falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про наркотики. Цікаве.

Ты набирала боль в меня, как наркотики в шприцы,
Поила страстью, выдавая яд за медицину,
И эти пестициды — давно во мне, поэтому стал циником,
И, кажется, на эту дрянь подсел.


Наркотики - від грецького "наркотікос", тобто приводять до оцепеніння, - були відомі Греції і на Кіпрі за 2 тисячі років до нашої ери. З висушеного молочного соку незрілих насінних коробочок маку греки отримували опіум і вживали наркотик під час ритуалів на честь бога сновидінь Морфея.

Героїн - синтетичний засіб, похідний від одного з алкалоїдів, що містяться в опіумі, морфіну. До початку ХХ століття героїн вважався нешкідливим болезаспокійливим і снодійним, вільно продавався в аптеках і висилався по поштовому каталогу. Від героїну загинули такі зірки як Джіммі Хендрікс, Дженіс Джоплін, Кіт Мун, Брайан Джонс і Грем Парсонз.

Джордж Вашингтон курив Марихуану, щоб позбавитися від зубного болю.

Марихуана була відома південно-американським індійцям ще 35 століть назад. Наркотик отримують з конопель. У 1978 році марихуану палили 10 відсотків американських школярів. Зараз цей відсоток удвічі менший, що пояснюється появою в школах "крека".

Гашиш - смолиста речовина, що виділяється жіночим суцвіттям конопель, - містить отруту каннабіол, що надає руйнівну дію на нервову систему людини.

Наркотик ЛСД, що повністю порушує психіку людини, був відкритий в 1943 році в Англії випадково: в результаті помилки під час хімічних дослідів вийшла суміш, і хімік, що її спробував, переніс сильні галюцинації. У шестидесятих лектор Гарвардського університету Тімоті Лірі здійснював групові сеанси з вживанням ЛСД на своїх семінарах.Коли Лірі звільнили, він став ідолом молодіжний контркультури, а ЛСД символом руху протесту. Гітарист Роберт Уайтт після дози наркотика викинувся з вікна і став калікою, а потім вступив в Комуністичну партію Англії. Листя південноамериканської коки є сировиною для приготування всесвітньо відомого тонізуючого напою кока-коли .

У 1862 році німецькі хіміки виділили з листя коки алкалоїд С17N21NO4, який назвали кокаїном.

У 1880 році молодий лікар Зігмунд Фрейд прочитав в медичному журналі про те, як солдати з Баварії, смертельно утомленої на виснажливому марші, після дози кокаїну бадьоро продовжили марширувати далі. Фрейд випробував ліки на собі, оголосивши його " чарівним " ліками. Він виявив, що кокаїн лікує астму і захворювання шлунку. За допомогою кокаїну Фрейд взявся вилікувати колегу від морфінізму, в результаті той з"їхав з глузду.

В кінці XIX століття кокаїн прописували практично від всіх хвороб, в США продавалися сигари і сигарети з кокаїном.

У пік кокаїнового буму в 1979 році кілограм неочищеного кокаїну на чорному ринку коштував 70 тисяч доларів. Зараз - 2 тисячі. У Нью-Йорку кілограм очищеного в лабораторії кокаїну можна продати за 12 - 17 тисяч і за 45 тисяч в Європі. Щоб виготовити 1 кілограм кокаїну, потрібно 1 тонну листя коки, які надалі проходят обробку сірчаною кислотою, бензином, аміаком, ацетоном, ефіром, і соляною кислотою.

Лабораторні досліди над мавпами в 1978 році показали, що тварини віддають перевагу кокаїну більше, ніж їжі. Вони вживали наркотик, поки не вмирали з голоду.

У 70-х кокаїн був символом нової моралі ділових людей. Його приймали зірки Голлівуду, бізнесмени і суперспортсмени. Кокаїн вважався нешкідливим, але стимулюючим енергію і що піднімає працездатність. У червні 1986 року один за іншим від кокаїну померли відразу дві суперзірки - футболіст Дон Роджерс і баскетболіст Лен Біас.

У 1983 році з Багамських островів в США був завезений "крек" - неочищений кокаїн, підсмажений на звичайній сковорідці з додаванням харчової соди.

Доза "крека" коштує від 5 до 20 доларів. Новим наркобізнесом зайнялися виключно діти і підлітки. Саме вони всього за п"ять років підняли рівень дитячої злочинності в США втричі.
Tags: наркота, стирено на просторах інету, цікаве, я
Subscribe

 • Про жовте

  Я відніму себе в тебе, Я знаю, я знайду себе. Тебе саму залишу я – Моя депресія! Доброго ранку На день ближче до осені... і зими…

 • Про стіни

  Стінка на стінку і знову стіна, Просто йди - тепер ти будеш одна, Між нами з тобою завжди стіна, Я був відвертим, А ти, мабуть, просто... Bună…

 • Про поверхню

  Зотліло все в страшнім огні свободи: Гляділо сонце лиш в холодні води І диски місяців, як мідь монет. Beyanî baş Запускали камінці по…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments