falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про сни

Сірість в мені, страх у вісні.
Не треба мені чути брехні.
Задом стоїш, часом летиш.
Ілюзії мої не треба не їж.
Я стою тут, стою на вікні,
Ковтаю емоції, досить брехні.
Сирість свою, відвертість мою.
Кричати я хочу, я потону.©
Що вам снилося сьогодні?1. Рекорд на найдовшу відсутність сну складає 18 днів, 21 годину і 40 хвилин. Рекордсмен розповів про галюцинації, параною, погіршення зору, про проблеми з мовою, концентрацією і пам’яттю.
2. Неможливо точно визначити чи спить людина чи ні без ретельного медичного спостереження. Люди можуть спати з відкритими очима.
3. Якщо вам досить п’яти хвилин, щоб заснути, значить, вам явно не вистачає сну. Ідеальний проміжок – між 10 і 15 хвилинами. Це означає, що ви достатньо сильно втомилися, але вдень ви себе відчували бадьорим.
4. Новонароджена дитина – причина браку сну батьків. У перший рік його життя батьки втрачають 400-750 годин сну.
5. «Безперервна мозкова реєстрація», яка привела до відкриття швидкої фази сну REM (rapid eye-movement) була зроблена як тільки в 1953 році, частково тому що учені були стурбовані великою витратою паперу.
6. Швидка фаза сну починається приблизно через півтори години після засипання.
7.Якийсь час вважалося, що сни сняться тільки під час REM-фази. Насправді це не так.
8. Сни в REM-фазі бувають занадто емоційними і дуже дивними, неприродними. Але у фазі повільного сну зазвичай сняться повторні сни, завдяки яким ви можете пригадати, наприклад, де залишили свій мобільний телефон.
9. Певні типи руху очей в REM-фазе відповідають рухам тіла, які ви здійснюєте уві сні. Проглядання сну чимось навіть нагадує проглядання фільму.
10. Слони, коли стоять, можуть спати у фазі повільного сну, а коли лежать – в REM-фазі.
11. Деякі учені вважають, що нам сняться сни для закріплення подій в довгостроковій пам’яті, тобто нам сняться речі, які варто запам’ятати. Інші вважають, що нам сняться елементи, які потрібно забути, – усунути спогади, які «засмічують» наш мозок, заважаючи розумовій роботі.
12. Можливо, сни взагалі не мають ніякої мети і сон – це безглуздий побічний продукт процесу сну і свідомості.
13. REM-фаза сну допомагає розвинути розумові здібності. У недоношених немовлят 75 відсотків сну складає REM-фаза, що на 10 відсотків більше, ніж у звичайних. У новонародженого собаки, кішки або щура сон складається тільки з REM-фазы.
14. Британські дослідники Міністерства оборони розробили спосіб, як солдатам можна знаходитися в стані неспання протягом 36 годин. Крихітні оптичні волокна, вставлені в спеціальні окуляри, проектували кільце яскравого білого світла (із спектром, ідентичним сходу сонця) навколо краю сітківки очей солдатів, приводячи в оману їх мозок.
15. Сімнадцять годин безперервного неспання приводить до погіршення в роботі, як дія 0,05 відсотків рівня алкоголю в крові.
16. Розлив нафти з танкера «Принц Уїльям» в 1989 році, катастрофа шатлу «Челленджер» і аварія на Чорнобильській АЕС – всі вони пов’язані з людськими помилками, здійсненими через нестачу сну.
17. У одній з шести дорожніх подій причина – втома водія (за даними NRMA).
18. Шум протягом перших або останніх двох годин сну можуть підірвати ваш сон.
19. Так званий «біологічний годинник», який дозволяє деяким людям прокидатися, коли вони хочуть, працює завдяки гормону напруги адренокортікотропіна. Дослідники говорять, що різке збільшення його рівня відбивається на несвідомому очікуванні стресу від ранкового підйому.
20. Деякі снодійні засоби, такі як барбітурати, пригнічують сон в REM-фазе, який може бути шкідливий протягом тривалого періоду.
21. Крихітні люмінесцентні промені цифрового будильника можуть перешкодити вашому сну.
22. Температура тіла і цикл сну тісно зв’язані. Саме з цієї причини теплі літні ночі можуть викликати неспокійний сон.
23. Грог допоможе вам заснути, але це буде легка дрімота, і сни вам не присняться.
24. Після п’яти безсонних ночей дія алкоголю на організм збільшується в два рази.
25. Люди сплять в середньому на три години менше, ніж деякі примати, які сплять по 10 годин.
26. Людина хропе тільки в повільній фазі сну.
27. Підліткам потрібно стільки ж сну, скільки і маленьким дітям – близько 10 годин, тоді як тим, кому за 65, – 6 годин. Для середнього віку – 25-55 років – оптимально 8 годин.
28. Велику частину інформації про сон ми дізналися за минулих 25 років.
29. Експерти говорять, що найпривабливіший «руйнівник» повноцінного сну – цілодобовий доступ в інтернет.
30. Сліпі “бачать” сни
Люди, що осліпли вже після народження, можуть бачити сни у вигляді картинок. Сліпі з народження не бачать картинок, однак їхні сни наповнені звуками, запахами і тактильними відчуттями.

31. Ми забуваємо 90% сновидінь
Через п’ять хвилин після пробудження ми вже не пам’ятаємо і половини своїх снів, а вже через десять хвилин навряд чи зможемо пригадати 10% з них. Відомі випадки, коли поети, письменники, учені бачили сни, у яких складали вірші, прозу або придумували нову наукову теорію. Повезло тим, хто догадався залишити біля ліжка ручку й папір. Саме снам зобов’язані своєю появою на світ вірш Семюеля Колріджа “Кубла Хан”, історія про доктора Джекіля та містера Хайда Роберта Льюіса Стівенсона, Франкенштейн Мері Шеллі, і так само знаменита періодична система елементів, вона ж таблиця Менделєєва.

32. Сни бачать усі без винятку
Всі люди (за винятком хворих із сильним розладом психіки) бачать сни, однак чоловіки та жінки бачать сни по-різному. Чоловікам в основному сняться представники своєї статі, жінки ж у снах бачать представників обох статей у приблизно однаковій пропорції.

33. Сни запобігають психозу
Недавно вчені провели експеримент: випробуваним давали спати 8 годин, однак будили в початковій фазі кожного сну. Через три дні в усіх без винятку учасників експерименту спостерігалися труднощі з концентрацією уваги, галюцинації, непояснена дратівливість і перші ознаки психозу. Коли випробуваним, нарешті, дали можливість бачити сни, учені звернули увагу на те, що мозок компенсує відсутність снів у попередні дні за рахунок більш тривалого, ніж звичайно, перебування організму у фазі швидкого сну.

34. Нам сниться тільки те, що ми бачили
У наших снах ми часто бачимо незнайомих людей, але поняття не маємо про те, що наша свідомість не придумує їхні обличчя. Це обличчя реальних людей, тих, кого ми бачили протягом життя, але не запам’ятали.

35. Не всі можуть бачити кольорові сни
Близько 12% видючих людей бачать тільки чорно-білі сни. Інші бачать сни в кольорі. Існують кілька типових груп сновидінь, які бачать усе без винятку: ситуації в школі або на роботі, спроба врятуватися від переслідування, падіння з висоти, смерть людини, випадання зубів, політ, провал на іспитах, аварії й т.д.

36. Сни не бувають буквальними
Наша підсвідомість використовує мову знаків і символів. Тому не варто сприймати кожен сон, навіть із найбільш логічним і багатим сюжетом, буквально. Підсвідомість посилає нам сигнали, а не чіткі образи.

37. Колишні курці бачать більш яскраві сни
Колишні курці бачать більш насичені та реальні сни, ніж всі інші люди. Найчастіше їм сниться, що вони знову почали курити і відчувають при цьому почуття провини.

38. Зовнішні подразники впливають на наші сни
Кожний з нас хоч раз випробував це на собі: підсвідомість робить частиною сну фізичне відчуття, яке ми відчуваємо в цей момент. Людям, які відчувають спрагу, підсвідомість “підкидає” образ склянки води. Вони намагаються напитися (у сні, звичайно), знову відчувають спрагу, знову бачать склянку води і так далі – поки не прокинуться і не зрозуміють, що дійсно хочуть пити й нап’ються вже в реальному світі. Таким чином, підсвідомість “підказує”, що потрібно прокинутися.

39. Під час сну ми паралізовані
Хочете вірте, хочете ні, але наше тіло практично паралізоване під час сну, в основному для того, щоб тіло не повторювало рухів, які відбуваються в сні.


40. Людина не бачить снів у той момент, коли хропе.

41. Маленькі діти не бачать у снах самих себе до досягнення 3 років. З 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя.

42. Якщо вас розбудити під час стадії швидкого сну, ви запам’ятаєте свій сон до найдрібніших подробиць.
Tags: ранок, сни, стирено на просторах інету, цікаве, я
Subscribe

 • Про урбан

  Повз Мій Двір-Ворітечка Голубка летіла Не'ддав мене Мій Батенько За кого хотіла Та'ддав мене Мій Батенько Та за Воєводу У Чужий Край-сторіноньку…

 • Про колір

  Хочеш, я твоїм кольором буду, Восьмим кольором, восьмим чудом, Білим... я буду білим, як сніг, Якщо ти ним бути дозволиш мені. Kaliméra…

 • Про пелюстки

  А час мина, нема за шо, І восьме березня: І я своїй коханій - Тюльпани в целофані... У всьому можна знайти позитив. Навіть у пандемії. Рік тому…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments