falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про shutterstock

Здається, шо то було так давно,
Коли в руках тримаю цей альбом,
Нам було абсолютно все одно
Немаючи нічого мати всьо,
За гроші не купити тільки час.

Сьогодні, замість того, щоб показувати вам обіцяні багато разів фотографії з подорожей я розкажу, чому я останнім часом мало пишу. Бо займаюся фотографіями...Звичайно причиною того, що я зараз мало пишу є не тільки Шатер, тобто далеко не Шатер. Роботи багато дуже останній... рік...
Останні пару місяців багато вільного часу витрачаю на те, щоб заливати фотографії на відомий сайт стокових фото shutterstock.
Не скажу, що я тут заробив якісь гори бабла, але копійочка до копійочки)).
Почалося все ще рік назад, коли я вирішив зареєструватися. Екзамен пройшов без проблем, навіть пару кадрів якиїхось купили були майже відразу.
Але потім пішли відмови в прийомі фоток, це дуже напрягало. Я не докінця розібрався в алгоритмі прийому фоток модераторами. Я заливав красиві, в художньому плані ( з моєї башти) фотографії, а треба заливати якісні. Коли з 20 залитих тобою фоток пропускають одну-дві, і то через раз, то ентузіазм якось пригасає. Та і заливав я дуже не систематично, раз на пару тижнів згадував , щось заливав.. а потім знову відмови. Так воно і затухло по трохи. На півроку.

Друга спроба хоч якось монетизувати своє хобі ( з камерою я майже завжди) розпочалася наприкінці листопада.
По перше я зрозумів , що на Шатері не головне красиве, головне якісне. На кожен товар знайдеться свій покупець. Або не знайдеться).
Дістав свій зйомний диск з архівом і почав методично, папка за папкою заливати все, що підходить по якісним параметрам. Відсоток відмов дуже відчутно впав. Тепер в середньому пропускають 70% того, що я заливаю.
Окремою морокою на стоках є авторські права. Іноді не пропускають звичані , на перший погляд, фотки через різні "Property Release", "Model Release" і інші "Intellectual Property".
Іноді фотки приймають разу з десятого таки, іноді модератори так і не здаються). Сваритися не хочеться, тоді здаюся я)).

Відразу поставив сам собі умову, кожного дня заливати мінімум 20 кадрів. Можна і більше, але фотки треба теґувати, а це найбільша морока. Проблема навіть не в рівні англійської, а в тому, щоб зробити це правильно. Бо неправильно підписана фотка, навіть геніальна загубиться в мільйонах кадрів на стоку.
Але і в цьому є плюс)) За останні місяці трохи підтягнув письмову англійську)) Тобто тепер не тільки говорити можу коряво, а і друкувати)).

За останні три місяці моє портфоліо відчутно роздулося.А я заливаю тільки з 2015 року фотки зараз. Окремо треба сказати про те, що навмисне для стоків я не фотографую, я заливаю те, що нафоткав для себе в подорожах, на якихось тусняках,просто на прогулянках. Фоткаю я завжди, я дивлюся на цей світ крізь видошукач. Тож матеріалу ще є і є.
Активне збільшення портфоліо дало свої результати. Не феєричні, але вже ж краще, ніж фотки мертвим вантажем лежатимуть собі далі на вінчестері.
Графік статистики продажів , за останні три місяці, радує тенденцією).В грошовому еквіваленті це явно не всі гроші світу, навіть ще не назбиралося на мінімальну виплату ( а вивести ті гроші в нашій країні  - окрема морока), але я і не поспішаю нікуди)). По трошки, по трошки.Отож , станом на сьогодні, в мене 72 завантаження. Це 43 кадри, деякі купували по кілька разів.
Ось трійка лідерів.А ще , я нещодавно відкрив для себе розуміння як це заливати фотки під ліцензією Editorial, тобто можна заливати фотки людей, не беручи в них на це письмого дозволу ( яке ж щастя для мізантропа). Такі фотки можна використовувати тільки в навчальних і ознайомлювальних цілях... Тож теки доведеться шерстити по другому колу. Колись потім... фоток ще нерозібраних багато).А ще прикольно спостерігати на мапі, звідки купують твої фото. Подальшу долю не знаю жодгого кадру, але круто, коли твоє фото купують десь на Тасманії)). З України, доречі, ще не купили жодного разу.Навіщо я вам ото розказав?) А хз. Просто захотілося поділитися і похвалитися, маленькими, але все ж досягненнями. Насамперед в самоконтролі.
А ще мрію. що колись з'явиться час позаливати ті фотки на якісь інші стоки... теґи то вже прописані)). А взагалі мрію обробити всі фото, що розкидані по компах)).

Щось колись буде. Не перемикайтеся.

www.shutterstock.com/g/falkoner

 

Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, життя, просто так, робота, фото, я, я фонад, інет
Subscribe

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Про молитви

  Танцюй мій бог, ніби камер нема Бо всі ігри на двох А я сама - сама Сама - сама Kumoorn Якби, гіпотетично, бог існував і так само, гіпотетично,…

 • Про етапи

  Ах життя моє — кругле як м'яч, Ти з яких зірвалось шківів. Души мене. Кров'ю моєю пияч. — Так ніхто тебе не любив. สวัสดี ครับ Який…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments

 • Про страхи

  Він стояв вночі І поки його ніхто не бачить Змінював ключі, А ще вішав свої тим, Кому не стачить. Goede morgen Чи боїтеся ви когось з мультяшних…

 • Про молитви

  Танцюй мій бог, ніби камер нема Бо всі ігри на двох А я сама - сама Сама - сама Kumoorn Якби, гіпотетично, бог існував і так само, гіпотетично,…

 • Про етапи

  Ах життя моє — кругле як м'яч, Ти з яких зірвалось шківів. Души мене. Кров'ю моєю пияч. — Так ніхто тебе не любив. สวัสดี ครับ Який…