falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Music:

Про Феофанію

Эй! А кто будет петь,

Если все будут спать?

Смерть стоит того, чтобы жить,

А любовь стоит того, чтобы ждать... ©

«Місяця липня 2-го дня 1901-го року Святейший Правітельствующий Синод, - за уявленням Митрополита Київського і Галицького Феогноста, визначив: Чернечий гуртожиток “Феофанія”, що “існує поблизу Києва, обернути в общежітельний чоловічий скит”.


Так більш за століття назад невеликий монастирський хутір при заміській резиденції настоятеля Михайлівського Золотоверхого монастиря поклав початок ще однієї обителі на Київських землях, що стала для віруючих «острівцем молитви».


А ще сто років тому, на початку ХІХ століття, серед розкішних горбів старовинного урочища Лазаревщина ченці київо-михайлівського монастиря, по благословенню свого настоятеля єпископа Феофана (Шиянова), почали будувати храм на честь дива архістратига Михайла.
Через час, при храмі «розташувався» літній архієрейський будинок.

Після закінчення будівництва в 1803 році Київський митрополит Гаврило (Банулесько), зважаючи на величезний внесок владики Феофана в справу будівництва обителі, благословив називати Лазаревщину Феофанієй.

Наступний намісник Михайлівського монастиря єпископ Інокентій (Борисов), що надихнув живописною природою Феофанії, назвав іменами євангельських місць всі горби, струмки, ставки і дороги при монастирі. Так з’явилися гори Фавор, Елеон, Синай, струмки Кердонській і Силоамській, долина Іосафата і «Жівоносний джерело» з цілющою джерельною водою.

В 1861 році вікарій Київської Митрополії єпископ Серафим (Аретінській) доручив ієромонахові Воніфатію влаштувати в урочищі монастирь-пустинь. Після прибуття у Феофанію батько Воніфатій насамперед привів в належний вигляд храм на честь архістратига Михайла, в якому було встановлено щоденне богослужіння і установлений звичай читання Псалтірі, що не «усипалася».

Піклуючись про ченців і богомольців, ієромонах Воніфатій викопав на території обителі колодязь і розчистив місцеве джерело під горою. Над цим джерелом була влаштована каплиця. Ченці бачили в своєму ігуменові подвижника благочестя, зрадженого Боові і Церкві.


Після його смерті в 1871 році намісником став ієромонах Ірінарх, який за час свого управління обителлю встиг обкласти цеглиною всі дерев′яні споруди, перекривши їх залізом.

При нім храм на честь дива архістратига Михайла не один раз перебудовувався і прикрашався. Стараннями ігумена уздовж території монастиря був прокладений водопровід.На початку ХХ століття у Феофанії були вже три храми: дерев′яна церква на честь архістратига Михайла (тепла) і два кам’яні (холодних) храми, один з яких названий на честь Всіх Святих, інший - на честь ікони Божієй Матері “Володимирської”.
  Пізніше була побудована кам’яна церква з трьома престолами, освяченими на честь «дива архістратига Михайла в Хонех», великомученика Пантелєїмона і преподобного Сергия Радонежського.

Свято-пантелєїмоновській собор був величною рожево-білою будовою, що вражає точністю і строгістю пропорцій, вишуканістю стін і куполів, гармонійним поєднанням з живописною місцевістю.


На жаль, доля скиту, як і багатьох інших православних святинь, склалася трагічно. Від колись величного монастирського подвір’я на сьогоднішній день майже нічого не залишилося, окрім Свято-пантелєїмоновського собору і Всесвятськой церкви. Від дзвіниці (дітища ігумена Ірінарха) уцілів тільки перший кам’яний ярус, який став використовуватися під житло.
Два дерев′яні яруси із стародавніми дзвонами було знищено в 1935 році.

У Свято-пантелєїмоновськом храмі прийняли мученицьку смерть ченці-художники, що розписували зведення собору. Вони відмовилися припинити роботу, як того вимагали червоноармійці, що увірвалися в святиню.


Tags: Київ, друзі, подорож, природа, фото, я
Subscribe

 • Про молитви

  Танцюй мій бог, ніби камер нема Бо всі ігри на двох А я сама - сама Сама - сама Kumoorn Якби, гіпотетично, бог існував і так само, гіпотетично,…

 • Про етапи

  Ах життя моє — кругле як м'яч, Ти з яких зірвалось шківів. Души мене. Кров'ю моєю пияч. — Так ніхто тебе не любив. สวัสดี ครับ Який…

 • Про шпилі

  І ми одягаємо пір'я й хвости, І змащуємо кров'ю натільні хрести, І палимо на вулицях свого сатану, І оголошуємо небесам війну. Buongiorno Чи…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments