falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Вилково. Частина перша. Дощ

В вікнах чужі очі
Стежать
Стежать наче вежі
Я я місто по воді
Місто по вогні

" І що, ви всі реально їдете в Сарату?!" - запитала здивована провідниця, коли ми грузилися у вагон поїзда "Київ - Ізмаїл". Трохи пізніше я зрозумів причину її здивування, але зараз не особливо звернув увагу на її слова , передчуваючи зустріч з "українською Венецією".

Vilkovo17-94.jpg

Те. що зустріч буде не надто сонячноюстало зрозуміло ще в поїзді, коли за вікном розпочався дощ. Прогнози не радували. І те, шр ми прямували на південь нічого не міняло. Обіцяло бути мокро.
Але зранку якось то не відчулося дуже. Швидко перегрузилися з вагонів у бусіки. Там якось швидко позасинали.
Повністю вже роздуплилися, що ми у Вилково, тільки тоді, коли ми вже почали розселятися по номерам туристичної бази
«Pelican-City» .
Поскидали речі , поділилися на групи і вирушили дивитися на місто.

Перша зупинка біля лодочної станції.

Vilkovo17-1.jpg

Як завжди трошки історії :

Вилкове (рум. Vâlcov, рос. Вилково) – містечко в Кілійському районі Одеської області, яке розташоване в самому гирлі Дунаю, в місці, де річка впадає в Чорне море. Відоме Вилкове як “Українська Венеція“, де замість звичних вулиць вириті широкі канали (єрики), а жителі старої частини міста пересуваються виключно на човнах .

Vilkovo17-2.jpg

Vilkovo17-4.jpg

У 1746 р. сюди прийшли донські козаки, в 1768 р. на військовій карті Російської імперії з’являється маленька точка під назвою «Селище ліпованське».В переважній більшості це були старовіри, які тікали від церковної реформи патріарха Нікона, яких хотів підпорядкувати російську православну церкву під канони Константинополю. За легендою старовірів привів сюди монах Іван Ліпован, пам'ятник якому нещодавно встановлений тут. В 1775 р., після зруйнування Запорізької Січі, в поселенні з’явилися запорозькі козаки й дали поселенню нову назву – Вилкове. Назва походить від характеру русла Дунаю в цьому місці. За 10 км від Чорного моря дельта Кілійського гирла робить розгалуження – вилку – на три рукави – Білгородський, Очаківський і Старостамбульський. А місто розташоване безпосередньо на наносних острівцях у цьому гирлі.

Vilkovo17-7.jpg

Vilkovo17-8.jpg

Тоді коли на "великій" землі ще не відійшли від зимових холодів тут вже повним ходом квітнуть вишні.

Vilkovo17-10.jpg

Цього разу у Вилково нам не пошастило подвійно. Иало того, що в перший день періщив дощ, так ще й у єриках було мало води. Цікаво, що наповнення єриків залежить ... від вітру. Якщо вітер дує зі сторони моря, то канали наповнюються водою і течія з сухою погодою цьому не заважають.

Vilkovo17-21.jpg

Вилково звичайно осучаснюється. Багато старих каналів засипано і заасфальтовано, проте все одно ялики залишаються основним транспортним засобом у місті.

Vilkovo17-22.jpg

Раніше в містечку працював величезний рибний завод. Русло Дунаю поглиблювалося, і сюди могли заходити морські судна. Зараз вилов риби проводиться набагато меншими риболовецькими артілями. Час , коли ми відвідували Вилково ( початок квітня) - золотий. Саме тоді проходить нерест і відповідно вилов дуже цінного і смачного дунайського оселедця.

На фото не він. Це хтось з вудкою наловив).

Vilkovo17-24.jpg

Береги єриків укріплюються чим тільки можна. Людина відвойовує у води кожен клаптик суші.
Між "кварталами" перекинута величезна кількість містків. Але бувають вони лише двох типів. Арочні і підйомні. Це зроблено для того, щоб можна під ними було провозити крупногабаритні вантажі.
Люди як можуть посилюють береги від розмивання - наприклад, в'язанки хмизу на які потім буде накиданий мул з єриків .Так по троху земля розростається.

Vilkovo17-28.jpg

Ще один спосіб укріплення берегів просто забивання кілочків. Земля тут дуже продорідна і будь яка гочка приймається і пускає коріння.
Саме тому на фото дерева повністю обрізані. Прийде весна - знову наросте).
Дерева тут білять. І бордюри білять). Але вапно блакитне) . Синьку нащось додають.

Vilkovo17-30.jpg

Vilkovo17-34.jpg

Vilkovo17-42.jpg

Води зараз зовсім мало.

Vilkovo17-43.jpg

Vilkovo17-46.jpg

Але коли Дунай розільється, коли вітер подує в потрібному напрямку, то пересуватися в старій частині міста можна буде тільки по дерев'яним місточкам.

Vilkovo17-49.jpg

Залишки радянської епохи.

Vilkovo17-54.jpg

Окрім риби ще однією статтею доходів міста є продаж очерету. В Європі зараз модно крити дахи екологічними матеріалами, тож вилковський очерет вони купують любо і за тверду валюту.

Vilkovo17-55.jpg

Vilkovo17-57.jpg

Роль релігії в місті значна. Як ви вже зрозуміли, тут зараз проживають дві общини. Старовіри і православні.
Спочатку наша гід показала нам Старообрядницький храм Різдва Пресвятої Богородиці

Храм розташований у центрі міста і цікавий історією свого будівництва. Близько 1830 року в центральній частині передмістя була вимощена сага і побудована дерев'яна каплиця на ім'я Покрова Пресвятої Богородиці. Покровська каплиця горіла і відновлювалася кілька разів.

Vilkovo17-58.jpg

Vilkovo17-63.jpg

Я не фанат слухати розповіді про те, хто і як хрустиця.
Я фоткав квіточки.

Vilkovo17-61.jpg

Vilkovo17-68.jpg

Потім махнули на бувший Морський вокзал. Морські кораблі тут давно вже не приймають. так як Дунай замулився трохи ( близько 250 тисяч тон намулу щороку виносить Дунай в Чорне море. Тут острови намиває за кілька років).

Це пам'ятник тому Нікону, який суди привів старообрядців. Доречі, одною з причин, чому вони тут оселилися були пелікани. Біженці побачили цих величезних птахів і зраділи, що питання м'яса для них вирішено ( тоді про вегетаріанство ще ніхто не в курсах був), але виявилося, що пелікани не придатні в їжу. Печалько.

Vilkovo17-71.jpg

Прекрасна назва судна. Розумію, жарт тупий, але нічого не можу з собою поробити))

Vilkovo17-73.jpg

А це пам'ятник св Миколаю. Покровителю рибалок.
Дві з трьох церков міста присвячені йому.

Vilkovo17-80.jpg

Пробули на морвокзалі недовго. бо тут такий вітрюганіще був, що я не міг камеру підняти. Об'єктив моментально задивало бризками зі сторони ріки.

Vilkovo17-74.jpg

Тутешня площа є офіційним центром міста.

Vilkovo17-81.jpg

Неофіційний центр міста звичайно ж базар.

Vilkovo17-84.jpg

Ми з Оленкою не протупили і накупили собі риби та вина, щоб не сумувати на екскурсіях.
Ціни - смішні. Свіжайший оселедець копчений - 25-30 грн. копчений сомик грамів так на 600 - 40 грн, півтора літри місцевого вина " Новак" ( сорт винограду росте виключно тут) - 40 грн.
Так і жили). Я навіть пива не купував). Їв рибу. яку в принципі не люблю запиваючи вином, яке не п'ю)).

Незважаючи на велику кількість риби - Вилково то місто собак. котиків ми зустріли зовсім мало.

Vilkovo17-86.jpg

Поряд з базарчиком розташована Свято-Миколаївська православна церква. Храм цей зносився і перебудовувався кілька разів. Останній - на початку 20 століття. На відміну від аскетичної храмової архітектури старообрядців, фасад і всі деталі цього православного храму радують новими віяннями, властивими архітектурі рубежу 19 і 20 століть. Майстерне переплетіння ідей бароко і модерну, іконостас, створений не без впливу великого майстра Фаберже, роблять церкву витвором нового мистецтва.

Vilkovo17-87.jpg

Потім ми повернулися на базу. В очікуванні водної екскурсії до 0-го кілометру Дунаю, тобто до місця, де одна з найбільших рік Європи впадає в Чорне море, я прогулявся базою. Пофоткав трохи. Тематичненько. Хотілося б сюди приїхати на кілька днів в теплу пору року . Порибалити там, поїсти рибки.

Vilkovo17-90.jpg

Vilkovo17-92.jpg

Vilkovo17-96.jpg

Половина отого правого котеджика була наша. Непогано , скажу чесно. Правда пару разів вирубало світло. Але не критично. В номері душ, кондиціонер, холодильник.

Vilkovo17-99.jpg

Той самий вилковський очерет.

Vilkovo17-101.jpg

Альтаночка.

Vilkovo17-103.jpg

Риболовне приладдя. Саме це . я думаю виставлено як приклад.

Vilkovo17-107.jpg

Ну а далі ми розсадилися на кораблик . І вирушили по Дунаю в бік чорного моря. Але про то наступного разу. Буде цікаво. Не перемикайтеся.

Vilkovo17-110.jpg

Ну і так. зовсім забув же сказати. Їздили ми разом з туристичною агенцією
Добре поїхали! . Дуже раджу. Тури в більшості своїй - унікальні.

Vilkovo17-111.jpg
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, весна, вилково, вода, дощ, оленка, подорожі, позитифф, україна, фото, фото17, їжа
Subscribe

 • Про страх

  Я маю фобію смерті, але не знаю, чи хочу Я існувати, коли тут навкруги біль Мені набридло знов і знов розуміти все це Мені набрид страх, набрид…

 • Про цікаве

  Вмикаю телевізор, кава на столі Дивлюсь на дзеркало, що можна там знайти? Шукати маю, бо забув як виглядаю Така сьогодні в мене є цікава гра…

 • Про сценарії

  Вона вдягла пальто Без театральних сцен. Нічне німе кіно Закінчилось... Tere hommikust Який фільм ви дивилися найбільше разів? Оригінал…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments

 • Про страх

  Я маю фобію смерті, але не знаю, чи хочу Я існувати, коли тут навкруги біль Мені набридло знов і знов розуміти все це Мені набрид страх, набрид…

 • Про цікаве

  Вмикаю телевізор, кава на столі Дивлюсь на дзеркало, що можна там знайти? Шукати маю, бо забув як виглядаю Така сьогодні в мене є цікава гра…

 • Про сценарії

  Вона вдягла пальто Без театральних сцен. Нічне німе кіно Закінчилось... Tere hommikust Який фільм ви дивилися найбільше разів? Оригінал…