falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Грузію. Частина перша. Батумські танцюючі фонтани

По тій воді легенько
Гойдає човен затишний,
А в тім човні тихенько
Закрила очі молоді,
Очі молоді, молоді.

Про Баку. Частина перша. Космос

Якщо хто не в курсі ( а я впевненний, що більшість не в курсі, і взагалі - всім насрать), то ми з Оленкою провели відпустку на Кавказі. Трохи побули в Баку, трохи покаталися Грузією. Про Баку я вже раз писав (бяяядддааа з часом зараз), а сьогодні от почну про Грузію. Правда з кінця.
Сьогодні розкажу про фонтани в Батумі, які ми бачили аж на прикінці свої подорожі. Отак от. Не хочу по порядку розказувати.

night_fountain_batumi-20

Батумі називають містом сонця і вина. На дісталося тільки вино). В день нашого приїзду сюди зарядив дощ і йшов без перестанку півтора дні. В другий день ми проходили ввечері біля фонтанів, але поліцейські сказали, що в дощ вони не працюють.

Нам пощастило на третій день. Нарешті розвиднілося, ми погуляли трохи містом і околицями ( звичайно ж покажу. Колись), а ввечері таки потрапили на це чарівне дійство.

Мультимедійних фонтатів в Батумі два. Один знаходиться на початку Батумського бульвару, інший посеред Ардаганського озера. І той і той називають як танцюючими так і співаючими, але в мене чомусь з минулого разу залишилася тверда впевненність, що що "Співаючий" - той який на Більварі, а "Танцюючий" - той який на озері.
Ще одне переконання мало не стало народженням печальки. Мені здавалаося, що фонтани працюють тільки по 40 хвилин і встигнути на обидва за один вечір нереально. Так от ні. Обидва фонтани працюють з 21:00 і приблизно до опівночі, тож якщо ви потрапили в Батумі хоч на один вечір з травня по вересень ( офіційно), або як ми - на початку листопада, то обов'язково відвідайте обидва.

Ми спочатку вийшли до того фонтану, який знаходиться ближче до центра. Він зустрів нас українською народною піснею ( здається то було "Ти ж мене підманула") що співалася з гарним таким грузинським акцентом. Але приємно було. Поруч з цим фонтаном, доречі, стоять пам'ятники Лесі Українці і Тарасу Шевченко.

night_fountain_batumi-2

Попри холод зависли на добрі 30-40 хвилин.

night_fountain_batumi-3

night_fountain_batumi-4

night_fountain_batumi-5

night_fountain_batumi-7

Підмерзнувши трохи зібралися додому ( бо ж я впевненний, що до озера їхати нема сенсу). Добре що додумались перепитати . Знову у поліції, бо інформаційний центр ( ще вам один орієнтир поряд) вже зачинено було. Сіли на автобус і поїхали до озера.
Там хоч і холодніше було, але просто казково.

night_fountain_batumi-8

night_fountain_batumi-9

Я бачив обидва ці фонтани ще в 2014 році, але тоді вони мене так не вразили. Зараз же , це стало одним з найяскравіших вражень за всю поїздку.

night_fountain_batumi-10

night_fountain_batumi-11

Сиділи. Дивились. Мерзли. Але все одно дивилися. В сезон тут не проштовхнутися від туристів ввечері. На прочатку листопада ж , фонтан не назбирав і двох десятків глядачів...

night_fountain_batumi-12

night_fountain_batumi-13

night_fountain_batumi-14

night_fountain_batumi-15

night_fountain_batumi-16

В якийсь момент все на кілька секунд згасло, ми навіть вже подумали, що вже все і почали збиратися, коли несподівано щось хлопнуло , засвітилося... і почалося лазерне шоу. Вже потім я вичитав, що нам пощастило, бо лазерне шоу вмикають не кожного дня і не системно, тобто розкладу коли воно вмикається - ніхто не знає. Ми бачили. Це така пилова хмара на яку проектуються відео з танцями різних народів. Забавно, що всі танцюристи танцюють в воді. Таке враження, що поверхня озера - то підлога.

night_fountain_batumi-21

Після лазерного шоу фонтан знову почав танцювати. Ми все чекали , коли закінчиться цикл ( в київського мультимедійного фонтану на Майдані пісні крутяться по колу з інтервалом 40 хвилин), але так і не дочекалися. Замерзли. І потулили додому. Повечеряли найбільшими хінкалі в Батумі в ресторані Tavaduri . В інтернетах в основному позитивні відгуки, але мені якось не дуже сподобалося. Хінкалі звичайно великі і смачні ( з м'ясом, грибні не дуже), але їсти їх страшно незручно. Інтер'єр якийсь дивний, дивні офіціанти). Не раджу, кароч.

night_fountain_batumi-19

Постараюся вам більше і частіше розказували . І про цю подорож і про інші. Буде цікаво. Не перемикатеся.
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, батумі, вода, відпустка, грузія, кавказ17, краса, нічне, оленка, осінь, подорожі, позитифф, фото, фото17
Subscribe

 • Про Республіку 2021

  Танцюй на бетоні вулиць. Танцюй моя зірка. Танцюй, поки не проснулось. Натомлене місто. Одинадцять років тому я вперше поїхав в Кам'янець…

 • Про зброю

  Я шукаю, де чесно, немарно, Промурашило – значить не прогадав. Все таємне колись стане явним, Хто б не казав, щоб не казав... God morgen…

 • Про дім

  А люди такі, люди такі сотнями В тандемі зі своїми висотками З третього, сьомого герцами-герцами Сповнюють все сенсами-сенсами... Buenos…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment