falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про їжаків. Цікаве

Наша розповідь про їжачка
Про маленького неслухняного
Як спіткала малого біда
Вже не жвавого, не рум’яного
В темнім лісі багато пригод
Птахи, равлики, скунси, олені
Та чомусь потягнуло його
На доріженьку асфальтовану ♫

фото моє доречі)
Цікаве номер 1: Як їжачки згортаються в клубок?
Під шкірою, покритою зверху й з боків голчастим панциром, у них майже суцільним шаром розташовані поздовжні й кільцеві м'язи. При їх скороченні їжак і згортається, набуваючи форму колючого кулі. До речі, деякі тварини знайшли спосіб «розвертати» їжачків. Лисиця, наприклад, для того, щоб їжачок розвернувся, акуратно відкатує його у воду.

Цікаве номер 2: Період вагітності їжачихи - 7 тижнів. У році буває один приплід, від 3 до 6 (іноді до 7-8) дитинчат.

Цікаве номер 3: ежата народжуються сліпими і без голок. Голки (спочатку м'які) починають з'являтися через кілька годин після народження. Очі в ежат відкриваються тільки на 16-й день. Цікаве номер 4: Частота подихів їжачка: за стані - 40-50 разів на хвилину, у сплячці - 6-8 разів. Нормальна температура тіла становить 34 градуси, а при сплячці - всього 2 (!) Градуси Цельсія. Під час сплячки їжаки дуже сильно худнуть, тому, прокинувшись, вони практично весь час їдять.

Цікаве номер 5: У їжаків не найкращий зір. Правда, вважається, що їжаки, на відміну від всіх інших тварин, у яких «чорно-біле» зір, можуть розрізняти кольори. Крім того, у їжаків дуже хороший слух і нюх.

Цікаве номер 6: У їжаків є хвости. Довжина хвоста їжака звичайного - близько 3 см.

Цікаве номер 7: У всіх їжаків 36 зубів.

Цікаве номер 8: Неправда, що їжаки ловлять мишей. Їжак ні за що не вженеться за мишею. Неправда і те, що вони полюють на гадюк, хоча їжаки дійсно, при нагоді, їх їдять. Зате їжаки насправді дуже люблять молоко. Деякі з них спеціально селяться біля ферм. Їжак відмінно знає час доїння, приходить на ферму і ховається в кутку, чекаючи, що молоко проллється на підлогу.

Цікаве номер 9: Колючки деяких видів їжаків можуть виявитися отруйними. Їжак «позичає» отрута, Трясь колючками про отруйні жаб.

Цікаве номер 10: Їжак дивно стійкий до отрути гадюки. Слабо діють (або зовсім не діють) на їжака і інші отрути, такі як миш'як, сулема, опіум і навіть синильна кислота.
Tags: просто так, стирено на просторах інету, тваринки, фото, цікаве
Subscribe

 • Про зуби

  Та нам з тобою своє робити, Відкрити очі і далі йти! І зуби сильно стиснувши, маму ніжно любити Хто ж тоді, як не ми, брати?! Доброго ранку З…

 • Про котів

  Є у мене чорний кіт, Чорний кіт, Такий чорний, наче кріт, Наче кріт. Всі жахаються навкруг, Всі навкруг, А мені він - вірний друг, Вірний друг.…

 • Про тренди

  Заснули зайчики, Заснули білочки, І ти, наш котику, Засни, засни. Білки крутіші за котиків, я так думаю. Гірші за сіські, але крутіше котиків…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments