falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Стамбул. Частина друга. Атмосфера.

Козацький син з козацькими очима,
При чому тут мечеть і той півмісяць?
І з ким йдеш? Орда твого вітчима
Усе на зраді скоїть і замісить.

Про Стамбул. Частина перша. Доторкнутись

Підкріпившись каштанами на пірсі Еміненю (Eminönü) вирушили таки на оглядини історичної частини міста.

istanbul-127

Легких шдяхів, ми звичайно не шукали, до Блакитної мечеті і Айя Софії вирушили трошки крюком.
Вузесенькими вуличками, ширина яких зовсім не завадила їм перетворитися на суцільний ринок піднялися до площі Асіра Ефенді ( Aşir Efendi Cd.)

istanbul-80

Площа манюсінька. Головною прикрасою її є скульптура мануфактурщика. Враховуючи, що навколо торгують всім віж шкарпеток до шуб, місце вибрано недаремно.
Ще, жверніть увагу на смітники на пам'ятником. Щось схоже на початку літа встановили в Києві. Хоча гандонів, що кричали "зрада" будо вдосталь - штука дуже зручна і корисна.
А ще на цій площі знаходиться найвигідніший обмінник з тих, що ми бачили. І різниця непогана така з більшістю. Так що раджу міняти ваші долари і євро саме тут. В будні курс вигідніший.

istanbul-81

А потім якось так бочком , бочком... і ми потрапили до околиць Великого ринку ( GRAND BAZARE).
Важке випробування для мізантропів і соціофобів. Бачачи європейські лиця - кожен продавець вважає за потрібне з тобою поздороватися і запропонувати свій товар. Якби був один, то одягнув би навушники). Страшне місце. Оленка дуже потерпала, вона надто на все реагує.

istanbul-83

istanbul-85

Тож бо самому Базару ми не пішли лазити, так, заглянули на хвильку. Що не завадило мені купити якусь місцеву смачну штуку за 5 лір, щось типу шаурми нашої, але з перетертим м'ясом. Назву її я успішно забув. Але дуже гостра була.

istanbul-86

Набожність турків зовсім не заважає продавати їм килими зі стін мечеті. На фото вхід в Мечеть Нуруосманіє (Nuruosmaniye Camii), у двір якої ми сховалися від натовпу, щоб спокійно доїсти "штуку").

istanbul-87

istanbul-89

istanbul-103

Якщо ви ще раптом не вкурсі - здаю лайфхак. В мусульманських країнах можна практично не купувати воду. Біля більшості мечетей ви зможете набрати собі холодненької, смачної води. Ну і в туалет можна сходити на шару).

istanbul-90

Як не дивно, я ніколи не був в середині мечеті. Можливо можна вважати за мечеть Караїмську кенасу в Євпаторії, але думаю, що все таки трохи інше.
От і цього разу, спочатку я не надто рвався в середину ( я починаю димитися в церквах , ггг). Мені достатньо було і так подивитися, зовні.

istanbul-91

istanbul-92

Зайшли ось у внутрішній двір, наприклад.

istanbul-94

istanbul-100

Вийшли. Охоронець, побачивши нашу нерішучісь, показав де вхід до туристів . І от я вперше в мечеті. Не страшно. Довелося роззутися, взуття часто або охороняє якийсь дідусь при вході ( в невеликих мечетях), або видають пакетики, в яких ви можете забрати свої боти з собою. Пакетики найчастіш видають у головних мечетях, де величезний потік як відвідувачів так і туристів. Жінкам треба покрити голову і бути в спідниці ( якщо немає - видадуть). Загалом туристів тут прирівнюють до жінок і пускають тільки у відведене місце у мечеті. Але красиво. Щось заворожує в цих лініях.

istanbul-97

А ці стелі. Скільки я їх перефоткав за дні в Стамбулі).


istanbul-98

Більшість мечетей закрита для відвідування туристами під час молитви. В Нуруосманіє правила простіші.

istanbul-99

Вийшли, пішли далі гуляти. Це один з входів на Гранд Базар. На вході озброєна охорона. Всі проходять через металодетектори. Наплічники перевіряють. Нагадую, в березні, коли ми відвідували Стамбул в Туреччинні був ще введений надзвичайний стан.

istanbul-102

Всі всім торгують). Зараз там мабуть все в спінерах).

istanbul-104

Через густину забудови величність мечеті, в якій ми побували ми змогли оцінити відвійшовши метрів на 500 тільки.

istanbul-118

От відійшли від однієї і відразу потрапили до другої).

istanbul-107

Мечеть Джамія „Атік Алі Паша“ (Gazi Atikali Paşa Camii).

istanbul-114

Всередині також дуже красиво. Кажу ж. надивився я на них знатно на 5 днів. На ці купола, стелі, візерунки. Але кожного разу мені нічого не заважало ними щиро захоплюватися.

istanbul-108

Цього разу алгоритм ми вже знали самі. Зайшли в середину.

istanbul-110

istanbul-112

istanbul-113

Ця ж мечеть з іншого ракурсу.

istanbul-116

Ми вперто таки намагаємося потрапити в центр).
Колона Константина.
Сучасна назва колони — Чемберліташ, що означає «оперезана колона» або "обпалена колона ", дані назви пов'язані із залізними обручами, які стягують колону і регулярними пожежами, від яких ця колона постраждала.
Площа Чемберліташ знаходиться на місці древнього форуму імператора Костянтина, з усіх споруд якого частково вціліла тільки колона Костянтина, побудована близько 330 року. Спочатку колона була заввишки 35 метрів і служила постаментом для статуї імператора, але під час урагану 1106 статуя була зруйнована.

istanbul-119

Мавзолей Махмуда Другого ( Sultan II. Mahmut Türbesi)

istanbul-120

Нарешті ми майже дійшли до своєї мети. Пів дня добиралися). Хоча живемо за 800 метрів).

istanbul-121

Шпилі Блакитної мечеті ( Sultan Ahmet Camii)

istanbul-123

Погруддя. Як не дивно не Ататюрку.

istanbul-122

Амфітеатр Мехмета Акіфа ( Mehmet Akif Ersoy Park Amphitheatre). Зверху напис району. Як я зрозумів, поділ на район відбувається за назвою найголовнішої мечеті в ньому. Тут . як не дивно головна не всесвітньо відома Блакитна мечеть. Такі написи є на всьому, на лавках в парках, на наметах вуличних продавців, на смітниках, на будинках.

istanbul-124

Сунемо до туристичної цікавинки. Фоточка зроблена від мечеті Фируз ага джамі ( Firuz Ağa Camii).
Біля неї завжди стоїть важко озброєний поліцейський патруль . Ну... може знадобиться комусь.

istanbul-128

istanbul-129

Перед бічним входом до Блакитної мечеті, на площі Султанхамет, роздивіться дуже красивий фонтан.
Німецький фонтан ( Alman Çeşmesi) носить таку назву, бо був подарований Німецькою імперією в 1898 році під час ( чи на честь) візиту до Стамбулу кайзера Вільгельма ІІ. Запрацював , правда, лише в 1901 році.

istanbul-130

Ну і як же без лоточка з сувенірами)

istanbul-134

Це дерево на території Блакитної мечеті.

istanbul-135

Ми так неспіша собі прогулювалися, роздивлялися будівлю зовні. Тут до нас підійшов якийсь молодий турок. Спитав звідки ми, запитав чи ми прийшли подивитися на мечеть. Почувши ствердну відповідь порадив нам поспішити, бо якраз мало зачинятися друге денне вікно для відвідування блакитної мечеті. Ми і побігли в середину. Пощастило - зайшли без черги, в наступні дні, я бачив, які можуть бути черги в до стамбульських туристичних принад.

istanbul-136

Що ж там всередині? Про то наступного разу. Буде цікаво. Не перемикайтеся.

Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, весна, оленка, подорожі, позитифф, релігія, стамбул, туреччина, фото, фото17, цікаве
Subscribe

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments