falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Барселону. Частина перша. Мрія

Искрится море как слеза
От солнца улыбается
А на лазурных пляжах день
Наверно не кончается
Вода, песок и море глаз
Влюбленных в Каталонию

Пора. Пора вже розказувати вже про прекрасну Барселону, яку ми з Оленкою відвідали цієї зими.
Цей постик міститиме небагато фоток, більше організаційних моментів. Ціни, транспорт, житло...
Поїхали).

446460cd843805e696ac6f67e29a3b70.jpg

Квитки купували ми дуже заздалегіть. Місяців за 10. Тоді тільки з'явився тариф Lowcoast від МАУ ( який з приходом зеленої соплі до влади успішно припинив своє існування. Нуачо, тепер конкуренція відміняється), і мені вдалося відхватити дешеві квитки. За нас двох з Оленкою я заплатив.. всього 4 тисячі гривень. Це два квитки туди, два назад. Тільки ручна кладь, правда, але велика тоді ще була - 10 кг + маленька сумочка ( якою в мене виступала камера). Можна жити).
Трапилася, правда, весела історія. Лежу я такий на
пляжі під час Koktebel Jazz Festival 2018. П'ю пивко, засмагаю.
Аж тут приходить СМС, що мій зворотній рейс (той який з Барселони) відміняється нафіг!
Прифігів я трошки. Позвонив на гарячу лінію. Там який то переляканий хлопчик підтвердив, що так. В зв'язку з якоюсь там оптимізацією мій рейс відмінили. І заміни немає. Можуть запропонувати тільки з Валенсію там щось, з Мадриду. Мде... поклав трубку видихнув... і написав в підтримку вже в фейсбучному меседжері! І о щастя, питання порішалося дуже швидко. Наші квитки перебронювали на наступний день, з Барселони ж. Я спробував ще позаікатися про компенсацію житла, але не склалося. Попередили ж за пів року... так що не приколупаєшся). Так що раджу всі питання з МАУ вирішувати тільки в письмовому форматі. Бо по телефону вони наплести можуть що завгодно, а запис потім в них десь пропаде... Ну, ви зрозуміли.
Так от, порішалося. В хості добронювали ще одну ніч і ... і ледве я дочекався польоту.
Бо Барселона - то одне з міст, в якому я мріяв побувати. Не знаю чому, але от саме сюди я дуже хотів. Такою мрією була
Прага , такою мрією була Португалія , а саме мис Рока, такою мрією є Нова Зеландія... доїду!
І от ми в в літаку в Борисполі... сидимо.. чекаємо. Рейс з вильотом затримався, пілот оголосив, що пропускаємо якусь "велику шишку", кого саме я так і не дізнався. Вилетіли пізніше хвилин на 40, логічно, що пізніше і приземлися. Це створило накладку і ми потрапили у величезну чергу на паспортному контролі. Це було не стерпно, бо ще на годину відтермінувало зустріч з омріяним містом.
Порадувало, що українців в європі вважають не зовсім сміттям. В нас тільки запитали, коли ми назад, навіть не просили ніяких підтверджуючих документів. На контрасті з сусіднім віконцем було помітно. Там стояли пасажири з якогось латиноамериканського рейсу. Тикали у віконце купи роздруківок, мобільні телефони, екрани ноутбуків...
Туцнули штампи і ми ступили на Каталонську землю.
Про барселонський транспорт. А ми не парились взагалі). Бо купили собі на 5 днів
Barcelona Card . В її вартість входить і проїздний на громадський транспорт, тож особливої потреби розбиратися з транспортною системою ( тобто оплатою проїзду) у нас не було. А там все не просто... Місто поділено на зони, одноразова поздка в межах однієї зони коштує 2.2 євро , через 6 зон ( максимум) - 7,8 Євро. Дорогувато, тож думаю інформація про проїздні буде не зайвою).
Окремо оплачується проїзд в метро до аеропорту. Зараз ціна складає 4,6 євро в одну сторону.
Тому придбання Barcelona Card було вигідним хоча б через транспорт, якщо навіть не враховувати знижки і безкоштовні входи , які вона надає). До того ж ми купували її онлайн від час якоїсь акції. Зекономили пару єврогрошей. Обміняти електронний ваучер на фізичну карту ( і проїздний в комплекті) можна прямо в аеропорту. Якщо, звичайно, ви прилітаєте вдень.
Кароч дуже вигідна штука. Всі переваги можна глянути
тут .
Житло ми забронювали не в самому центрі, але неподалік)
Дуже раджу
Hostal Martinval . Зрозуміло що їздили ми не в сезон, зрозуміло що бронювали сильно заздалегіть, але все одно ціна в 130 євро за 4 ночі була дуже достойною.
Чисті номери, привітний стафф, шикарний історичний будинок, неподалік від центру і багатьох пам'яток (10 хвилин пішки від Саграда Фамілія), від метро 3 хвилини ходу (Verdaguer). В нас був номер з загальною ванною (на два номери). Кухні немає, але є кулер з гарячою водою. Супермаркет в сусідньому домі. Це такий собі напівготель. Кожного дня у нас в номері прибирали. Клали на ліжко набір, куди входив шампунь, гель длядушу, шапочка для душу, тампон для зняття макияжу, губка для взуття)). Все красиво брендовано, з написом " Барселона", можна дуже зекономити на сувенірах для рождичів)))).
Хост, кароч, мені дуже сподобався. Раджу категорично.

b2b791e9fcc41062cce5eb96b7e1a8f2.jpg

З Києва вибиралися зранку, але поки долетіли ( 3,5 години) , доки пройшли паспортний контроль, поки добралися до хосту, поки видихнули і передягнулися ( + 10 після морозу в Україні, сміялися, коли дівчика в літаку , а літак в Барселоні на посадку, красиво так, заходить зі сторони моря, побачивши баранці від хвиль на поверхні води запитала: "це лід?!")... то вже і день почав закінчуватися. Тож особливо нічого не плануючи просто пішли в сторону морька. Ми завжди йдемо в сторону морька... Морько - то лубоу.
Виявилося, що ми живемо поряд з одним з шедеврів Гауді , Будинком Міла (Casa Milà).
Вперше побачити щось, що будував Гауді - це той ще культурний шок скажу я вам. Фотографіями це не передати...
Працюючи над цією будівлею на розі Пасео Граса та вулиці Провенза, Гауді набирався натхнення у природи. Можливо, з цієї причини посварився з замовником і лишив дім недобудованим (не вистачає статуї Мадони на даху). У 1984 р. будинок Міла оголошений Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. На останньому поверсі – музей, присвячений Гауді ( адреса Passeig de Gràcia, 92).
Доречі, квитки у всі ці будинки Гауді дуже кусаються 15-20 Євро, до Barcelona Card майже не входять ( якісь там мінімальні знижки), тому якщо ви фанат Гауді, тоді зверніть увагу на
Барселону City Pass . Там більше знижок саме на спадок видатного архітектора.


26e3c33da14b31978e38483dbe6014f8.jpg

От таке от 23 січня в Каталонії... Ехь...

33fb28c236db11dcf8c7a371bb8024ce.jpg

Пройшли зовсім трошки і от...Будинок Бальйо (Casa Batlló).
Місцева назва будівлі – «Будинок кісток». Гауді реконструював старий будинок, застосовуючи свій фірмовий метод: багатобарвну мозаїку, криві ліні, химерні балкончики, дах у вигляді риб’ячої луски. В деяких елементах вгадуються скелетні кістки якоїсь істоти, а арки, додають схожості зі спиною дракона ( адреса Passeig de Gràcia, 43).
Вхід 25 євро. Хоч у нас і була знижка 3 ойро, але не пішли в середину. Зажали)) Проте перед фасадом підвисли на довго).

b0dcf74aef73ef56cfe3cda4dac0c240.jpg

1e5f8318c39efb93454f1432091e2328.jpg

На сусідній вулиці також забавно. Цікава будівля Фонду Антоні Тапіеса ( Fundació Antoni Tàpies). Це мистецька галерея, куда наші Барселона карт давали безкоштовний вхід. Але так і не дійшли).

bff39f3899520ef01dd2acb36ae848a0.jpg

Поряд з Будинком Бальйо не менш вражаюча споруда - Будинок Амальє (Casa Amatller).
Це робота не Антоніо Гауді , але також неймовірний.

72bef8f8c28e1d515124861ac0807907.jpg

Ну і взагалі на проспекті де Грасія (Passeig de Gràcia)є на що подивитися.

9e27d47a2e3e39fe2944b1eb47408fe0.jpg


1df55913fdaf4c9ad7e9cdea37b37788.jpg

Дійшли до площі Каталонії (Plaça de Catalunya). Там не нудно було... Таксисти страйкують проти Убара, натовпи мітингують в підтримку Венесуели ( в Іспанії велика венесуельська діаспора).. пофоткати нормально не можна.. та і не хотілося особливо.. я просто насолоджувався теплом і неймовірним містом.

d555f6b8477e7a3abedf447b601a42c2.jpg


83e2ced75d010d9b65c9948ef561b7a4.jpg


1c335cdd0f2b25cf9ec7fec8000f86ee.jpg

Що спільного в Барселони і Харкова? Нажаль тільки величезний термометр в центрі міста...

8ee77438856d9fe5ec866932fdabdc95.jpg

І взагалі, швидко стемніло. Ми совалися вуличками міста , повільно просуваючись в сторону моря. Зайшли в супермаркет по дорозі, накупили хамонів різних... фоткати зовсім не хотілося... Тому от тільки трошки вуличного арту. Такого, напівлегального, підпільного тут дуже багато на вуличках. Такий арт.. ну, більш душевний, чи як...

5f652f7d68b2b6b28d1baa100f29ea3d.jpg

А потім був пляж Барселонета (Platja de la Barceloneta), де ми сиділи, топтали бутерброди з хамоном і дивилися на море... Тут я не полінувався вже дістати камеру і зробити кілька кадрів...
Ще з цікавого, в мене хотіли стирити наплічник, який лежав на лавці за спиною в мене, але Оленка вчасно зауважила чувака.. якому терміново знадобилася серветка, типу, яка була втикнута між дошками лавки. В чей час його подільник пропонував взяти напрокат самокат, відволікав увагу... Такоє...


58f1dbc03dbc37954044145668731dd5.jpg

Назад ми також поверталися пішки, хоч і потомилися дуже. Але я не фоткав, я насолоджувався містом-мрією.
Потім я, звичайно, надолужив і наробив пару тисяч кадрів... Тож не пермикайтеся, буде ще багато цікавого.

7e220ae4faac39772ddec89313a0f887.jpg


Якщо ви збираєтеся кудись подорожувати, то можете трошки зекономити на житлі, забронювавши його через мої реферальні лінки:


www.airbnb.ru/c/shuras1

На airbnb треба зареєструватися
І зробитити перше бронювання від 75$, то 39$ отримаєте назад

Якщо ви юзаєте Booking.com, то зекономте собі 15 $ забронювавши щось через це ось
посилання

Ну і мені щось перепаде)).


Оригінал публікації ось туточки
Tags: 17-40, 650 d, барселона, зима, мрії, нічне, оленка, подорожі, позитифф, фото, фото19, іспанія
Subscribe

 • Про спорт

  Давай, займемось з тобою, Давай займемось спортом Під ці акорди... Hayirli tong Який вид спорту в Україні другий за охопленням і популярністю?…

 • Про диски

  Починаю день, як звичайна людина, п’ять хвилин на їжу, збирання годину забирає, Голова іде коловоротом, приїлися вже буденні турботи. Прямую…

 • Про весну на колесах

  Все, що знане й давно відоме — читати дерева, ніби псалми. Пишеться, пишеться без утоми книга полів цієї зими. Цієї весни знайшов нову…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments