falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про коноплю.. цікаве

А лице криве, синє, мов жаба.
Трава є - то кайф, а нема - торба.
Тільки дав льону, зміняв на коноплю,
Сиджу - плюю в фонтан, з меду патрон ліплю. ♫

10 місце: Найдавніше згадування про використання пеньки відноситься до третього тисячоліття до нашої ери в Китаї.
Масове використання пеньки почалося в Давньому Єгипті.

9 місце: 80% всього текстилю, білизни та інших тканин до 1820 року робилося з пеньки, оскільки механізм поділу бавовняних волокон ще не було винайдено.

8 місце: У 1916 році парламент США висловив думку, що до 1940 року вся паперова продукція буде робитися з пеньки, тому вирубки дерев більше не буде потрібно. За розрахунками вчених вийшло, що 1 гектар пеньки еквівалентний за продуктивністю 4 гектарам лісу.

7 місце: Вирощування пеньки в XVII і XVIII столітті в США було обов'язковим! За відмову від вирощування цієї культури в Вірджинії з 1763 по 1769 роки можна було потрапити у в'язницю. Джордж Вашингтон і Томас Джефферсон були великими плантаторами, що вирощують коноплю.

6 місце: До початку XIX століття в США коноплями можна було платити податки.

5 місце: Перша модель автомобіля Ford Model-T була їздила "на Пенькові" бензині, а багато деталей цього знаменитого автомобіля були зроблені із застосуванням пеньки. Генрі Форд часто фотографувався на тлі конопляного поля на своєму ранчо.

4 місце: Сотні років вітрила і мотузки на суднах робилися тільки з конопляного волокна. Слово "canvas" (полотно) походить від староанглійського слова canevas, яке у свою чергу походить від латинського слова "cannabis". Рембрандт і Ван Гог творили свої твори на конопляних полотнах. Якісні фарби до 1937 року теж робилися на основі конопляного масла.

3 місце: Папір для підручників до кінця XIX століття робилася з пеньки.

2 місце: Майже всі перші Біблії, карти, схеми, прапори також були зроблені з конопель.

1 місце: Статус конопель як найважливішої сільськогосподарської культури СРСР був підтверджений приміщенням листя конопель разом з колоссям пшениці і суцвіттями соняшнику в центр снопа всередині головного фонтану країни - фонтан "Дружба народів", зведеного на ВДНГ у 1954 році.
Tags: просто так, трава, цікаве
Subscribe

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Про воду

  Повільний корабель вантажений піснями темряву випалює сигнальними вогнями, Пливе до нестями, пливе до знемоги. Шукає землю любові і тривоги.…

 • Про кольори

  Хочеш, я твоїм кольором буду, Восьмим кольором, восьмим чудом, Білим... я буду білим, як сніг, Якщо ти ним бути дозволиш мені. Kaliméra…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments