falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про вувузелу. Цікаве

Що б таке зробити,
Коли нема чого робити?
Чи то пляшку з друзями роспити,
Чи книжку почитати
1. Вувузела може призвести рекордний рівень шуму - 130 децибел. Наприклад, ланцюгова пила видає всього 100 дцб, у той час як південноафриканські закони зобов'язують людей використовувати засоби захисту для вух, якщо рівень шуму перевищує 85 дцб.

2. За однією з версій, на зулуською мовою вувузела, власне, і означає "робити шум". Зроблена з олова вувузела придбала популярність в Південній Африці в дев'яностих роках двадцятого століття. У 2001 році південноафриканська компанія Masincedane Sport почала масовий випуск пластикової версії інструменту.

3. Найбільша в світі вувузела знаходиться в даний момент в Кейптауні - її довжина становить 34,7 м, а управляється вона повітряними хутром, які самі по собі виробляють рекордний рівень шуму - 123,5 дцб.

4. Баптистська церква Південної Африки погрожувала подати судовий позов проти ФІФА, якщо та дозволить уболівальникам використовувати вувузели на матчах Чемпіонату Світу, претендуючи на копірайт на "святий" інструмент.

5. У магазинах Кейптауна продаються спеціальні беруші під назвою Vuvu-Stop, що дозволяють послабити рівень шуму на 31 дцб. Кожна упаковка супроводжується написом на звороті: "Високо ефективний засіб для зниження рівня шуму. Використовується на футболі і регбі або для убезпечення від криків вашої дружини".

6. Вироблений вувузелою шум піддається розшифровці музичної і звучить на тон нижче ноти "до". Світ є чотири вувузела-оркестру, в кожному з яких зібрано по сім інструментів різної довжини, завдяки чому вони разом можуть взяти цільний акорд.

7. Південна Африка готувалася до нинішнього турніру довго і грунтовно - тільки в день, коли стало відомо, що ЧС-2010 пройде в ПАР (в 2004 році), було продано 20 000 вувузел.

8. Існує міні-версія вувузели - глибша і більш гучна кудузела, а також макарапа вувузела - ріжок, прикріплений до жорсткої капелюсі, пофарбованої в кольори команди.

9. Крім болю у вухах, які відчувають надмірний ентузіазм вболівальники можуть страждати від саден і тріщин на губах.

10. Після стартового матчу Чемпіонату Світу між збірними ПАР і Мексики голкіпер південноафриканської збірної Ітумеленг Кхун заявив, що залишився "розчарований" вувузелами на стадіоні "Соккер-Сіті" в Йоганнесбурзі. "Їх було занадто мало, - сказав голкіпер. - Ми мало дули в вувузели, але будемо сподіватися, що в наступній грі їх буде більше".


Я звичайно розумію, що чемпіонат світу в ПАР закінчився рік назад і всім насрати на вувузели, патаму ще інфа, яка буде цікава вже нам, україннцям перед Євро 2012.

В Україні до Євро-2012 футбольним уболівальникам можуть запропонувати гідну відповідь африканській вувузелі: трипільський свисток – зозулицю, або зозульку.


У народі цей музичний інструмент, зроблений з глини, більше відомий як окарина.

— Ми хочемо запропонувати кілька зозулиць різних розмірів. Найменша 5-7 см, а велика — близько 22 см. Але остання буде тільки як сувенір", — розповів один з авторів ідеї, президент Асоціації спортивного маркетингу України Олександр Кучерявий, повідомляє newsru.ua

— Зозулиця має низький приємний звук і не дратуватиме, як африканські вувузели. Ми вже звернулися до комітету Євро-2012, поки все на рівні переговорів, — зазначив він.

Щоправда, не факт, що зозулька прославиться.

— Сумніваюся, що УЄФА дозволить на стадіон проносити глиняні предмети. Вони досить міцні, а осколки можуть бути досить гострими, щоб травмувати людину. У вболівальників нині відбирають навіть пластикові пляшки, бо й вони можуть завдати шкоди", — пояснив делегат Федерації футболу України Стефан Решко.
 
Tags: футбол, цікаве
Subscribe

 • Про чистоту

  Ішов гуцул з Коломиї, а гуцулка з бані, Посідали під смереков, зробили сніданє. Доброго ранку Любите ходити в баню? Чи сауна краще? Або…

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Про молитви

  Танцюй мій бог, ніби камер нема Бо всі ігри на двох А я сама - сама Сама - сама Kumoorn Якби, гіпотетично, бог існував і так само, гіпотетично,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments