falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про очі... цікаве

дай я гляну в твої очі,
я в них посмішку побачу,
відкрий світ своїх емоцій,
я повинен знати їх ♫
Середня нормальна гострота зору становить 0,0003 кутової хвилини, тобто око здатне розрізнити добре освітлений предмет поперечником в одну десяту міліметра на відстані 25 сантиметрів

Але якщо предмет сам світиться, він може бути і значно менше. Дірочка діаметром в 3-4-тисячні частки міліметра, проколота в листі жерсті, за яким запалено лампочка, добре розрізняється нормальним оком.

10 місце: Око здатний розрізняти 130-250 чистих колірних тонів і 5-10 мільйонів змішаних відтінків.

9 місце: Чоловіки приблизно в 10 разів частіше жінок страждають на дальтонізм. Також відомо, що чоловіки взагалі менш чутливі до відтінків червоного. Там, де жінка бачить від п'яти до семи різних відтінків, чоловіки бачать один, бордовий колір.

8 місце: Жінки моргають приблизно в 2 рази частіше, ніж чоловіки.

7 місце: Ні чоловік, ні жінка не може чхнути з відкритими очима. Близько 2% автомобільних аварій, що відбуваються в світі, викликане чханням за кермом.

6 місце: Явище, при якому від сильного світла людина втрачає здатність бачити, називається «сніжна сліпота». Від неї часто страждають люди, що живуть за полярним колом. Відомо, що у найпримітивніших ескімосів у повсякденному екіпіровці під час полярного дня були окуляри, які захищають очі від сонця.

5 місце: Бики і корови всупереч поширеному уявленню не розрізняють червоного кольору. Під час кориди бика дратує зовсім не колір мулети, якої розмахує тореадор; його дратує сам факт руху. Оскільки бики, схоже, ще й короткозорі, то мелькання ганчірки вони сприймають як виклик своєї особи з боку невідомого їм противника.

4 місце: Голуб має кут огляду зору 340 градусів. Кути огляду одного ока людини становлять 160 x 175 градусів. Кут огляду очі кішки - 185 градусів, а собаки і вовка - всього 30-40 градусів. У лева кут огляду ще менше, але йому можна не побоюватися ворогів.

3 місце: Очі людини, що працює за комп'ютером, за день перефокусіруются з екрану на папір або клавіатуру близько 20 тисяч разів.

2 місце: Бджоли мають колірний діапазон зору майже такий же, як і в людей. Вони трохи менше чутливі до червоного кольору, зате більш чутливі до фіолетового. Кожна робоча бджола має близько 5500 крихітних лінз у кожному оці. І, крім того, бджоли можуть розрізняти поляризоване і Неполяризоване світло. Людина цього не вміє.

1 місце: Повна адаптація ока до темряви займає 60-80 хвилин. Через хвилину перебування в темноті чутливість очей до світла зростає в 10 разів, через 20 хв. - В 6 тис. разів. Саме тому, вийшовши на яскраве світло після довгого перебування у темряві, можна осліпнути
Tags: просто так, стирено на просторах інету, цікаве
Subscribe

 • Про Кавказ19. Серце нації

  Я закриваю свою очі І відлітаю у світ дивний Я відшукати її так хочу Країну схожу на сон чарівний Про Кавказ19. Привіт, Вірменія! Про…

 • Про показуху

  Some dudes know all the right things to say. When it comes down to it its just a game. Instead of talking let me demonstrate. Yeah. Get down to…

 • Про місто-музей

  Не забувай - іди в музей, Біжи скоріш в цей Колізей, Де оживають всі віки: Адам і Єва й козаки, І людства тут історія, Сакральна територія. Чому…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments