falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про модрину

А за деревом дерево,
А за деревом дерево…
А за деревом дерево,
Та й скінчився ліс...

Modryna
Факт 1. Більше 20% всіх дерев світу - сибірські модрини.


Факт 2.    Хвоя модрини стоїть на першому місці серед наших хвойних за змістом вітаміну С.

Факт 3.   Модрина - це єдине хвойне дерево, деревина якого відноситься до твердих порід. Її твердість еквівалентна дубу.
     
Факт 4. Все, що зроблено з модрини - зроблено на століття. Наочні тому приклади:
 •      Венеція, вибудувана на палях із сибірської модрини;
 •      Великий Шігірском ідол - найстаріша в світі дерев'яна скульптура (за середніми оцінками експертів їй 10 000 років), знайдена на Уралі - вона теж з модрини;
 •      до 1858 року в Росії модрину навіть не продавали приватним особам, а використовували тільки в державному будівництві, в основному в кораблебудуванні.
 •      далекосхідні партизани в роки громадянської війни робили з модрини гармати.
Факт 5. Модрина (лат. larix), яка є однією з найпоширеніших порід хвойних дерев, занесена в Книгу Рекордів Гіннеса, як «саме морозостійке дерево». Вважається, що модрини на півночі витримують температури до -65 ° C.

Факт 6. Модрини можуть досягати 50 м у висоту і віку в 300-400 років (хоча і ці значення легко перевищуються окремими екземплярами).

Факт 7. Цікавий факт, що, незважаючи на велику поширеність модрини та високу якість деревини (а вона у модрини дуже міцна і надзвичайно стійка проти гниття), на модрину доводиться досить незначна частина від загального обсягу лісозаготівель в Росії.

Факт 8. Через велику щільність деревина модрини тоне у воді і не може бути сплавлена по річках.

Факт 9. Модрина взагалі багато в чому дивовижне дерево. Зокрема, ботаніки відносять цей вид до категорії надзвичайно світлолюбних рослин. Наприклад, липа в 9 разів тіньовитриваліша модрини. Залежність модрини від сонячного світла настільки велика, що в темний час доби зростання дерева припиняється, на відміну від сосни, яка вперто тягнеться вгору і вдень і вночі. Виходячи з цього, можна було б припустити, що модрина росте, приблизно, в два рази повільніше своєї родички сосни. На ділі все виходить зовсім навпаки. Ствол модрини в 10-річному віці досягає висоти 10 м, а її ровесниця сосна витягується лише на 2 5 м. Сей феномен пояснюється так: модрина росте тільки на сильно закальцінірованних грунтах. Саме кальцій сприяє такому швидкому зростанню дерева.

Факт 10. Модрина - натуральний антиоксидант

В деревині сибірської модрини міститься унікальний природний антиоксидант - біофлаваноїди дигідрокверцетин (ДГК). Його здатність нейтралізувати вільні радикали перевищує раніше відомі природні аналоги - вітаміни В, С, бета каротин, токоферол - в десятки разів.
Що дає дигідрокверцетин?ПС. Сам гуглив, що таке " модрина"
Tags: просто так
Subscribe

 • Про поверхи

  Випалені кнопки, втиснуті до бруду В ліфті хтось залишив кашель і застуду Пол, фанерні стінки в нецензурних текстах, Де розчарування, мрії і…

 • Про колеса

  Їде крізь роки трамвай І мигає табло – Все наче як і було. Попри гігантський базар І Французький бульвар – Що йому той календар! Good…

 • Про Кавказ19. Серце нації

  Я закриваю свою очі І відлітаю у світ дивний Я відшукати її так хочу Країну схожу на сон чарівний Про Кавказ19. Привіт, Вірменія! Про…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments