falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про листи... цікаве

Нахуй ніколи не буде ще раз,
Бо ти не пишеш мені своїх блядських листів,
Курво... ♫


Найцікавіші факти про e-mail

У 90-х роках електронна пошта затьмарила факси та звичайну пошту. Свої позиції вона продовжує утримувати до цих пір, хоча соціальні медіа прийшли в особисте онлайн-листування. Ми відправляємо листи щодня, але як багато ми знаємо про електронну пошту?

Портал Mashable перерахував десять найцікавіших фактів про електронну пошту.

1. Перший електронний лист

Першою людиною, що відправила повідомлення по e-mail, став Рей Томлінсон (Ray Tomlinson). Він працював над деякими програмами для проекту Массачусетського технологічного інституту ARPANET (пізніше він еволюціонував в Інтернет), але перед ним не стояла задача розробки електронного листування. Він приділив цьому час, тому що "начебто ідея здорова".

Відправка на сусідній комп'ютер перший e-mail була маленьким, але важливим кроком для електронних комунікацій. Томлінсон не може пригадати зміст свого повідомлення, але це було щось на кшталт "testing 123" або "QWERTYUIOP".

2. Звідки взявся спам

Одна з найбільш поширених версій свідчить, що термін «спам» увійшов до промову після скетчу «Монті Пайтона», де хор вікінгів безперестанку виспівує хвалебну пісню м'ясним консервам (SPAM - spiced ham, гостра шинка, м'ясні консерви компанії Hormel Foods).

У наші дні «спам» означає небажану пошту, але цьому значенню передувало й інше - будь-який вид образливої ​​поведінки в онлайні. Таке значення термін отримав в чатах багатокористувацьких ігор.

3. Найулюбленіший пароль

Мабуть, пароль 123456 - вибір всіх часів і народів. Інтернетники продовжують довіряти йому таємниці своєї онлайн-листування. Ця послідовність цифр стала лідером в 2009 році, коли 10 тис. користувачів поштового сервісу Hotmail обрали її в якості пароля для своїх акаунтів. Втім, і в 2010, за даними Gawker, він не втратив актуальності.

4. «Великоднє яйце» у папці «Спам»

У деяких Gmail-акаунтах є «пасхальне яйце», при відкритті якого з'являється «реклама» смачного «спаму» і рецепти страв із консервованої свинини на будь-який смак: пироги, піца, пиво.

5. E-mail, е-майл, імейл ...

Як в англійській, так і в українській мові спостерігається плутанина з написанням слова e-mail. На латиниці зустрічаються численні e-mail, email, Email, E-Mail, E-mail або eMail, українською - імейл, емейл, е-майл, мейл і далі.

Так як же правильно? Все залежить від того, у кого питати. У той час як багато словники і керівництва відмовляються від дефіса і заголовних букв на користь написання "email", видавнича інструкція Associated Press наполягає на написанні "e-mail", так як це все ж скорочення від "electronic mail".


6. Самий популярний поштовий сервіс

Станом на вересень 2010 року лідером в США був поштовий сервіс Yahoo! Mail. На другому місці - Hotmail від Windows. Третє місце дісталося Gmail.

У Росії перше місце належить поштового сервісу Mail.ru, за даними TNS на листопад 2010 року, його аудиторія склала 22,5 млн осіб. Поштою від «Яндекса» користуються 13600000, поштою від Rambler - 5 млн.

7. Як називають символ @

Символ @ (в українській мові часто званий «собакою») з'явився в коді Морзе тільки в 2004 році, незважаючи на популярність e-mail в кінці XX століття. У коді об'єднані символи для «А» і «С». Англійською мовою символ @ зазвичай іменують "commercial at". Носії інших мов знайшли способи описати символ більш поетично, при цьому багато назви пов'язані з тваринами.

Наприклад, на шведському - snabel-a, тобто «а з хоботом». На італійському chiocciolina - «маленька равлик». В інших мовах зустрічаються мишачий хвіст, сплячий кіт, каченя, собачка і черв'ячок.

8. Перший e-mail з космосу

Перший e-mail з космосу був відправлений в 1991 році. Екіпаж STS-43 шатла «Атлантіс», використовуючи сервіс AppleLink, відправив на портативному Macintosh таке повідомлення:

«Привіт, Земля! Тебе вітає екіпаж STS-43. Це перший AppleLink з космосу. У нас тут круто, шкода тебе немає поруч ... Відправляємо кріо та RCS! Аста ла віста, бейбі ... Ми повернемося ».

І якщо за останній частині послання ви здогадалися, що в 1991 році вийшов і «Термінатор-2: Судний день», то ви абсолютно праві.

9. Як зламали «мультяшний» e-mail

Зламати вдалося пошту любителя пончиків - Гомера Сімпсона. Його адреса chunkylover53@aol.com був розкритий у серії «Папа, який знав дуже мало» (The Dad Who Knew Too Little).

У 2003 році сценарист «Сімпсонів» ще відповідав на листи шанувальників, які приходять на цю адресу, поки він остаточно не потонув у величезному потоці листів. Але одного разу ящик був зламаний: спам-розсилка обіцяла ексклюзивний доступ до нового епізоду «Сімпсонів», але, звичайно, нічого, крім вірусів, в ній не було.
Tags: стирено на просторах інету, цікаве, інет
Subscribe

 • Про крила

  Я вмію літати, але хочу його крила І в темряві сяють, але він для мене світило Я вільна мов птаха, але хочу його небо З усіх скарбів світу мені…

 • Про пелюстки

  Шукай в телефоні мій слід Цілуй в вікно мої губи Як знак на моєму плечі ти квітка Habari ya asubuhi Чи доречно дарувати квіти чоловікам? Коли…

 • Про плани

  Я плани склав собі на день, Бо було місце де писати, і на ніч склав собі також, Щоб зовсім в ліжко не лягати. Bari luys Які плани на останній…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments