falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про трамваї

Повези мене туди, де природа сама,
Повези мене за місто, де асфальту нема.
Повези мене туди, де зелена трава,
Повези, повези... о-о, старенький трамвай.

Рився сьогодні в покладах папок з фотографіями і надибав одну цікаву. Неперебрані фотки зі святкування 125-тиріччя київського трамваю. Відбувалося це дійство ще 17 червня, тож фотозвіт давно не актуальний, але чого добру пропадати.

tramvai-23

На Контрактовій площі на парад зібралося величезна кількість різноманітних за формою і призначенням трамваїв. Звичайно ж тут були звичайні міські пасажирські різних років, також трамваї технічного обслуговування, і майже музейні експонати.

tramvai-6

tramvai-2

tramvai-3

tramvai-5

tramvai-15

tramvai-27

Тітонька продавець з квиткового кіоску ( доречі, а де ще такі вускоспеціалізоні кіоски зосталися, щось не пригадаю... чи це може просто привезли як еспонат на святкування. Там зараз на контрактовій цей кіоск є?) спостеріагає захопливом за натовпами, що роздивляються трамвайний парк.

tramvai-14

Я от дивився на це все і думав, як там зараз в місті.. Люди на зупинках мабуть чекають на трамваї... Ще прикольно було, що на заході було купа контролерів. Не знаю, в якій якості їх сюди привезли. Може як охорону, а може щоб всі бачили, що контролери є, і в транспорті купували квики. Кароч, об усі боялись і не насміхались.

Як на кожному порядному святі був оркестр.

tramvai-17

tramvai-22

Поки оркестр грав різні марші, ми пішли прогулятися по території і знайшли, що тут представлені не тількі трамваї, невеличка виставка вінтажного транспорту.

tramvai-25

tramvai-31

tramvai-33


Автобус не вінтажний, але роги " ракети" прикольні).

tramvai-28

Ми ж чекали на барабанщиць. Але вони виялилися якимось... ее... ну не так вони уявлялися).

tramvai-36

Здаю лайфхак. Якщо вам дуже хочеться солодкої вати, а купувати її не можна, бо ви вже дорослі і сурйозні, беріть з собою дітей. Вату купуєте типу їм, а потім самі з'їдаєте.
На святі роздавали дітям цукрову вату і по ідеї морозиво, але ми приїхали пізно і морозива не застали, а від слова "вата" . мене якось верне за останні роки... Дурка, звичайно.

tramvai-37

І знову трамваї. Піскопосипальний ( гусари, не ржати!) ось, наприклад.

tramvai-38

tramvai-40

А це вже новітні. Доречі, пост не такий вже і неактуальний. На днях в Польщі якраз закінчили збирати один з 40 замовлених для Києва трамваїв.

tramvai-42


tramvai-43

Трошки історії.

В 1892 році трамвай потрапив до Києва. Купив і облаштував колію тут інженер Аманд Єгорович Струве. Місто стало першим власником трамвая у тодішній Російській імперії. Перший вагончик проїжджав Подолом, а потім піднімався по Володимирському узвозу через сучасну Європейську площу аж до Хрещатика.

Винахід Сіменса виявився дуже вдалим для “міста на семи пагорбах”. На кінець ХІХ століття Київ вже мав майже 50 кілометрів еликтрифікованих трамвайних колій. У 1900 був прокладений дачний маршрут до Пущі-Водиці, який і до сьогодні існує. А з 1912 року з Поштової площі через міст, дачні дільниці на Дарниці і до Броварів поїхав бензомоторний трамвай. Він також їздив по рейках, але двигун живився не електричним струмом, а бензином. Бензотрамвай проіснував до 1934 року, поки колія не була електрифікована.

Золотий вік київського трамвая припав на 50-ті роки минулого сторіччя. На той час в місті існувало близько 30 трамвайних маршрутів, довжина колій складала більше 200 кілометрів.

У 1990 році в Києві було 26 трамвайних маршрутів загальною довжиною колій 546 кілометрів. У 2010 їх залишилось 18, а майже 100 кілометрів шляхів прибрано за 20 років. Особливо це стосувалось центру міста, де знищені майже всі трамвайні колії. Також розібрані рейки на мосту Патона, тепер лівобережний і правобережний трамвай є незалежними один від одного і ніде не з’єднуються.

Зараз в Європі трамвай , як громадський траспорт переживає період відновлення ( 70-ті роки стали для нього непростими). Будемо сподіватися, що скоро ця мода і до нас добереться.

Поки я розказував вам історії розпочався дощ. Трамваї відразу стали забитими. Просто як в години пік).

tramvai-44

Дощ іде , а ми скиртуємо барабанимо.

tramvai-45

Доречі, якщо дивитися на барабанщиць ззаду, то не все так катастрофічно.

tramvai-46

В небо летять кульки. Свято ж.

tramvai-48

Тут ми згадали про морозиво, тобто про те, що нам його хотілося. Пішли в "Сільпо", купили і затоптали по 2 пачки). З Сагайдачним не поділилися.

tramvai-49

tramvai-52

Повернулися вже на сам парад.

tramvai-53

Трамвайчики по одному підкатували. ведучий розказував про них щось цікаве.

tramvai-58

От про цікаве ще. Цікавий тандем).

tramvai-54

І ще цікава. Таємниця жаги життя.

tramvai-59

Свято сподобалося. Все було якось трохи наївно, але щиро і якось по домашньому.

tramvai-60

Навіть шашлик був. Правда я не пам'ятаю, коли ж зробив це фото.

tramvai-62

Завтра напишу про щось більш актуальне. Буде цікаво. Не перемикайтеся.
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, вихідні, київ, літо, машинки, оленка, просто так, фото, фото17, я і друг мій таракан
Subscribe

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments