falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про запахи. Цікаве

На запах спешу на мягких лапах,
Непросохшей тропой и на запах,
Твой чёткий свежий запах

Я дуже рівно відношуся до запахів. Туалетною водою ,звичайно,  користуюся. але ніколи її не купую. Дарують. В основному мама на День народження ( було 3 роки підряд дарувала одну й ту ж туалетну воду )))) І не скажеш нічого)) Мама ж). Але то таке.. Терпіти не можу коли від люди тхне , як від парфюмерної фабрики, навіть якщо запах дорогий і приємний. На нюх, доречі, паління моє постійне ніяк не вплинуло. Ви фанати одеколонів і парфумів? Яких?
Ну і це.. цікаві факти про запахи.

Нюх – це перший дистантний рецептор живих організмів, тобто найдавніше чуття. Задовго до того, як розвивалися й удосконалювалися зір і слух, нюх забезпечував живим істотам дві їх головні функції – харчування і розмноження.


Собак так цікавлять хвости своїх товаришів, тому що під хвостом у собаки знаходиться спеціальна залоза, що відповідає за індивідуальний запах. При переляку собаки підтискають хвіст, щоб не видати себе.

У багатьох тварин є улюблені запахи. У собак це запах анісу, у кішки – валеріани і м’яти, а леви люблять гарні парфуми. Верблюда приваблює запах тютюнового диму.

Коли кнур готовий до того, щоб стати батьком, у його слині з’являються ароматичні речовини, що вловлюються самкою. До речі, тому саме домашні свині (а не собаки, які володіють набагато більш розвиненим чуттям) так успішно відшукують у землі трюфелі. Справа у тому, що трюфелі мають аромат, схожий з “любовним букетом” кнура.

Самці жаб дають понюхати самці свою задню ніжку, проводячи нею навколо носа. Це дуже збуджує самку і стимулює відкладання ікри.

Дехто з тварин може навіть імітувати запах протилежної статі. Змії-самці у період спарювання випускають запахи самки. І в той час, як їхні конкуренти відповзає по помилковому сліду, вони спокійно направляються до своєї обраниці.

Цілком фантастичними нюховими здібностями володіють метелики сатурнії. Самці сатурній чують самок на відстані до 11 кілометрів при тому, що на такій віддалі у кубічному метрі повітря може знаходитися всього одна молекула пахучої речовини, що виробляється самкою.

Статеві атрактанти, що виділяються лисицею, видаються людині приємними, оскільки нагадують запах фіалки.

У північних районах Швеції для запобігання зіткнень між автомобілями та лосями застосовується вовча сеча, якою мітять узбіччя доріг.

У Західній Німеччині, щоб дикі звірі не виходили на дороги, почали розміщувати уздовж доріг і навколо міських околиць предмети з пористої пластмаси, просоченої спеціально синтезованим “запахом людини”. Для людини ці предмети злегка пахнуть лимоном, але тварини розрізняють у них запах масляної кислоти, аміаку та інших компонентів людського поту.

Мурашки спілкуються за допомогою запахів – їх залози виробляють феромони у різній концентрації для різних повідомлень. Коли мурашка вмирає, ще кілька днів з ним спілкуються, як з живим, поки запах продуктів розкладання не перебиває феромони. Якщо речовинами, що входять у запах продуктів розкладання, змастити живу мурашку, то його обов’язково віднесуть на цвинтар, і будуть відносити знову, скільки б він звідти не повертався


.

Tags: життя, просто так, стирено на просторах інету, цікаве
Subscribe

 • Про зміни

  Чорно-біле кіно... Почорніла від ран Та душа, що була, Наче білий екран. Jó reggelt Чи справедлива теза про життя,яке складається з чорно…

 • Про гаряче

  Ми п’ємо чай в старих хатах Літа чекаємо в старих хатах В старих хатах, де є світло, Газ, телефон, гаряча вода Beyanî baş Як ви…

 • Про весну на колесах

  Все, що знане й давно відоме — читати дерева, ніби псалми. Пишеться, пишеться без утоми книга полів цієї зими. Цієї весни знайшов нову…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments