falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про тебе. Цікаве

Я людина, людина Всесвіт,
Із космосом зв'язок тримаю на землі.
Пульсаціі планет, для мене це так близько,
Межгалактичний грув десь там у мене в глибині.
10 – Ваш шлунок виробляє агресивну кислоту

У кожному з нас є рідина, яку жодна авіакомпанія не дозволила б взяти з собою на борт. Але примусити нас розлучитися з нею неможливо, тому що вона виробляється нашими шлунками. Клітки шлунку виробляють соляну кислоту. Так-так, ту саму, яка застосовується в металургії. Вона може пошкодити сталь, але слизиста поверхня стінок шлунку зберігає нас живими, а кислоту примушує працювати над розщеплюванням їжі.
9 – Поза впливає на пам'ять

Не можете запам'ятати в який день ви попросили свою, тоді ще майбутню, дружину вийти за вас? Спробуйте стати на одне коліно. Спогади сильно пов'язані з нашими відчуттями. Запах або звук можуть збудити спогади про дитинство. Зв'язки можуть бути як очевидними, так і абсолютно несподіваними. Але одне можна сказати точно: пригадати подію найлегше, коли знаходишся в тій же позі, що і під час події. В усякому разі так затверджує дослідження, опубліковане ще в січні 2007 року в журналі "Cognition".
8 – Кістки виснажуються, допомагаючи підтримувати баланс мінералів

Наші кістки окрім очевидної роботи по підтримці над землею всіх органів і м'язів виконують ще і непросте завдання регулювання рівня кальцію. У кістках міститься фосфор і кальцій. А кальцій, у свою чергу, необхідний м'язам і нервам. Якщо ж його не хапатиме, спеціальні гормони примусять кістки "поділитися" кальцієм з іншими частинами організму.
7 – Пожива для розуму

Не дивлячись на те, що мозок займає лише близько 2% маси нашого тіла, він вимагає близько 20% кисню і калорій. Щоб підтримувати наш розумовий орган у формі три церебральні артерії постійно підкачують кисень. І якщо хоч одна з них перестане працювати, це приведе до відключення функцій відповідних відділів мозку.
6 – Тисячі яйцеклітин не використовуються
При досягненні жінкою віку близько 50 років, місячний менструальний цикл, контролюючий рівень гормонів і що готує яйцеклітини до запліднення, сходить нанівець. Яєчники проводять все менше естрогену, викликаючи фізичні і емоційні зміни. В середньому у жінки за життя виробляється 34 000 яйцеклітин, з яких лише близько 350 досягають зрілості (в середньому біля однієї в місяць).
5 – Статеве дозрівання змінює структуру мозку

Ми знаємо, що гормональні зміни в процесі дорослішання необхідні для підготовки організму до репродукції. Але чому ж цей період настільки часто проходить хворобливо в емоційному плані? Просто гормони на зразок тестостерона впливають на розвиток нейронів в мозку і зміни в структурі мозку приводять до поведінкових наслідків.
4 - Вії виводять слиз

Більшість кліток нашого тіла мають волосоподібні органелли, які називаються віями (або джгутиками). Вони грають важливу роль в безлічі функцій організму від травлення до слуху. А ось в носі вії допомагають проводити слиз з носової порожнини в горло. Холодна погода уповільнює цей процес, що може привести до накопичення слизу в носовій порожнині. Так і з'являється нежить.
3 – Більше мізків – менше зубів

Еволюція не ідеальна. Якби вона була такою, то можливо у нас були б крила, а не зуби мудрості. Іноді даремні функції залишаються в організмі тільки тому, що не заподіюють шкоди. Але зуби мудрості не завжди були лише способом допомогти матеріально дантистам. Колись давним-давно вони служили третім набором моляров для розжовування м'яса. Але із зростанням мозку структура щелепи мінялася, залишивши нас в результаті з декількома абсолютно даремними зубами.
2 – Ваш світ сміється з вами

Подібно до позіхання, яке передається від людини до людини, сміх також запускає механізм мімікрії. Лише сприйняття звуку сміху примушує працювати центри мозку, що відповідають за рухи лицьових м'язів. Мабуть на це і розраховують творці комедій, вставляючи сміх за кадром. А в загальному плані мімікрія грає досить вагому роль в соціальних взаємодіях. Сміх, плач, позіхання і навіть ачхи можуть сприяти створенню соціальних зв'язків усередині групи.
1 – Ваша шкіра чотирьохкольорова

Будь-яка шкіра без пігментації буде білою. Підшкірні судини додають небагато червоності. Жовтий пігмент додає відтінок. А меланін кольору сепії створюється у відповідь на дію ультрафіолета, аж до чорного кольору у разі дуже великого вироблення. Саме ці чотири кольори в різних пропорціях і створюють різні кольори шкіри людей на Землі.

Tags: жЖ, люди, просто так, френди, цікаве
Subscribe

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments