falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Молдову. Частина третя. Куркі

Ей на горі монастир, на долі дзвінниці,
Ей там би я черцем був, коби молодиці.

Про Молдову. Частина перша. Сахарна
Про Молдову. Частина друга. Вино

На ранок погода особливо не змінилася. Періщив дощ.
Але що ж робити. Все одно погрузилися з бусік і поїхали дивитися на цікавинки. Цього разу наш маршрут лежав до монастиря Куркі.

Moldova-256

Скажу відразу, монастирь належить кацапській православній церкві. Але красиво.
Монастир є однією з найбільш значимих пам'яток Молдови, тож давайте абстрагуємося і просто подивимся на красиву архітектуру і ландшафтний дизайн. Ну і головне нічого не купувати.
Благо, на територію пускають вільно.

Moldova-245

Розташований монастир в 12 км від міста Орхей і приблизно в 55 км від Кишинева, поблизу річки Ватіч, на схилах мальовничого пагорба, вкритого переважно дубовим лісом. Розкинувся на 2-х терасах - на верхній подвір'я монастиря, а на нижній кам'яний ставок і симпатичний парк.

Moldova-246

Moldova-248

Moldova-249

Дивна , як для нашого вуха назва, походить від імені засновника, Йордакія Куркі ( йордакій Куркь) з сусіднього села Морозень. Він в 1773 році засеував тут скіт. Пізніше на цьому місці розрісся чоловічий монастир.

Moldova-250

Moldova-257

Moldova-258

Moldova-260


У 1868 році скит був перетворений в монастир, і цей рік вважається офіційною датою заснування монастиря. Храм «Святого Дмитра», побудований з дерева Іоардакіем Куркі в 1775 році, є дуже вдалим зразком неовізантійського стилю, тоді як церква Різдва Пресвятої Богородиці (1808-1810) побудована в кращих традиціях класицизму з елементами бароко. Кам'яна церква «Різдва Пресвятої Богородиці» з красивою дзвіницею, розташованої поруч, була першою кам'яною церквою на території обителі, названа літньою .

Хто заплутався - це Церква св. Дмитра ( зимова)

Moldova-266

А це церква Різдва Пресвятої Богородиці ( літня). Всім хто бачив фото ( і мені в тому числі) вона дуже схожа на Пантедеймонівський собор ( Феофанія) і Києві, але Роман ( ви ж пам'ятаєте, що то ми їздили по Молдові разом з
Україна Інкогніта ) каже, що то зовсім не в ті ворота. Ну, йому я в цих питаннях, довірятиму більше.

Moldova-270

Зимова кам'яна церква «Святого Дмитра» була побудована значно пізніше (1844) поряд з настоятельські покоями. На території монастиря знаходяться дев'ять будівель з келіями, дві трапезні з кухнями, льох, стійло і комору. Третя церква, задумана в візантійському стилі, залишилася недобудованою. У монастирі були багата бібліотека, переносна електростанція, водопровід, школа, готель і майстерня.

Moldova-261

Moldova-268

Moldova-272

Moldova-274

У 1958 році монастир був закритий, і в 1961 році тут була відкрита психіатрична і наркологічна лікарня, яка проіснувала до 2002 року, хоча рішення про відродження монастиря було прийнято урядом ще в 1992 році. За час функціонування лікарні все будівлі монастиря занепали. І хоч монастир значився серед об'єктів, що охороняються державою, але жодного разу за ці роки не ремонтувався, і на це не виділялося коштів. Лише на початку 2000-х років було розпочато відновлення монастиря, чому значною мірою сприяло те, що монастир був узятий під заступництво ООН і роботи фінансувалися з фондів організації. В даний час територія монастиря і більшості храмів приведена в належний вигляд, але роботи тривають.

Moldova-262


Moldova-275

Moldova-284

Moldova-285

Moldova-288

Moldova-289

Зробили коло по території, пофоткали задовбуючись протирати скельця від крапель. Помокли трошки і поїхали далі. Що ще одної пам'ятки. Тепер природнього походження.
Але про то , традиційно, наступного разу.
Буде цікаво. Не перемикайтеся.

Moldova-292
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, дощ, молдова, оленка, осінь, подорожі, релігія, фото, фото17, цікаве
Subscribe

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Про воду

  Повільний корабель вантажений піснями темряву випалює сигнальними вогнями, Пливе до нестями, пливе до знемоги. Шукає землю любові і тривоги.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments