falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Прагу. Частина шоста. Вище неба

Вище неба, вище неба,
Мила моя, як то я без тебе.
Чом у душу не пускаєш,
Вище неба чому так високо літаєш.

Про Прагу. Частина перша. Староміська площа
Прагу. Частина друга. Набережна
Про Прагу. Частина третя. Нічна
Про Прагу. Частина четверта. Вулицями
Про Прагу. Частина п'ята. Вишеград

Спускався з Вишеграду я з іншої сторони, блище до річки.

Praha-387.jpg

На набережній біля одного з мостів стоїть такий от дивний годинник. Так і не зрозумів, що саме він показує. Підозрюю, що сам до розведення мосту. Але я не впевненний, чи у Празі розводять мости.

Praha-381.jpg

Але в мене був коварний план. тож я заглибився у вулички старого міста в пошуках метро.

Praha-382.jpg

Praha-386.jpg

Надибав по дорозі таку от церкву з незвичною архітектурою.

Praha-384.jpg

Це Емауський монастир або Костел Діви Марії на Слов'янах.

Praha-393.jpg

Люблю таку незвичну архітектуру. Побрів далі.

Praha-389.jpg

Трошки забавного стрітарту. Зафоткав в ніші паркану якоїсь церкви. Там от просто просилася якась скульптура. Невідомий вуличний митець порішав.

Praha-390.jpg

Щоб ви не думали. що у Празі всі будинки красиві).

Praha-394.jpg

Дзвіниці Костелу святого Яна Непомуцького на Скалці.

Praha-395.jpg

В цій фото чудово все і будинок і ворота і , навіть, годинник. Авто тільки влізло невдало в кадр.

Praha-397.jpg

Зза дерев виглядає Костел св. Ігнатія Лойоли.

Praha-398.jpg

Але нарешті метро знайдено ( воно, доречі, дуже на київське схоже) і я виходжу на станції Jiřího z Poděbrad. Їхав я до Жижковської телевежі, але біля виходу з метро мене вразила ще одна будівля.

Praha-400.jpg

Церква Пресвятого Серця Господня (чеськ. Kostel Nejsvětějšího srdce Páně). Архітектор Йоже Плечник. Храм освячений 8 травня 1932 року в честь Найсвятішого Серця Ісуса, що символізувало вдячність Господу за отримання незалежності і збереження влади.
У 2010 році церква була внесена в список національних пам'яток культури Чеської Республіки. У 2014 році з ініціативи уряду Словенії, муніципального району Прага 3 і міністерства культури Чехії церква була номінована на статус пам'ятника UNESCO.
Хіларі Френч в своїй книзі «Історія архітектури» внесла Церква Пресвятого Серця Господня в список восьми грандіозних споруд в історії людства.

Споруда дійсно вражає...

Praha-402.jpg

Praha-405.jpg

Але не затим я приїхав в район "Прага 3". А заради того, щоб піднятися на найвищу споруду Праги.

Praha-404.jpg

Від станції метро там недалеко, напрямок тримати легко, адже орієнтир прямо нависає над головою.

Praha-406.jpg

І ось я прийшов.

Praha-408.jpg

Вежа була побудована в 1992 році архітектором Вацлавом Ауліцкі і дивним чином нагадує одночасно космічний корабель і автомат Калашникова. Конструкція з трьох стовпів, об'єднана трьома оглядовими майданчиками вже два десятиліття є предметом суперечок - потрібна вежа Празі чи не потрібна?

Її не люблять за те, що під час її будівництва було зруйновано старий єврейський цвинтар ( будівництво було розпочати ще за часів СРСР, а совки ,видно, полюбляли будувати на цвинтарях. В Києві - це , наприклад, будівля Апеляційного суду на Солом'янці). 3а те, що вона нібито поширює шкідливе випромінювання. За те, що вона не вписується в загальний вигляд старої Праги і порушує її гармонію. Але вежа вже встигла стати символом міста.

Praha-409.jpg

Вежа входить в комплекс Tower Park Praha і одночасно є чинним телецентром міста. Її видно з будь-якої точки міста - вище неї ні будівель, ні промислових будівель в Чехії немає. Вночі вона підсвічується квітами чеського прапора і набуває зовсім вже футуристичний вигляд.

Praha-411.jpg

Щоб якось прикрасити конструкцію, у 2000 році на опори вежі були поміщені десять скульптур двометрових чорних немовлят в самих різних положеннях , роботи скульптора Давида Чорного. Знизу створюється враження, що бронзові дітлахи, вагою по 700 кг кожен, повзуть по опорах.
Немовлята не просто несуть декоративну функцію, вони врівноважують саму конструкцію. Скульптор особисто вибирав місце для кожного і, треба визнати, виглядають вони дуже вражаюче.

300 крон ( приблизно 300 грн) і швидкісний ліфт піднімає мене на четвертий поверх вежі, де на висоті 93 метри розташований оглядовий майданчик з неймовірним видом на столицю Чехії.

Praha-436.jpg

Зрозуміло, що вікна засклені, тому фото трохи мутнуваті.

Praha-414.jpg

Praha-415.jpg

Praha-417.jpg

Praha-421.jpg

Praha-423.jpg

Praha-425.jpg

Praha-426.jpg

Praha-429.jpg

Також на поверсі розташовані різні схеми і фотографії з історії будівництва вежі.

Praha-435.jpg

Praha-427.jpg

Але головне тут звичайно вид на місто.

Praha-430.jpg

Praha-431.jpg

Красиво тінь лягає.

Praha-432.jpg

Також тут є такі от приколькі крісла. Розвалившись в яких можна спостерігати за містом.

Praha-433.jpg

Поверхом нижче ( на висоті 66 метрів) розміщено ресторанчик, але я туди не пішов). Пішов шукати де пости на бренній землі.
Єврейський цвинтар совки розвалили, а католицький порад з вежею не зачепили.

Praha-438.jpg

Останній погляд на Žižkovský vysílač і я йду шукати, де б повечеряти.

Praha-440.jpg

Прага 3 - доволі специфічний райончик. Звичайно вхожений, з красивими вуличками, на яких стоять красиві будинки, але якимось пустельним мені здався. В дитячий час на вулицях майже нікого не було. Багато пабів/ресторанчиків, але всі вони якісь стрьомні). От прям як англійські паби за часів найбільшого розквіту фанатського руху там). Так враження , що чужака там завалять і не поперхнуться.

Praha-441.jpg

Praha-442.jpg

Praha-444.jpg

Praha-445.jpg

Ресторанчик я собі таки вибрав. З видом на Храм св. Прокопа. Зайняв столик на вулиці і почав жувати свої замовлені реберця.
За сусіднім столиком сидів який кацап, приблатненного виду і щось комусь втирав дуже голосно по телефону про кризу, що треба все продавати і валити з Мордору.
Так продовжувалось хвилин 15, поки до сусіднього з ним столика ( через один від мене) не прийшла компанія українських заробітчан. Поназамовляли собі пива і з чудовим закарпатським акцентом почали щось собі говорити. Будемо чесними, хлопці були трохи гоповатого вигляду, особливого колориту додали їх друзі, які приїхали трохи пізніше на бусіку, відкрили двері і включили собі послухати "Марічку - чічері". З того часу, як в ресторанчик прийшли українці, кацапчик якось засмутився і не промовив більше жодного слова, навіть коли до нього пішла подруга він щось їй прошепотів і більше нічого не замовляючи вони пішли.
Я ж ... а що я? А про це наступного разу. Не перемикайтеся.Буде цікаво.

Praha-446.jpg
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, висота, краса, подорожі, позитифф, прага, супер, урбан, фото, фото16, чехія
Subscribe

 • Про дороги

  І більше... Але врешті, а втім Якби в мене був дім Я б лишила його на людей, на котів Я б пошила усіх, я не люблю кутів! Shuprobhat Куди ви…

 • Про етапи

  Ах життя моє — кругле як м'яч, Ти з яких зірвалось шківів. Души мене. Кров'ю моєю пияч. — Так ніхто тебе не любив. สวัสดี ครับ Який…

 • Про горби

  Там між горами є квіти, що не зірвані ніким Їх не топчуть ногами, вони там віки А ми тут і ми стирали свої кроси об бетон На алеях дірки тут, а не…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments