falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про бакси. Цікаве

Эй, эй киска, мой микрофон к тебе так близко
Ты любишь баксы - люби и опускаться низко




1. Чому на стодоларовій банкноті зображений Бен Франклін. На більшості доларових купюр зображені американські президенти - Джордж Вашингтон, Авраам Лінкольн, Ендрю Джексон - але є два винятки: Олександр Гамільтон (на 10-доларовій) і Бенджамін Франклін (на 100-доларової).

Франклін, редактор газети і винахідник громовідводу, входить до числа «батьків-засновників» Америки, і його підпис стоїть на Декларації незалежності. Крім того, він вважав, що шлях до справжнього багатства лежить тільки через тяжку працю, і це переконання лягло в основу Американської мрії. Нарешті, за допомогою його друкарських умінь була надрукована перша американська валюта.

2. Чому на зворотному боці доларової банкноти зображено піраміда. Ця піраміда є частина гербової печатки США: на передньому плані - орел, на задньому - піраміда. Вважається, що піраміда позначає міць, а її тринадцять ступенів символізують перші 13 штатів. Відсутність вершини означає необхідність подальшої роботи.

3. У деяких містах є власна місцева валюта. Вважається, що першим з міст, що створили власну валюту, став Ітака, штат Нью-Йорк. У 1991 році житель міста Пол Гловер з групою волонтерів придумали ітакскіе годинник. Один ітакскій годину коштував $ 10, є також більш крупні і дрібні номінали. Гроші називаються годинами в нагадування про те, що валюта становить чийсь працю. Сьогодні в обігу знаходяться більше $ 100000 в ітакскіх годинах.

Крім того, власні валюти є в таких містах, як Медісон, штат Вісконсін, Корвалліс, Орегон, і Траверс Сіті, Мічіган.

4. Для гри в «Монополію» друкується більше грошей, ніж реальних банкнот. Хоча цей факт схожий на Інтернет-міф, він відповідає дійсності. Згідно із заявою виробників гри, компанії Parker Brothers, для «Монополії» щорічно друкується банкнот на $ 30 млрд. При цьому в минулому році Бюро гравіювання і друку випустило справжніх грошей на $ 974 млн. Близько 95% цих грошей друкується для заміни старих, зношених банкнот.

5. Скільки разів можна скласти купюру, перш ніж вона порветься. Кожну банкноту можна складати вздовж і впоперек 4000 разів. Як повідомляє Федеральний резерв, середня тривалість життя доларової банкноти складає приблизно 22 місяці; 5-доларової - два роки; десятидоларові - три роки; 20-доларової - чотири, а 50 - і 100-доларові живуть дев'ять років. Монети більш довговічні і можуть прожити близько 30 років.

6. Як створюють і знищують гроші. Федеральний резерв приймає рішення про те, скільки грошей слід друкувати кожен рік, а безпосередньо печаткою займається Бюро гравіювання і друкування.

Отримуючи готівку депозити від банків, ФРС перевіряє всю валюту на спеціальному обладнанні. Результати перевірки зазвичай показують, що третина валюти непридатна для майбутнього звернення, і ці банкноти розрізають в машинках і замінюються свіжовіддруковані грошима. «Подрібнені» купюри або відправляються на звалище, або упаковуються на сувеніри, що продаються під час екскурсій в Федеральні резервні банки.

7. Що спільного у грошей і секретної служби. Насправді ця організація була створена для боротьби з фальшуванням грошей.

Тоді, в 1865 році, це ремесло процвітало: за приблизними підрахунками, фальшивої у той час вважалася близько третини валюти в обігу.

Сьогодні обсяг підроблених банкнот в обігу складає близько $ 250000.

8. Чому в деяких монет борозенки. Коли монети чеканили з дорогоцінних металів, таких як срібло чи золото, деякі митецькі злодії непогано заробляли, продаючи акуратно зрізаний з краю монети метал.

Тому на ребрах монет і з'явилися ці борозенки. За даними Монетного двору США, у десятицентова їх 118, у четвертака - 119, а у монети в півдолара - 150 борозенок.

Хоча монети вже виготовляють не з дорогоцінних металів, ці борозенки збереглися на них і сьогодні, адже завдяки їм люди з порушенням зору розрізняють монети між собою.

Цікаво, що монети вартістю в один і п'ять центів ніколи не мали борозенок, бо їх ніколи не виготовляли з дорогоцінних металів.

9. Існує купюра номіналом в $ 10000. Самою великою купюрою на сьогоднішній момент є стодоларова, однак раніше існували банкноти номіналом $ 500, $ 1000, $ 5000 і $ 10000, але у 1969 році їх перестали друкувати через відсутність необхідності. Останній раз такі банкноти випустили в 1945 році.

Деякі з цих банкнот ще є і є законним засобом платежу. Здебільшого вони знаходяться в руках колекціонерів.

10. Скільки коштує дводоларова банкнота. Купюри номіналом в два долари завжди виглядали кумедно, проте вони є законним засобом платежу. Дводоларові банкнота з'явилася в 1862 році, а її випуск був припинений в 1966 році. Через десять років їх знову повернули в рамках святкування двохсотріччя США.

Такі купюри досить рідкісні - вони становлять лише 1% всієї паперової валюти в обігу. Проте на противагу поширеній помилці, вони не коштують дорожче номіналу, тобто - двох доларів. В мене колись були доречі. Десь посіяв.
Tags: стирено на просторах інету, тяпниця, цікаве
Subscribe

 • Про мрії

  Чомусь тут ніколи не хочеться чаю, Не хочеться снігу, не хочеться слави, Нехай дістається церквам з хоругвами!.. Ми просто з тобою удвох погуляєм…

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Про дороги

  І більше... Але врешті, а втім Якби в мене був дім Я б лишила його на людей, на котів Я б пошила усіх, я не люблю кутів! Shuprobhat Куди ви…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment