falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Бандерштат 2017

Дехто говоре "Бандити, хулігани
З тої голоти людей не буде"
А ми ся подивим, як потреба стане
Хто полізе в льох, а хто під кулі піде

Тут "ЗАХІД" на носі вже, а я от тільки зараз добрався до написання посту про один з моїх найулюбленіших фестивалів "Бандерштат", що вже в одинадцяте відбувався в не менш улюбленому мною Луцьку.

bander-11

Цього року , правда, не зміг бути присутнім всі три дні. Приїхав тільки на вихідні.
Про прогулянки Луцьком розкажу колись ( як і простотисячмільйонів інших відвіданих місць... колись), сьогодні коротко про фест.

Давайте я ото відразу все напишу, а потім будуть фотки.
Відразу кажу, рубатиму правду-матку.

Нова локація.
З одної сторони круто - більша територія, подалі від житлових будинків і можна тусячити довше, але не в таку ж спеку. Жодного деревця на території фесту. Сховатися нема де.. в наметовому я взагалі не уявляю, як люди спали. По фесту бродили купи сонамбул змучених нарзаном серпневим сонцем. Можливо тому не так активно і скакали, що в принципі добре, бо тоді до спеки додалася б пилюка, а так траву і не особливо повитоптували. Для того, щоб добратися до території фестивалю, треба було пішечки пройти парк , пляж , а потім форсувати Стир по понтонному мосту. Ось за це твердий "плюс". Атракція у вигляді мосту сподобалась всім - і місцевим і понаїхавшим. Ну і близькість річки в таку спеку реально рятувала. Не дивлячись на те, шо вона перетворилася на болотце від кількості людей в ній. Тут головне просікти в яку сторону течія і плавати з правильної сторони))).

Гутірки. Гутірки цього року дуже сподобались. Та і народу було дуже багато ( хоча, можливо то через те, що на локації була тінь). Побував далеко не на всіх зустрічах, але всі що відвідав - сподобались.

Алкоголь. Я сам то курю, випиваю і їм м'ясо, але ідею безалкогольного фесту підтримую. Бандерштат завжди раджу людям. які ніколи не були на фестивалях, як перший фест). Не так страшно прилучатися до цієї культури. Хоча бухло можна було проносити спокійно. Охорона ніяка була. Я скільки заходив , стільки і проносив кон'як у флязі. Не пив. Ну його по такій спеці то. Та і не хотілося. Проносити - то ж просто принцип).
П'яних, правда, я також не бачив.

Їжа. Фудкорти на Бандерштаті нарешті почали балувати різноманіттям ( а то вареники підзадовбали вже). Ціни правда підросли. Для киян , то зовсім не критично, як для інших не знаю. Правда, квас, який в два рази дорожчий ніж в місті - здивував. І це по такій спеці то. Хоча, до найближчої точки з їжею бігти було далекувато, тож черги на фудкорті були постійно.

Звук. Сцени хароші були. З хорошим звуком і світлом та жахливими техніками ( привіт Тихій сцені).
Не знаю, хто придумав так розставити сцени, але він редиска. Тиху сцену ввечері взагалі неможливо було слухати, її постійно перекрикували різні непонятні скрябіни.

Гігієна.
Жахливо мала кількість туалетів. Півтора десятки кабінок на 12 тисяч відвідувачів? 10 кранів і 10 душів на 2000 наметів? Ви серйозно? Я розумію, що можливо не розраховували на таку кількість народу, але ж можна було б підвести ще. Ще бісило, що туалети були розташовані в одному місці і якщо тобі захотілося "пі-пі" біля тихої сцени, то тобі треба було фігячити з добрий кілометр.
Дивно але туалети були постійно чистими ( відносно, звичайно ж). Як то стикується з тим, що я описав раніше - поза межею мого розуміння.

Лайнап. Я от прихильник мінімалізму. По 5 гуртів на сцену в день, гурти з повними програмами, з запасами часу між виступами. Ніхто нікуди не поспішає, всі знають коли що починається, встигають сходити по справах, витрати гроші на фудкорті чи в сувенірці, тощо.
Цього року організатори Бандерштату пішли іншим шляхом. Багато гуртів, затримки, сзуви по часу. Через велику кількість виступаючих деякі сцени розпочинали рано, в саму спеку і тому гурти ( які часто проїхали сотні кілометрів, а дехто і пару кордонів) виступали перед десятком глядачів ( які тільки тому там опинилися, бо ховалися в тіні від будки звукача). Уявляєте як їм було? Але , звичайно, такий підхід дає можливість виступити більшій кількості виконавців.
В такому підході є свій плюс. В мішанині стилів і сцен відкрив для себе кілька нових імен.
Ну а в цілому по хедлайнерам лайнап був нормальний, нічого "мега", але потужно. Тобто той, що народ хаває.

Атмосфера. Чудова. Багато родин, багато дітей, багато атракцій, щоб зайняти себе у вільний від концертів час.

Підсумовуючи про Бандерштат 2017. Сподобався. Навіть дуже. Хорошою атмосферою, усміхненими людьми, позитивом, музикою. Навіть незважаючи на недоліки вважаю що ювілейний "Бандерштат" вийшов на ура. Оргам респект.
А про недоліки треба говорити, щоб їх виправляли. Правильно ж?

А далі трошки фоточок. Спробую передати атмосферу.

bander-1

bander-2

bander-3

bander-4

bander-5

bander-6

bander-7

bander-8

bander-9

bander-10

bander-12

bander-13

bander-14

bander-15

bander-16

bander-17

bander-18

bander-19

bander-20

bander-21

bander-22

bander-23

bander-24

bander-25

bander-26

bander-27
Долистали до кінця? Молодчинки. А тепер порівняйте мій звіт зі звітом кацапів. Хороший фестиваль, треба брати! )))

До зустрічі, "Бандерштат 2018"!
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, вихідні, луцьк, люди, музика, позиитифф, україна, фести, фото, фото17
Subscribe

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Про міста

  Але це було щастям: у ночі туманні та хмарні заблукати у місті, де квітнуть осінні ліхтарні, і довіку ходити удвох по висячій плантації, де…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments