falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про вежу. Цікаве

Ми помрем не в Парижі, тепер я напевно це знаю,
В провінційній постелі, що потом кишить і слізьми.
І твого коньяку не подасть тобі жоден, я знаю,
Нічиїм поцілунком не будемо втішені ми.
Під мостом Мірабо не розійдуться кола пітьми.


1. Коли величезну вежу урочисто відкрили у 1889 році, вона була найвищою спорудою планети. Уже 1930 року цей титул перехопив хмарочос компанії «Крайслер», обігнавши башту на 18 метрів. Проте якщо до висоти Ейфелевої вежі додати довжину її 24-метрової антени, то «Крайслер» залишиться позаду. В наш час Ейфелева вежа посідає лише п’яте місце серед висотних будівель Франції.

2. Ейфелева вежа на вигляд однотонна, проте це ілюзія перспективи. Оскільки споруда дуже висока, то насправді вона пофарбована у три різні відтінки кольору. Найтемніший тон використовують на основі будівлі, а найсвітліший – на вершині. Вежу вкривають 60 тоннами фарби кожні сім років, щоб захистити від корозії.

3. Відомий шеф-кухар Ален Дюкасс (Alain Ducasse) тримає ресторан для гурманів на другому поверсі башти.

4. У 1912 році розробник пальта-парашута вирішив випробувати свій винахід на Ейфелевій вежі. Чоловік зістрибнув із третього майданчика споруди і загинув.

5. Перш ніж здати Париж німцям під час Другої світової війни, французи вчинили саботаж на Ейфелевій вежі. Вони вивели з ладу ліфт, щоб вороги не могли насолоджувались краєвидами міста. Проте Гітлер не полінувався піднятись на вежу пішки. Ліфти відремонтували у 1944 році, й усім солдатам-союзникам був дозволений безкоштовний вхід нагору.

6. Маленькі копії Ейфелевої вежі є у різних куточках світу: американському Лас-Вегасі, китайському Гаунчжоу та Шеньчжені, румунській Слобозії, у Копенгагені (Данія), Варні (Болгарія), Актау (Казахстан) та інших містах.

7. Густав Ейфель вигравірував на вежі імена 72 видатних французьких інженерів, учених та математиків того часу.

8. У 1925-1934 роках автомобільна компанія Citroën використовувала чотири боки вежі як рекламний щит. Це була найбільша реклама тих часів.

9. Незважаючи на висоту, лише одна людина розбилася під час монтажу башти.

10. Томас Едісон відвідав Ейфелеву вежу і був надзвичайно вражений нею. Він написав у книзі відгуків: «Панові Ейфелю, інженеру, відважному будівничому величезного і незвичайного творіння сучасного інженерного мистецтва від того, хто дуже поважає і захоплюється всіма інженерами, включаючи Великого Інженера Господа Бога. Томас Едісон».

Tags: мрії, світогляд, цікаве
Subscribe

 • Про кар'єру

  Хей, брат, навіщо лишати на потім Пусті слова, завал на роботі? І кожен раз стиснуті груди Хто проти нас? Тут наші люди Так було, так є і так буде.…

 • Про озеро

  І тільки мама заплаче де-небудь в районі Вроцлава За сином, якого так рано завалили ці комуністи. І журавлі над озерами розганятимуть потоки…

 • Про маяки

  Що тут лишилось під контролем? Тільки не ти, тільки не я. Наші сигнали ослабли й охололи, Ти погасив для мене свій маяк. Magandang umaga po Що…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment