falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Амстердам. Частина перша. Схіпхол

А ну и что с того, что вчера я
Прилетел из Амстердама.
Не курил отравы там я
И грибов не ел ни грамма.

Ну от. Емоції трошки вгамувалися вже і можна починати писати про Амстердам. Спокійно так, без ностальгії.
Звичайно ж, розповідь про столицю Нідерландів не була б повною, якби я не розказав про ворота міста. Аеропорт "Схіпхол"(Schiphol), саме так правильно звучить, хоча всім хто вчив англійську дуже хочеться читати як "Щайфол"))- один з найкращих аеропортів бачених мною.
Саме з розповіді про нього і розпочну серію постів про Амстердам.

amsterdam-25

Летіли ми МАУ, квитки я був купив давненько, за якусь смішну ціну в 4000 грн. То вартість квитків на двох - туди/назад. Щоб там не гнали на МАУ - перевізник як перевізник. Не скажу, що в захваті якомусь неймовірному, але негативних вражень немає.
Непогані літаки, адекватний персонал, навіть техпідтримка адекватна (я був загубив квитки десь в пошті і порішав то за півгодини у фейсбучному меседжері).Навіть ціни на борту (всі ото ржали з мівіни) нижчі ніж в будь якому обласканому вами РайнАярі чи Візеєрі.
Отже три години польоту і ми приземляємося в аеропорту Schiphol.
Доволі довге блукання коридорами ( хвилин з 10 йшли, мабуть) і ми стоїмо в чергу на паспортному контролі.
Оленка першій поставили штамп. Але в неї біометричний паспорт. Яким же було моє здивування, коли прикордонник навіть не подивився на мою візу))). Реально. Спитав, яка мета подорожі і все. І впендюрив штамп. Правда на сторінку "Спеціальні відмітки". Дорогою назад інший вже прикордонник дооовго його шукав.
Але не будемо відволікатися від теми. Аеропорт "Schiphol" - це і аеропортом назвати важко. Величезний торговий центр. Відразу за паспортним котролем купа магазинів, ресторанів і інших атракцій. Прямо біля аеропорту купа готелів, під ним залізнична станція...
Але мою лбов він заслужив не цим.

Наприклад тут є відкрита тераса, піднявший на яку можна поспостерігати за літачками.

amsterdam-1

amsterdam-2

amsterdam-5

Аеоропрт є основною базою для Королівських голандських авіаліній (KLM), природньо, що літаків цієї компанії тут найбільше.

amsterdam-6

amsterdam-7

От на тому МАУ прилетіли ми.

amsterdam-8

amsterdam-27

amsterdam-28

amsterdam-26

А ще на тій же террасі стоїть списаний і перероблений під експонат літак Fokker 100. Цікаво полазити всередині). В лівреї того ж KLM.

amsterdam-10

amsterdam-13

Вихід на террасу знаходиться перед паспортним контролем, тож побувати тут може будь хто, навіть не маючи квитка на літак.

amsterdam-15

Повернулися назад в будівлю аеропорту , десь не там завернули ....і заблукали). Доволі довго шукали вихід до автобусів, біля якого вже були перед тим, як на террасу піднятися.
Аеропорт величезний.

amsterdam-16

Як я вже казав, схожий він на торговий центр. Але цікавинок тут багато).
Багато скульптур. На національну тематику, зрозуміло.

amsterdam-17

А ще тут є.... бібліотека). Відвілати яку може кожен бажаючий. Правда, то мабуть актуально більше для транзитних пасажирів, бо знаходиться вона вже за паспортним котролем.

amsterdam-31

Відкритий тут філіал... музею цікавої науки NEMO. Трохи пізніше буде розповідь про цей музей більш розгорнута.

amsterdam-32

Раніше тут був філіал Національного музею ( Rijksmuseum), але зараз він чи то на реконструкції, чи закрився. Незрозуміло. На навігації назва його заклеєна...ізолентою чорною)).

Аеропорт звичайно добре, але з нього хочеться в місто таки вибратися).
зараз розповім як. Варіантів є кілька.
Найрозповсюдженіший - поїздом. Під аеропортом знаходиться залізнична станція Schiphol Railway Station, з якою в сторону Амстердаму, а саме на його центральний залізничний вокзал Amsterdam Centraal відправляються цілодобово. Інтервал від 15 хвилин в день до 60 вночі. Квиток коштує 5,3 євро для дорослих і не є прив'язаним до конкретного поїзду. Ви можете скористатися ним сівши на будь який потяг, що йде в потрібному вам напрямку.
На станціях квиток треба валідувати як на вході, так і на виході, тому зберігайте квиточки до виходу на вулицю.

Другий варіант - Amsterdam Airport Express. Автобус №197, що ходить від аеропорту до Музейного кварталу в Амстердамі. Квиток коштує 5 євро. Придбати його можна у водія.
Зупинка автобусу знаходиться відразу біля виходу з аеропорту. Насправді там зупиняється тьма тьмуща різних автобусів, але я так підозрюю вони їздять в маленькі містечка навколо, а не в Амстердам. Номера їх майже завжди починаються з нумераціїї за 300.. Тобто 3ХХ, якісь.

Варіант третій - найдешевший, то добиратися громадським транспортом GVB. Треба сісти на автобус № 69, доїхати до зупинки Antwerpenbaan, а там пересісти на трамвай №2, який їде в сторону центрального вокзалу ( це в праву сторону , якщо дивитися зі тої сторони, де ви вийшли з автобусу). Ми скористалися саме цим варіантом. Але тут є деякі нюанси.

amsterdam-18

Проїзд в громадському транспорті доволі дорогий (як в принципі і все тут)і розраховується за часом. Ціна, звичайно ж, диверенційована :
1 година € 3.00
1 день – 24 години € 7.50
2 дня – 48 годин € 12.50
3 дня – 72 години € 17.50
4 дней – 96 годин € 22.50
5 дней – 120 годин € 27.50
6 дней – 144 години € 31.50
7 дней – 168 годин € 34.50​

Всі квитки тут можна придбати як в автоматах на зупинках ( але не всіх. далеко не всіх) так і у кондуктора в салоні. Кондуктор тут сидить в кабінці посередині трамваю. Тут важливо знати, що вхід в трамваї/автобуси в Амстердамі відбувається не через всі двері. Тобто через деякі ( найчастіше це перші біля водія і далі в шаховому порядку) вхід, а через інші вихід.
В дверях на вихід стоять турнікети і тут також діє система чек-ін/чек-аут.
Увійшовши в транспорт, вам потрібно прикласти квиток до автомата і переконатися, що на ньому з'явився напис «Goede reis» («Доброї поїздки»). На виході потрібно знову прикласти карту - і на цей раз упевнитися, що автомат написав вам «Tot ziens» («До побачення»).
Система більше розрахована на місцевих, які платять за кілометраж... але в такі деталі я вже вдаватися не буду.
Зазначу тільки. що штраф за безкоштовний проїзд складає 37,5 євро. Хоча жодного контролеру за 5 днів ми не зустріли.


amsterdam-18

amsterdam-20

Скористалися ж ми саме цим третім варіантом тому що , по перше ми нікуди не поспішали ( наше заселення було після 17:00), а також тому, що ми придбали туристичну карту
I amsterdam city card , а вона також дає безкоштовний проїзд в громадському транспорті , тому який GVB на термін своєї дії. З картою, доречі, ми зекономили по 90 євро десь кожен ( ми купували на 72 години), але про то наступного разу.
Не перемикайтеся, буде цікаво.

amsterdam-19
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, амстердам, життя, зима, машинки, нідерланди, оленка, подорожі, позитифф, фото, фото18
Subscribe

 • Про лозу

  Розлили вино на столах І несподівано оп'яніли І хтось сказав: Пе — ре — пи — лись! Günaydın Любите вино? Біле? Червоне?…

 • Про дороги

  Хтось метнув неминучу стрілу. Захиталось струнке оперіння, І, негаданий креслячи лук, Під ногами тікає каміння. Labas rytas Бруківка краще чи…

 • Про лапки

  Сірі, сірі котики, сірі наче дим. Посідали котики у рядок один. Розпушились котики, вже їм не до сну. Виглядають котики із кущів весну. Tere…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments