falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Шнобеля

Снегопад, снегопад, снегопад давно прошел,
А под снегом гололед – я подсклизнулся.
Отчего, отчего, отчего мне хорошо? –
Оттого, что киллер Васька промахнулся! ♫


Гарвардський університет підвів підсумки “наукових відкриттів” 2010 року і оголосив лауреатів Шнобелівської премії, яка вручається за найбезглуздіші відкриття. Результати цього року вже опубліковані на офіційному сайті премії. Ця церемонія стала ювілейною: премії вручали у 20-й раз.

В області фізики лауреатом став новозеландський Університет Отаго. Вчені вузу встановили, що в ожеледицю краще одягати шкарпетки не на голу ногу, а на взуття: це дозволяє уникнути ковзання на льоду.

 

В області медицини “кращими” стали голландці та англійці. Перші встановили, що астму можна лікувати катанням на американських гірках, а не тільки ліками. Британські вчені з Keele University прийшли до висновку, що лайки і прокльони знижують больовий поріг. Хоча, помітили вони, і в цьому правилі бувають виключення.

Співробітники департаменту здоров’я та безпеки в промисловості міста Форт Детрік прийшли до несподіваного висновку, що в результаті роботи в лабораторіях мікроби “прилипають” до бороди вчених-мікробіологів. При цьому миття бороди не рятує від небезпеки: ймовірність заразитися у вченого все одно залишається дуже високою, уклали експерти департаменту. Цей факт був відзначений премією в галузі охорони здоров’я.

Британка Карина Ацеведо-Уайтхаус і мексиканка Дайен Гендрон з Національного політехнічного інституту винайшли унікальну методику збору китових соплів з допомогою вертольота на дистанційному управлінні.

Троє японців повторили досягнення 2008 р. і виграли Шнобелівську премію вдруге. Вони стали лауреатами в галузі проектування об’єктів транспорту. Вчені пропонують використовувати слизовиків для визначення оптимального маршруту прокладки залізничних шляхів

Крім вищезазначених японців, до групи вчених – володарів премії потрапили ще четверо їхніх земляків та двоє англійців. Ерік Адамс з Массачусеттского інституту технології, Скотт Соколофскі з техаського університету А & М, Стефен Масутані з Гавайського університету і British Petroleum за роботу з дослідження глибоководної протікання нафти стали переможцями в області хімія. Ці лауреати спростували існувалу раніше думку, ніби вода і нафта не змішуються.

Топ-менеджери фінансових і страхових гігантів Goldman Sachs, AIG, Lehman Brothers, Bear Stearns, Merril Lynch і Magnetar удостоїлися премії в області економіки “за винахід і поширення унікального способу максимізувати прибуток і мінімізувати фінансові ризики”. Банкрутство цих компаній, викуплених за кошти платників податків, поклало початок світовій економічній кризі. Організатори впевнені, що робота менеджерів компаній сприяла процвітанню світової економіки.

Нарешті, в області менеджменту головним відкриттям року визнали правило, згідно з яким організації стають більш ефективними, якщо співробітники в них отримують службові підвищення методом випадкової вибірки. Італійські вчені довели цей закон математичним шляхом, за допомогою графіків і рівнянь.

Росіяни не удостоїлися “високої честі” і не отримали цього року премії Гарвардського університету. За історію вітчизняної науки премії вдалося добитися лише двом представникам Росії: Юрію Стручкова в 1992 році, який у період з 1981 року по 1990 рік опублікував 948 наукових робіт (нову статтю кожні 4 дні), і “Газпрому” в 2002 році – за застосування математичної концепції уявних чисел у сфері бізнесу.


.

Tags: придурки, стирено на просторах інету, це пиздець, цікаве
Subscribe

 • Про кар'єру

  Хей, брат, навіщо лишати на потім Пусті слова, завал на роботі? І кожен раз стиснуті груди Хто проти нас? Тут наші люди Так було, так є і так буде.…

 • Про лозу

  Розлили вино на столах І несподівано оп'яніли І хтось сказав: Пе — ре — пи — лись! Günaydın Любите вино? Біле? Червоне?…

 • Про дороги

  Хтось метнув неминучу стрілу. Захиталось струнке оперіння, І, негаданий креслячи лук, Під ногами тікає каміння. Labas rytas Бруківка краще чи…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments