falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про інженерів. цікаве

Бухгалтер милый мой бухгалтер
Вот он какой такой простой
Бухгалтер милый мой бухгалтер
А счастье будет если есть в душе покой
Ну я не бухгалтер єсі чо. Хто не знає , я інженер. Патаму  10 цікавих фактів про інженерів.


10 місце: У Стародавній Греції поняття "інженер" не існувало. Легендарний і досконалий з точки зору конструкції Парфенон будували теслі. Тесляр по-грецьки - "Тектор", а старший тесля, який наглядав за будівництвом, позначався приставкою "архі" і називався "архітектором".

9 місце: Втім, будувати і проектувати вміли не тільки люди з робочих станів. Греко-македонський цар Деметрій особисто сконструював статую, яку потім визнали одним з чудес світу. Це був Колос Родоський. Правда, Деметрій не врахував сейсмічної небезпеки, тому, коли через сто років після побудови Колоса трапився землетрус, він розвалився на дрібні шматочки.

8 місце: Цікавий факт з історії Римської імперії. Як ви думаєте, хто винайшов центральне опалення, водопровід і підлоги з підігрівом? Уявіть собі, римські інженери! Вони ж додумалися до таксометра: поки найманий екіпаж їхав, в спеціальну урну падали камінчики.

7 місце: Ліфт був винайдений в Стародавньому Єгипті. Правда, інженера негайно стратили, щоб він нікому не зміг розповісти, як цей механізм потроєний.

6 місце: Нещасний французький король Людовик XVI, який сам конструював і будував чудові замки. Коли Людовика судив революційний народ, він зберігав презирливе мовчання і не відповідав на репліки обвинувачів. І тільки коли якийсь депутат заявив: "Я голосую за страту Людовіка, бо у вільній Франції, де кожен буде заробляти собі прожиток своєю працею, він все одно помре з голоду", Людовик не витримав і відповів: "У країні, яку ви описали, мосьє, я з моїми навичками слюсаря та годинникаря заробляв би своєю працею набагато більше, ніж ви! "

5 місце: Втім, похвалитися знанням математики та інженерної справи могли далеко не всі дворяни. Деяким викладачам для того, щоб пояснити, наприклад, чому сума кутів трикутника дорівнює двом прямим кутам, доводилося давати слово честі: тільки тоді учні дворянського походження могли в це повірити.

4 місце: У Росії, коли один з інженерів, що зводять Ісаакіївський собор, винайшов корисний механізм для полегшення праці будівельників, отримав сувору догану за те, що не винайшов таку корисну штуку раніше і тим самим ввів скарбницю в марні витрати.

3 місце: Факт, який відноситься до часів Олександра II. Інженери тоді були багаті й шановані, але й вимоги до них ставилися жорсткі: інженери, які побудували міст, під час проходження по ньому першого поїзда повинні були спостерігати цей момент під мостом. Впаде міст - і винний своє отримає.

2 місце: Дуже дивно вийшло з інженером Абрамом Іоффе: через те, що один чиновник не затвердив його проект реконструкції старого мосту, йому довелося змінити роботу і через деякий час він придумав атомну бомбу.

1 місце: Найвідоміший у світі інженер, про який, втім, частіше згадують зовсім з іншого приводу. У 1948 році один американський військовий інженер відчував якесь нескладний пристрій. Випробування провалилися, але тут інженер згадав, що в схемі є пара проводів, які можна підключити всього двома способами - правильним і неправильним. І ось яка думка прийшла йому в голову: якщо є з чого вибирати, вибереш обов'язково неправильно. Прізвище цього інженера - Мерфі. До речі, другий наслідок з вищезазначеного закону звучить так: "Якщо вам здається, що справи йдуть нормально й навіть добре, значить, ви просто чогось не помітили.
Tags: нікотин, просто так, робота, цікаве, я
Subscribe

 • Про вуса

  Був колись в сусіда мого Кіт на прізвисько Мефодій, Він співав по ночах злодій Цілу купу рок мелодій. Iterluarit Які котики найкрасивіші?…

 • Про краєвиди

  Згоріла хата - гори сарай Хай все палає, хай усе мине Лише б дізнатись, де той небокрай Та за що цей янгол полюбив мене Günaydın В…

 • Про осінь

  Осінь похмура йде Хмари дощі тумани Осінь у серце веде Смуток нежданий Холод суне німий В душу вповзає мла Підломали трохи наші…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments