).
17
Грецька зала. Виявляється, грецька аристократія завжди розбавляла вино. Нерозбавлене вино було напоєм плебеїв.
18
Турецька зала.
В свій час турки вивели тут унікальний сорт винограду «Тельті-курук» або «Лисий хвіст». Після п'яти століть цей сорт зберігся практично в одному місці на всій планеті, там, де його вивели.
19
Швейцарська зала. Відправляючись колоністи сюди зобов'язані були взяти з собою быблію і рушницю.
20
Шлях з містечка Во до Шабо .
21

22
Побут швейцарців.
23

24
Їхні знаряддя виробництва.
25
Радянський зал). Раритетний плакатик.
26
В цьому залі колись проводили дегестації) От так от смакуєш вино, а Ленін дивиться на тебе і засуджує!
28

27
Амфора на виході з лабіринту музею.
29
Потів нас повели в підвали, де дозріває вино. Величезні, в людський зріст дубові бочки.
31
Цей підвал називають Королівським. в 1937 році його відвідав Румунський король. Сидів тут, мед пиво пиво пив. Потім нашкрябав на стіні " Тут був Вася"))
32
От саме за цим столом і сидів. Чесно-чесно.
33

34
Грузинський зал. Наразі власником заводу є грузин. Теж нація з давніми виноробними традиціями.
35

36

37
Виставка знарядь для виноробства швейцарських колоністів.
38

39
Якісь модні штуки для знищення осаду в вині. ВІино заморожують ( охолоджують) осад поступово опадає.
40
Далі найцікавіше. дегустація).
41
В музеях книги для відгуків, тут підійшли до цього питання оригінальніше.
42
Пробуавали марочні вина.  Смачні.
43
Шампусік.
44
Конинка. А потім ми пішли нукати. де б полірнутись пивком).
45
Ці обчки зараз більше для інтер'єру...
46
Бо за новою модою вино зараз трушко вистоювати в маленьких бочках. І дозріває швидше. і контролювати легше, і смак кажуть краще.
47

49
А це дозріває шампанське. Корки бачите - тимчасові. Коли підійде час, шийку пляшки заморожують щоб не втратити шампанське і тимчасовий корок міняють на звичний нам.
50
Багато-багато вина.
51
Ну ось на цьому екскурсію і завершимо, час бігти в фірмовий магазин.
53
Tags: 650 d, Україна, алкоголь, фото, цікаве
Subscribe

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…